فراحرف

مجله اینترنتی فراحرف,آموزش و توسعه مهارت های فردی و اجتماعی,ارائه ایده های کسب و کار

آرامش و خوشبختی با اصول صحیح زندگی آبی

مجموعه: تعداد بازدید: 76

آرامش و خوشبختی یکی از خواسته های هر فردی در زندگی است و تعبیر و درک هر نفر از زندگی آبی متفاوت است. عده ای اعتقاد دارند که تنها ، ثروت باعث خوشبختی و آرامش میباشد. اما چه کسی حاضر است یک دست و یک پا نداشته باشد و ثروتش از پارو بالا برود؟ بی شک خوشبختی وابسته به موارد زیادی میباشد که به زندگی معنا میدهد.

the good life

تصور کنید شما یک میلیاردر هستید ولی هیچ شخصی در زندگیتان وجود ندارد که به آن محبت کنید و اسرار زندگی خود را با او در میان بگذارید. آیا این ثروت میتواند سنگینی ناراحتی شما را به دوش بکشد و موجب تسکین ناراحتی شما شود؟

عده ای معتقدند تنها سلامتی باعث خوشبختی میباشد. اما شخصی که ثروتی برای ادامه ی حیات سالم ندارد چگونه میتواند آرامش حقیقی را تجربه و درک کند؟

اصول آرامش آبی

    ریشه های آبی همان مواردی هستند که موجب ثمره ی خوشبختی حقیقی در زندگی میشوند. مواردی که وجودشان به زندگی معنا داده و شیرینی و خوشبختی واقعی را به همراه دارند. در ادامه شما را با اهمیت ، ارزش ها و روش های کسب زندگی آبی آشنا خواهیم کرد.

سلامتی

مهم ترین عامل شادی و خوشبختی سلامتی است. یک ذهن و جسم سالم در برابر جذب انرژی های منفی و ناراحتی ها مقاومت کرده و انسان را در برابر آسیب ها حفظ میکند. این مورد در بسیاری از موارد اکتسابی بوده و با ورزش ، تغذیه ی سالم و رعایت اصول زندگی آبی به ارمغان می آید.

با انجام این اعمال آرامش و سلامتی را کسب کنید:

هنگامی که ورزش نیم ساعته را جزوی از برنامه ی روزانه ی خود قرار دهید ، رفته رفته متوجه تغییرات در زندگی خود خواهید شد.

شما میتوانید با احترام گذاشتن به خود، آرامش را وارد ذهن خود کنید. با اینکار در مرور زمان متوجه این خواهید شد که دید و تحمل شما در برابر ناراحتی ها بالکل متحول شده و زندگی به کامتان شده است.

سعی کنید تا حدی که میتوانید حتی با دلیل یا بی دلیل بخندید. معجزه ی خنده ، درمانی فوق العاده در برابر مشکلات و ناراحتی ها میباشد. با این روش میتوانید دشواری ها را پشت سر گذاشته و زندگی را به کام خود کنید.

در مواقع لزوم گریه کنید. بدن انسان دارای سیستمی میباشد که در صورت بروز ناراحتی برای تسکین درد روحی و جسمی به آن پیشنهاد گریه میدهد. سعی نکنید آنرا کنترل کنید چرا که این پدیده امری طبیعی بوده و راهی برای تخلیه ی ناراحتی های جسمی و روحی میباشد.

سعی کنید نیمه ی پر لیوان را ببینید. منفی نگری و بد اخلاقی تنها و تنها به خودتان آسیب میزند. هنگامی که شما انگیزه و امید خود را از دست داده اید به این بیندیشید که چه موارد خوشایندی در زندگی شما وجود دارد. بیندیشید که چه کسانی در زندگیتان و جود دارند که به شما اهمیت میدهند. سعی کنید با افکار خوب به جنگ افکار سهمگین بروید.

سلامتی- مهم ترین دارایی

آرامش و خوشبختی در خانواده

مهم ترین کانون انتقال محبت ، خانواده می باشد. از آنجا که زندگی هر شخص در خانواده شروع می شود و رشد و تکامل وی در آن صورت میگیرد، اولین ارتباطات احساسی را در خانواده تجربه میکند و وابستگی بی اندازه ای به آن پیدا میکند. به طوری که احساس امنیت ، آرامش و خوشبختی منحصر به فردی را در آن تجربه میکند.

تشکیل خانواده و ازدواج موفق نیز به دلیل آرامش و صمیمیتی که مادام در حال رد و بدل میباشد و همراهی و همکاری طرفین موجب ایجاد دلگرمی و آرامش خاصی میشود.


مقاله مرتبط : هدف ها و اهمیت انتخاب صحیح آنها در زندگی


کانون خانواده و صمیمیت

ایمان

هیچگاه ایمان خود را از دست ندهید. آنگاه که شما ایمان خود را به قدرت الهی یا موفقیت از دست میدهید، در حقیقت به شکست امتیاز پیروزی داده اید. به یاد داشته باشید که ایمان شما ، موجب ایجاد انگیزه در مقابله با مشکلات میشود.

خداوند همواره حامی بندگان خود می باشد. هیچگاه تصور نکنید که توجه آن را از دست داده اید. ما نمیگوییم هر اتفاق ناگوار زندگی خود را گردن قسمت یا سرنوشت بیندازید. اما اگر تمام تلاش خود را کردید و با شکست مواجه شدید آنرا شکست ننامید چرا که حتما دلیلی در این شکست بوده است. فراموش نکنید که شکست مقدمه ی هر پیروزیست.

ایمان و آرامش

عشق و آرامش

هیچگاه عشق را دست کم نگیرید و آنرا از زندگی خود بیرون نکنید. شاید بزرگترین موهبت الهی عشق باشد که به زندگی معنا و مفهوم میبخشد. هنگامی که به اطرافیان خود عشق بورزید اهمیت و ارزش شما به مراتب بیشتر شده و زندگی شما را دگرگون میکند. این عمل موجب میشود که شما همواره انگیزه و دلیل شاد بودن را داشته باشید و همیشه آرامش و خوشبختی در زندگی را احساس میکنید.

آرامش و خوشبختی

دوستی

زندگی خود را با انتخاب یک دوست بهتر از خود دگرگون کنید. با این کار همراهی خواهید داشت که در مسائل اجتماعی و مشاوره های عادی به شما یاری برساند و با شما همدردی کند.

دقت داشته باشید که دوستی به این معنا نیست که تمام رموز مهم زندگی خود را با او در میان بگذارید. چرا که اگر روزی با وی دشمن شوید ممکن است راز های شما را برعلیه شما استفاده کند.

دوستان خوب و آرامش و خوشبختی

سخن آخر

داشتن زندگی آبی و خوشبختی، راه دشواری نیست. انسان با یک زندگی متعادل میتواند صاحب آرامش و خوشبختی شود.

مطمئن باشید نمیتوانید شرایط را تغییر دهید. اما میتوانید خود را با آن سازگار کنید تا صدمه ای از آن متحمل نشوید.

با اندکی تغییر در شخصیت و زندگی خود میتوانید دید خود و تحمل خود را افزایش داده و زندگی خود را آبی و آرام کنید.


همچنین بخوانید: شاد بودن و شاد زیستن راه ارتباطی سالم با دیگرانهمچنین بخوانید: چرا باید فعالیت های خانوادگی داشته باشیم؟


مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ ورزش هایی که باعث کاهش عصبانیت و خشم می شوند ”