آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

با همسر عصبانی چگونه رفتار کنیم؟

مجموعه: تعداد بازدید: 170

شیوه رفتار با همسر عصبانی

اگر اغلب اوقات همسر عصبانی دارید که زود از کوره در می رود. اگر حین عصبانیت، هرچه دشنام بلد است رو می کند. اگر شما را مقصر همه چیز می داند، اگر منطق ندارد و نمی تواند حرف حساب بزند، این مطلب به شما کمک می کند تا بتوانید چگونه با همسر عصبانی رفتار کنید و کمی خودتان و همسرتان را تغییر دهید.

همسر عصبانی

همه ی ما خلق و خوهای مختلفی داریم که حقیقتا در بین آنها، بدی و کژی هم پیدا می شود. گل بی خار خداست و ما هیچ گاه نمی توانیم ادعا کنیم که در رفتارمان هیچ مشکلی نداریم یا تمام جر و بحث ها و بگو مگو های زندگی مشترکمان به گردن شخص مقابل است. همسرتان زود عصبانی می شود . این یک صفت بد برای او به حساب می آید. درست است که کمی غیرقابل تحمل به نظر می آید اما شک نکنید که او هم از این وضعیت ناراحت است.

مردان عصبانیت خود را با خشم تخلیه می کنند و زنان با گریه. تعجب نکنید اگر دیدید در یک آن، شما در حال گریه هستید و او در حال داد و فغان. احساس هر دو شما یکی، اما واکنشتان دربرابر خشم، متفاوت است.

زندگی با همسر عصبانی سخت است. شاید راه های مختلفی را برای از بین بردن این صفت او امتحان کرده باشید و به نتایج خوبی نرسیده باشید، اما فراموش نکنید او همسر شماست حتی اگر همسر عصبانی باشد که باید رفیق روز و شبتان باشد ،نه دشمن شما!

شاید بارها تصمیم به جدایی از او گرفته اید ،اما این آخرین راه است. او حتما شما را دوست دارد که حالا در کنار شماست. پس سعی کنید با او مدارا کنید تا حالش بهتر شود و زندگی شما نیز شیرین تر شود.


مقاله مرتبط:  راه های جلوگیری و کنترل خشم و عصبانیت


با همسر عصبانی چگونه رفتار کنیم؟

رفتارش را تجزیه و تحلیل کنید

شما با تجزیه و تحلیل دوران کودکی و گذشته ی همسرتان، تا حدی می توانید علت رفتارش را دریابید. شاید او به تقلید از پدرش ،این رفتار را صحیح می داند. شاید در کودکی، با فریاد زدن و جیغ کشیدن، هرچه را که خواسته، به دست آورده و حالا در مواجهه با مشکلات نیز، انتظار دارد وضعیت به همین صورت ادامه پیدا کند. شما باید رفتار او را روانشناسی کنید. هر چه روانشناس بهتری باشید، روزگار شیرین تری در انتظارتان خواهد بود.

 

به همسرتان محبت کنید

فراموش نکنید افرادی که خشن و عصبانی هستند، به خاطر رفتار تندشان، کمتر محبت می بینند و کمبود محبت دارند. بنابراین می توانید با محبتتان، او را آرام کنید. وقتی در حال شکایت از زمین و زمان است و شما را نیز عضوی از زمین و زمان می داند، سعی کنید با محبت به او نگاه کنید و لبخند بزنید. سخت است، اما به شما اطمینان می دهم که این روش نتیجه می دهد.

فقط کافی است کمی روی خودتان کار کنید تا بتوانید تغییری بزرگ در او ایجاد کنید. تا زمانیکه شما تغییری در رفتارتان ایجاد نکردید، او هم نیازی به تغییر نمی بیند.

البته ما به هیچ وجه قصد نداریم رفتار مردان عصبی و خشن را توجیه و شما را محکوم به نادانی و جهل کنیم. برعکس، چون شما در شرایط عادی فهمیده تر و منطقی تر هستید باید به او کمک کنید تا این بحران را آرام تر از قبل پشت سر بگذارد.

 

آرام باشید

اگر عصبانی شد و شما سکوت کردید، حتما منتظر شنیدن جواب ها و حتی فریادهای شما می ماند. انتظارش طولانی می شود و کم کم از پاسخ شما ناامید می شود.

شما فقط نگاهش کنید و گاهی با لبخند یا نگاهتان به او بفهمانید که می دانید او در حال حاضر در حال خودش نیست و پرت و پلا می گوید. بدون شک او هم پس از چند جمله، خسته می شود و آرام می گیرد.

خوشبختانه زنان خوب می دانند که محبتشان چه بر سر مردشان می آورد و با هوشمندی و سیاست زنانه می توانند آتش درونی مردشان را به دریایی آرام تبدیل کنند.


مقاله مرتبط:  ورزش هایی که باعث کاهش عصبانیت می شوند


همسر عصبانی

آستانه تحملتان را بالا ببرید

اگر بخواهید آستانه ی تحمل پایین همسرتان را توجیهی برای کم طاقتی خودتان عنوان، و  مقابله به مثل کنید، دیگر آن زندگی زندگی نمی شود و زندگی با همسرتان سخت، و شاید موجبات جدایی از او فراهم شود.

وقتی همسرتان آرام شد، احتمالا از رفتاری که کرده پشیمان می شود.

 

همسرتان را سرزنش نکنید

در این حال و هوا، به هیچ وجه، او را سرزنش نکنید. نگویید زندگی را تلخ کردی. از این رفتارهایت خسته شدم و هیچگاه سعی نکنید برچسب یک همسر عصبانی را به وی نسبت دهید. به جای آن از جملات مثبت استفاده کنید؛ بگویید که اگر عصبی نشود و بر اعصاب خود مسلط باشد، شما همسر بهتری برای او می شوید و زندگی تان شیرین تر می شود.

بگویید که با هر کج خلقی او چقدر انرژی خودش و شما را هدر می دهد. با زبان خوش و محبت او را شرمنده کنید. بگویید که وقتی آرام است چقدر علاقه تان به او بیشتر از اوقات عصبانیتش است.

 

از روایات و جملات مثبت استفاده کنید

سخنان معصومین و بزرگان همیشه راه گشای انسان ها بوده اند، آنها را بنویسید و بر در و دیوار اتاق یا کمد بچسبانید. اگر به روان شناسی علاقه دارد، جملات مثبت تاکیدی در رابطه با کنترل خشم را نوشته و در مکان هایی که جلوی چشمانش است، مانند فرمان خودرو بچسبانید.

برای مثال: روی آینه با خطی جذاب بنویسید: من همیشه آرامشم را حفظ می کنم و مایه ی آرامش خانواده ام هستم.

حتما این جملات تاثیرشان را در ضمیر ناخودآگاه فرد می گذارند و او را آرامتر می کنند.

 

با او همدردی کنید

هنگام عصبانیت، به جای این که او را از فریاد زدن منع کنید و مدام داد بزنید که آرام باش، حرف نزن، اشتباه می کنی و … تنها به او بگویید می دانم که عصبانی هستی. می دانم مشکل تو چیست. سعی کنید برای همدردی با او، راهی پیدا کنید. برای حل مشکلاتش راه حلی بیاندیشید تا بتواند در مشکلات بعد روی شما حساب کند و منطقی تر با مسائل زندگی برخورد کند.

 

از یک مشاور کمک بگیرید

در بعضی موارد، عصبانیت فرد یا واکنش های تند همسر عصبانی با هر حربه ای که به کار بگیرید، از بین نمی رود و هیچ روشی برای رفع آن کارساز نیست. در این مواقع ،حتما خود و همسرتان، نزد متخصص یا مشاوری بروید تا با روش های حرفه ای تر و تخصصی تر مشکلتان را بررسی کند و آن را حل کند. اگر همسرتان حاضر نشد با شما همراه شود، خودتان به تنهایی دست به کار شوید و با مشاورتان مشورت کنید تا همسرتان را به راه آورید.

همسر شما پس از خدا، نزدیک ترین فرد به شما محسوب می شود. چطور ممکن است او را در شرایط حاد زندگی تنها بگذارید و برای آرامش او تلاش نکنید؟ او حتما به حمایت شما نیازمند است،حتی اگر غرور مردانه اش اجازه ندهد این را به شما یادآوری کند.

پس تلاش کنید تا با رفتار صمیمانه و محبت زنانه، از فوران خشم همسر عصبانی تان کم کنید و شنونده ای مهربان برای درد دلهایش باشید. او شما را دوست دارد و در مقابل مشکلاتی و مسائل زندگی ایستاده است. به او کمک کنید تا با قدرت بیشتری با مشکلات بجنگد و شما را همراهی جدایی ناپذیر در زندگی بداند. در این صورت از استرسش کاسته میشود و با حمایت شما، رفتار بهتری از خود بروز می دهد.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ نوع عصبانیت شما چیست؟ ”

ویدیو ها