فراحرف

مجله اینترنتی فراحرف,آموزش و توسعه مهارت های فردی و اجتماعی,ارائه ایده های کسب و کار

افراد قوی ذهن ، چه ویژگی هایی دارند؟ (۲)

مجموعه: تعداد بازدید: 39

افراد قوی ذهن

افراد قوی ذهن ، چه ویژگی هایی دارند؟ این سوالی است که مجله اینترنتی فراحرف در مطلب قبلی به آن اشاه داشت و توضیحاتی را پیرمون این موضوع مطرح کرد. در ادامه با فراحرف همراه باشید تا با دومین و آخرین بخش از آنچه که باید درباره ویژگی های افراد قوی ذهن بدانید بیشتر توضیح دهیم.

۸- آن ها در اشتباه نمی مانند:

افراد قوی ذهن می دانند که جایی که شما تمرکز می کنید، وضعیت احساسی شما را تعیین می کند. هنگامی که شما با مشکلی رو به رو می شوید، احساسات و استرس منفی ایجاد می کنید که مانع عملکرد شما می شود. هنگامی که تمرکز خود را روی اقدامات خودتان و شرایط خودتان بهتر می کنید، شخصیتی را ایجاد می کنید که باعث احساسات مثبت شده و عملکرد را بهبود می بخشد.

افراد قوی ذهن از اشتباهات خود فاصله می گیرند، اما این کار را بدون فراموش کردن آن ها و با نگه داشتن اشتباهات خود در یک فاصله امن انجام می دهند، آن ها قادر به سازگاری و تنظیم برای موفقیت های آینده هستند.

افراد قوی ذهن


مقاله مرتبط: افراد قوی ذهن، چه ویژگی هایی دارند؟ (۱)


۹- آن ها هرگز شادی خود را محدود نخواهند کرد

هنگامی که حس لذت و رضایت از مقایسه خود با دیگران به دست  می آورید، شما دیگر استاد شادی خود هستید. هنگامی که افراد قوی ذهن احساس خوبی در مورد چیزی که انجام می دهند دارند، آن ها اجازه نخواهند داد که نظرات و دستاوردهای هرکسی از آن ها دور باشند.

در حالی که امکان واکنش شما به آنچه که دیگران از شما فکر می کنند غیر ممکن است، مجبور نیستید که خودتان را با دیگران مقایسه کنید و همیشه می توانید نظرات مردم را به نشانه یک شانس در نظر بگیرید. مردم قوی ذهن  می دانند که صرف نظر از آنچه که مردم در هر لحظه ای از آن ها فکر می کنند، یک چیز مشخص است: آن ها هرگز به اندازه ای خوب یا بد نیستند که مردم می گویند هستند.

۱۰- آن ها شادی دیگران را محدود نمی کنند:

مردم قوی ذهن در مورد دیگران قضاوت نمی کنند، زیرا می دانند که هر کسی چیزی برای ارائه دارد و نیازی نیست که خود را برای دیگران ثابت کنند.

مقایسه خود با افراد دیگر محدودیت دارد. حسادت و ناخوشایندی  زندگی کردن را از شما می گیرد. آن ها سربازان عظیم انرژی هستند. افراد قوی ذهن زمان و انرژی را برای مردم اندازه گیری نمی کنند و نگران نیستند که آیا آن ها اندازه گیری می کنند یا خیر.

به جای اینکه انرژی خود را با حسادت تلف کنید، آن انرژی را به قدردانی تبدیل کنید. هنگامی که شما موفقیت افراد دیگر را جشن می گیرید، به نفع شما است.

موفقیت


همچنین بخوانید: خلاقیت چیست؟


 ۱۱- آن ها ورزش می کنند:

یک مطالعه انجام شده در موسسه تحقیقاتی شرقی انتاریو نشان داد افرادی که دو بار در هفته به مدت ۱۰ هفته ورزش می کردند، احساسات اجتماعی، ذهنی و ورزشی بهتری دارند. آن ها همچنین تصویر بدنی خوب و عزت نفس بالاتری احساس می کنند، بالاتر از همه این ها، تغییرات فیزیکی بدن، محصول اعتماد به نفس بالا است که کلید قدرت ذهن است،

با ایجاد تغییرات فیزیکی در بدن اندروفین آزاد می شود که در نتیجه آن حس مثبت ایجاد می شود و این است دلیل این همه تفاوت.

۱۲- آن ها خواب مناسب دارند:

هنگامی که شما بخوابید، مغز شما پروتئین های سمی را از بین می برد که وقتی بیدار می شوید، محصولات جانبی عصبی  تولید نشود. متاسفانه، مغز شما می تواند آن ها را به اندازه کافی تنها در حالی که شما خواب هستید از بین ببرد، به طوری که زمانی که شما خواب کافی ندارید، پروتئین های سمی در سلول های مغز شما باقی می مانند، و توانایی شما را برای فکر کردن کاهش می دهند حتی مقدار زیادی از کافئین نمی تواند  آن را تعمیر کند.

افراد قوی ذهن می دانند که کنترل خود، تمرکز و حافظه، زمانی که آن ها به اندازه کافی و یا نوع مناسب از خواب را نداشته باشند، کاهش می یابد، به طوری که آن ها کیفیت خواب را به عنوان اولویت اصلی می سنجند.

۱۳- آن ها برای بخشیدن منتظر عذرخواهی نمی مانند:

افراد قوی ذهن  می دانند زمانی که اجازه نمی دهند اتهامات آن ها را ناراحت کند، زندگی بسیار ساده تر می شود و حتی از کسانی که هرگز نمی گویند متاسف هستند و ببخشند. نباید اجازه داد رویدادهای منفی گذشته شادی امروز را خراب کند. نفرت و خشم انگل های عاطفی هستند که شادی شما را در زندگی می برند.

عواطف منفی که با درگیر شدن در برابر ناملایمات همراه است، باعث ایجاد پاسخ استرس در بدن شما می شود و استرس می تواند عواقب ناگوار (هم  فیزیکی و هم ذهنی) داشته باشد. وقتی کسی را ببخشید، خود را از بند خیلی چیزها رهانیده و به آرامش می رسانید.

اعتماد به نفس


همچنین بخوانید: خلاقیت در کسب و کار


 ۱۴- آن ها مصرف کافئین خود را محدود می کنند:

مصرف بیش از حد کافئین باعث آزاد شدن آدرنالین، منبع پاسخ تهاجمی می شود. مکانیزم تهاجمی، تفکر منطقی را به نفع پاسخ سریع تر برای اطمینان از بقاء، متوقف می کند. این زمانی  است که یک خرس شما را تعقیب می کند اما زمانی که زندگی شما در یک پیچ و خم قرار گرفته است این پاسخ صحیح نیست.

هنگامی که کافئین مغز و بدن  را به این وضعیت اضطراب آور تحریک می کند، احساسات شما رفتار شما را تغییر می دهد. نیمه عمر طول کافئین  این کار را ادامه می دهد، مردم قوی ذهن  می دانند که  مصرف بیش از حد کافئین مشکل ساز است، و آن ها اجازه نمی دهد که این اتفاق بیفتد.

۱۵- آن ها زیادی مثبت هستند:

مدت طولانی اخبار را دنبال کنید خواهید دید که این فقط یک چرخه بی پایان جنگ، حملات خشونت آمیز، اقتصاد شکننده، شرکت های شکست خورده و بلایای زیست محیطی است. به راحتی فکر می کنیم که جهان به سرعت در حال سقوط  می کند.

و چه کسی می داند؟ شاید این است اما افراد قوی ذهن در مورد آن ها نگران نیستد زیرا آن ها در مواردی که نمی توانند کنترل کنند ذهن خود را درگیر نمی کنند به جای تلاش برای شروع یک انقلاب در یک لحظه، آن ها انرژی خود را برای هدایت دو چیز که به طور کامل در قدرت خود  دارند، تمرکز می کنند – تمرکز و تلاش شان.

منبع: forbes


حتما بخوانید:  افراد قوی ذهن، چه ویژگی هایی دارند؟ (۱)


 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ افراد قوی ذهن، چه ویژگی هایی دارند؟ (۱) ”