آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

آرامش برای رسیدن به موفقیت فردی در اجتماع

مجموعه: تعداد بازدید: 148

آرامش
آرامش ذهن از بالاترین درجاتی است که یک انسان می تواند به آن برسد. اما به خاطر داشته باشید برای رسیدن به این موقعیت، لازم است برخی قابلیت های ویژه را در خود پرورش دهید و شرایط خاصی را در زندگی خود ایجاد نمایید.

موفقیت فردی


مقاله مرتبط:  کلید موفقیت در نظم و انضباط


نکات طلایی برای رسیدن به آرامش

 

به خود و خدای خودتان ایمان داشته باشید.
اگر بر خود و خدای خودتان ایمان داشته باشید به راحتی از عهده ی مشکلات بر می آیید و ثابت قدم و مطمئن در مسیر رسیدن به اهدافتان گام بر می دارید.
این اصل را باور کنید، هر اتفاقی برای شما رخ می دهد حتما خیر و صلاحی برای شما در نظر گرفته شده و شما باید نکته ای را بیاموزید. حال شاید شما مصلحت این موضوع را در زمان های دوری، درک کنید، اما بدانید لازم بوده این اتفاق در این مکان و این زمان برای شما رخ دهد.

 

یاد بگیرید گاهی مسائل را رها کنید.
به هر مسئله ای که در زندگیتان اتفاق می افتد گره نخورید. وقتی که همیشه و همه جا در فکر مسئله و گرفتاری های خود هستید و آن ها را مرور می کنید، در واقع همیشه بار اضافی را با خود حمل می کنید و این مسئله باعث ناراحتی و اضطراب شما می شود.
یاد بگیرید ذهن خود را خالی و مسائل را رها کنید. این کار به شما کمک می کند تا با هر مانع جزئی یا محرک کوچکی آشفته نشوید.

آرامش

 

مثبت اندیش باشید.
اگر دیدگاه مثبتی نداشته باشید دائما احساس اضطراب و نگرانی می کنید. و بدتر از آن برایتان اتفاقاتی می افتد که باعث از بین رفتن آرامش تان می شود.

________________________________________________________________________________________________________
مقاله ی مرتبط:  راه های مثبت اندیشی ( نیمه ی پر لیوان )

________________________________________________________________________________________________________

خود و دیگران را از صمیم قلب دوست بدارید.
” دکتر برنیز ” در کتاب خود می نویسد: اگر به بیمارانم بگویم برای سالم ماندن و رسیدن به آرامش، سطح گلوبین های ایمنی خون خود را بالا ببرید، آن ها نمی دانند چگونه این کار را انجام دهند. اما اگر به آن ها یاد بدهیم چگونه خود و دیگران را دوست داشته باشند، در واقع به طور ناخود آگاه همین تغییرات در بدن آن ها اتفاق می افتد.

زمانی که شما ابراز محبت می کنید، سیستم ایمنی بدنتان این قدرت را پیدا می کند که در برابر بیماری ها بایستد و هورمونی ترشح می کند که باعث آرامش شما می شود. محبت، محل عبور مواد شیمیایی مغز را تغییر می دهد و این امر بر مقاومت و سلامت بدن تاثیر می گذارد.

 

راحت بنشینید.

از تکنیک های فیزیکی که باعث به آرامش رسیدن شما می شود ، طرز نشستن شما است. سعی کنید راحت بنشینید. از یک صندلی استفاده کنید که به شما آرامش بدهد. بهترین انتخاب، صندلی هایی هستند که پشت شما را حمایت می کنند تا راست بنشینید.

 

از مصرف ویتامین ها غافل نشوی.
استفاده از ویتامین های A و Bباعث آرامش می شود. مصرف فرآورده های لبنی، سبوس گندم، نخود سبز، پسته، حبوبات می تواند تاثیر شگفت انگیزی در این زمینه داشته باشد.

 

از عبارات مناسب استفاده کنید.
عباراتی مانند ” موظفم، ناچارم، باید ، وقت ندارم و … ” احساس نا آرامی را بیشتر می کند.از چنین واژگانی استفاده نکنید و به جای آن ها از عبارات ” ممکن است، چنین می کنم، فرصت پیدا می کنم و … ” استفاده کنید.

 

از لباس های شاد و روشن استفاده کنید.
شاید شما متوجه این موضوع نشده باشید اما رنگ لباس ها، به طور ناخود آگاه در احساس شما تاثیر دارند. لباس های روشن و شاد تاثیرات مثبتی بر حالات روحی شما دارند.
حتی می توانید گاهی از لباس هایی که طرح کودکانه دارند استفاده کنید، چنین کاری باعث یاد آوری روز های شاد زندگیتان می شود.

رنگ-شاد

 


مقاله مرتبط:  موفقیت پایدار چیست و راه های رسیدن به آن کدامند


درد و دل کنید
سکوت و راز داری زیاد گاهی باعث ایجاد تنش و ناراحتی می شود. دوستان صمیمی و راز داری داشته باشید تا بتوانید در زمان مشکلات با آن ها درد و دل کنید. این کار شما را سبک و باعث به آرامش رسیدن شما می شود.

 

لبخند بزنید.
خنده، قوی ترین دشمن استرس و ناراحتی است. حتی اگر شده به اجبار و بدون هیچ بهانه ای لبخند بزنید.

 

در زمان حال زندگی کنید.
گذشته را رها کنید، زیرا افسوس خوردن در مورد گذشته هیچ سودی برای کسی نداشته است. نگران آینده هم نباشید، آینده هنوز اتفاق نیفتاده است. برای آینده فکر کنید و از تکنیک های مثبت اندیشی استفاده کنید، تا آینده ی بهتری داشته باشید و به اهداف مورد نظرتان برسید.

 

خود را با دیگران مقایسه نکنید.
حسرت داشته های دیگران را نخورید و خود را با دیگران مقایسه نکنید. آن چیزی که حق ما باشد، در صورت داشتن تلاش و برنامه ی مناسب حتما به ما هم می رسد. اما این نکته را فراموش نکنید هر کسی امکانات و توانایی های منحصر به فردی دارد، حتما شما هم توانایی ها و امکاناتی را دارید که دیگران آرزوی داشتن آن ها را دارند.

 

مقایسه کردن


مقاله مرتبط:  موفقیت و پیچ و خم مسیر طولانی رسیدن به آن


اراده ی خود را تقویت کنید.
اراده ی خود را تقویت کنید تا بتوانید در برابر مشکلات و موانع ایستادگی داشته باشید. زمانی که شما به موفقیت می رسید و راه رسیدن به اهدافتان هموار می شود، استرس شما کم شده و خود به خود آرام می شود.

 

هر روز چند نفر را ببخشید.
در درجه اول خودتان و در سپس دیگران را ببخشید. اگر نتیجه ی کارهایتان مطابق میل تان نبوده خود را ببخشید. مطمئنا شما بهترین کارهایی را که می توانستید، در شرایط مختلف انجام دهید را انجام داده اید. بخشیدن دیگران هم باعث می شود شما سبک و از فکر کردن به آن ها خلاص شوید.

 


مقاله مرتبط:  ۳ ترفند کاربردی برای حفظ آرامـش ذهن در برابر واکنش های خارجی


مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ آرامش و خوشبختی با اصول صحیح زندگی آبی ”

ویدیو ها