آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

بهترین راه پس انداز پول و حقوق ماهیانه برای جلوگیری از ول خرجی

مجموعه: » تعداد بازدید: 310

در ادامه به آموزش کامل نحوه پس انداز پول و حقوق ماهیانه برای اهداف کوتاه مدت و بلند مدت و نحوه مدیریت هزینه های زندگی برای جلوگیری از ولخرجی می پردازیم.

اهمیت پس انداز و تاثیر آن بر سبک زندگی

بهترین راه پس انداز پول و حقوق ماهیانه برای جلوگیری از ول خرجی

ممکن است به دنبال خرید یک وسیله گران قیمت باشید یا با افزایش هزینه های زندگی می خواهید خرج های غیر ضروری را کاهش دهید. با توجه به اهمیت مدیریت منابع درآمدی و مخارج ناشی از هزینه های مترقبه و غیر مترقبه بهتر است با نحوه مدیریت منابع برای پس انداز کردن پول و حقوق ماهیانه آشنا شده و یاد بگیرید که چگونه هزینه های غیرضروری را حذف کرده و درامد خود را مدیریت کنید.

در این اقدام شاید سخت ترین مسئله  پس انداز کردن و مدیریت هزینه های زندگی مربوط به آگاهی از مخارج و منابع درآمد می باشد. در طول ماه یک شخص به طور معمول قسمت بزرگی از درامد و حقوق ماهیانه خود را صرف امور متداول و همیشگی مانند قبوض، هزینه اینترنت و لوازم می کند. با توجه به روال نسبتا یکسان این موارد می توان با بدست آوردن اطلاعاتی از نحوه خرج شدن مبالغی که به صورت ماهیانه بدست آورید. با حذلف هزینه های غیر ضروری، مقداری را برای آینده پس انداز کنید.

چرا باید پس انداز کرد؟

  • – زندگی همواره به روال معمول خود پیش نمی روید. بهتر است برای یک نیاز مبرم یا حتی یک فرصت سودآور همیشه آماده باشید. وجود مبلغ پس انداز علاوه به کمک در زمان نیاز در حین پس انداز کردن نیز آرامش خاطر را به عنوان یک پشتیبان به وجود می آورد.
  • – پس انداز کردن شما را اجبار به پیروی از یک قاعده مصرف مشخص می نماید. با اینکار شما بیشتر از مخارج خود آگاه شده و کمتر به ول خرجی و پرداخت هزینه های غیر ضروری به دلیل وجود سقف بودجه ماهانه روی می آورید.

حتما بخوانید: چگونه پولدار شوم؟!


آموزش کامل مراحل پس انداز کردن پول

  • هزینه های خود را رصد کنید

اولین مرحله در ذخیره پول، آگهی از نحوه خرج آن می باشد. برای اینکار در یک بازه زمانی دلخواه و برای مثال ماهانه تمامی مخارج خود از قبوض و قسط های سنگین تا روزنامه و غذاهای فست فودی که می خرید را ثبت نمایید. پس از گذشت زمانی از ثبت ماهانه شما می توانید دریباید که در هر بازه زمانی مشخص چه مقدار پول را صرف چه بخشی از موارد هزینه های خود کرده اید.

پس از بدست آوردن اطلاعات می توانید هر کدام را با ذکر دفعات ومیزان در دسته بندی خاص خود مانند، خوراک، پوشاک و… قرار دهید. استفاده از پول موجود در کارت های بانکی کمک می کند تا بتوانید اطلاعات دقیق تری از نحوه پرداخت هزینه های خود داشته باشید.

  • یک بودجه برای خود مشخص نمایید

پس از آن که یک ایده کلی از هزینه های ماهانه خود بدست آوردید؛ اکنون می توانید با توجه به میزان درآمد ماهیانه خود قسمتی از این درآمد را برای مخارج در نظر گرفته و به اصطلاح و برای آن بودجه ای تعیین نمایید. با این و قرار گرفتن سقف خرجی، می توان از هزینه های بی رویه و ولخرجی های غیر ضروری جلوگیری نمود. با این کار می توان مابقی مبلغ را به عنوان مبلغ پس انداز شناور در نظر گرفت.

با اینکه حد مشخصی برای هر دو بخش هزینه ها و پس انداز تعیین کرده اید؛ مابقی به عنوان مبلغ پس انداز شناور تعیین می شود. مبلغ پس انداز شناور جدا از صندوق پس انداز قرار دارد و در آخر ماه پس از به تمام رساندن تمامی هزینه ها به صندوق پس انداز واریز می شود تا اگر نیاز اضافی به پول بیشتر از حد بودجه بود بتوان از آن برداشت یا با مازاد مبلغ وبدجه به آن تزریق نمود.

  • برنامه پس انداز خود را تدوین نمایید

اکنون که هزینه ها و بودجه آن تعیین شده است می توان ۱۰ تا ۱۵ درصد مبلغ باقی را به عنوان پس انداز تعیین نمود. اما ویژگی که به صندوق شما کمک می کند نه تعیین یک باره بودجه بلکه کاهش هزینه ها و تزریق آن به بخش ذخیره مالی می باشد با اینکار شما در هر بار خرید سعی می کنید که مبلغ کمتر از معمول را خرج کرده و مازاد را حذف نمایید با اینکار درصدی از پول حفظ شده که می توان آن را به صندوق ذخیره اضافه نمود. اکنون که می دانید در چه زمانی باید چه مخارجی را انجام دهید می توانید برنامه ذخیره سازی را در طول ماه در هر بار هزینه کردن تعیین نمایید تا بتوانید به مبلغ پس انداز مورد نظر خود نزدیک شوید.

  • هدف پس انداز کردن را مشخص نمایید

اما به چقدر نیاز دارید؟ خوب برای همیشه و تا جایی که می شود اما آگاهی از اینکه میخواهید پس انداز خود را برای چه مواردی حفظ کنید نیزمهم است. هر هدف هزینه، شرایط و زمان دستیابی متفاوتی دارد. با آگاهی از هزینه از اینکه کوتاه مدت است (مخارج یک سفر زیارتی، تعمیر خودرو و…) یا بلند مدت (مخارج تحصیل فرزندان، ماشین و…) می توان زمانی نسبتا مشخصی را برای دستیابی به آن با توجه به سطح درآمد مشخص و میزان پس انداز خود را کنترل کرد.

  • اولویت ها را تعیین کنید

اکنون که از  مخارج، اهداف و درآمد خود آگاهی دارید می توانید آن ها را اولویت بندی کرده و به ترتیب با توجه به درجه اهمیت هر کدام از اهداف، آن ها را بدست آور.د توجه داشته باشید که اهداف کوتاه مدت هرگز تمام نمی شود و بهتر است در کنار اهداف کوتاه مدتی مانند خرید یک وسیله، به فکر هزینه های دوران بازنشستگی، مخارج تحصیل فرزندان و… نیز باشید.


حتما بخوانید: میلیاردر شدن در معنای واقعی به چه شکل است؟


چه زمانی از پس انداز استفاده کنم؟

افراط و تفریط در ذخیره و خرج پس انداز هر دو معضل بزرگی هستند که از دو در عدم امکان تهیه مبلغ موردنظر و عدم بهره گیری از مبلغ جمع آوری شده می توانند مشکل ساز باشند.

اما زمان استفاده، کاهش بودجه یا افزایش کاملا بستگی به شرایط زندگی خود دارد. به هر حال همه ما با ضرورت های زندگی خود آشنا هستیم و بهتر است همواره برای یک نیاز مبرم صبر کرده و بسته به درآمدی که داریم بدون آنکه سبک زندگی سختی برای خود ایجاد کنیم، مبالغ باقی مانده را به صنودق پس انداز تزریق نماییم.

منبع: bankofamerica

نظر شما !!!

نظر شما برای “ بهترین راه پس انداز پول و حقوق ماهیانه برای جلوگیری از ول خرجی ”

ویدیو ها