فراحرف

مجله اینترنتی فراحرف,آموزش و توسعه مهارت های فردی و اجتماعی,ارائه ایده های کسب و کار

بررسی ارزش کلمات و انرژی های پنهان آنها در گفتار

مجموعه: تعداد بازدید: 18

مطمئنا برای شما هم پیش آمده است که هنگامی که با برخی اشخاص صحبت میکنید. کلمات مورد استفاده ی آنها، حالت خستگی و ناراحتی را برای شما به ارمغان می آورند. اما در عین حال که با برخی از افراد صحبت میکنید. لبخند میزنید و احساس سرزندگی میکنید.

به نظر شما دلایل این اتفاقات و احساسات چه میتواند باشد؟ مطمئنا سری نهان در ارتباطات وجود دارد. که میتواند احوالات و زندگی هارا دگرگون کند. اما این سر چیست و چگونه پدید می آید؟ چگونه انرژی نهان خود را مثبت کنیم؟ چطور میتوانیم بار، کلماتمان را تغییر دهیم؟

اینها سوالاتی هستند که در این مطلب مورد نقد و بررسی قرار میگیرند. پس در ادامه با ما همراه باشید.

قدرت کلمات


همچنین بخوانید : کلید موفقیت در نظم و انضباط


انرژی نهان سخن

باید این را باور کنید که هر کلمه بار معنایی خاص خود را دارد. واجب است که به این درک برسید که هر کلمه جایگاه خاص خود را دارا میباشد. ممکن است حتی برخی کلمات، مترادف باشند و به یک موضوع اشاره داشته باشند. اما گاهی اوقات استفاده ی اشتباه از آنها ممکن است باعث پیدایش دلخوری ها و ناراحتی های درونی شود.

تا کنون به صحبت ها و ارتباطات یک مشاور و یا بازاریاب دقت کرده اید؟ این اشخاص با استفاده از کلمات مثبت، موجب پیدایش تغییرات میشوند. یک مشاور، خبر ناخوشایندی را به صورت حرفه ای و با استفاده از جملات و کلمات پر انرژی، به شخص مقابلش تفهیم میکند. یا یک بازاریاب میتواند با استفاده از کلمات و جملات تحسین برانگیز و پر انرژی، محصول خود را به فروش برساند. باید بدانید که بسیاری از غیر ممکن ها با معجزه ی سخن ممکن میشوند.

انرژی نهان سخن

انرژی و کاربرد هر کلمه در جمله

به قطع میتوان گفت که هر کلمه معادلی با بار مخالف را دارا میباشد. یعنی اگر کلمه ای را پیدا میکنید که بار مثبتی را منتقل میکند. مطمئن باشید کلمه ای دیگر با همین معنا وجود دارد که موجب انتقال بار منفی میشود. اما چیزی که مهم میباشد. نحوه ی تشخیص و استفاده ی این جادو در جملات و گفتار میباشد. باید به این نتیجه برسید که هنگامی که شما از موضوعی ناراحت هستید. عوامل مختلف از جمله کلمات، دست به دست هم میدهند که انرژی منفی را منتقل کنند.

و در مقابل هنگامی که خوشحال هستید و لبخند میزنید. میتوانید چندین نفر را با صحبت ها و کلمات مثبت خود شاد کنید.

به همین منظور شما باید دو موضوع را در زندگی خود رعایت کرده و بیاموزید. موضوع اول درک اهمیت و بار کلمات میباشد و موضوع دوم انرژی درونی خودتان میباشد. شما باید با ترفند هایی که به شما ارائه میدهیم. انرژی درونی خودتان را تغییر بدهید و آنرا مثبت کنید.


همچنین بخوانید :  موفقیت پایدار چیست و راه های رسیدن به آن کدامند


انرژی و کاربرد هر کلمه در جمله

مطالعه کنید و تفاوت کلمات را بیاموزید

شاید این یکی از بی شمار فواید کتاب باشد. که با مطالعه ی آن، بار عظیمی از آموزه های علمی و رفتاری، به هر شخص اضافه میشود.

هنگامی که مطالعه کردن را می آموزید در واقع دریایی از اطلاعات مختلف را در ذهن و تفکر خود جای میدهید. که این تغییرات، در گذر زمان توسط اطرافیانتان احساس و لمس میشود.

در همین راستا وقتی که شما کتاب میخوانید ذهن تان موقعیت هارا تحلیل میکند. جایگاه هر کلمه را در هر موقعیت درک کرده و در خود حفظ و معنا سازی میکند. شاید شما این تغییر را احساس نکنید. اما در مرور زمان گفتار، نوشتار و تفکر شما نیز عوض میشود.

ارزش کلمات


همچنین بخوانید ۳ ترفند کاربردی برای حفظ آرامش ذهن در برابر واکنش های خارجی


خود را باور کنید

بی شک یکی از دلایلی که انرژی را منفی میکند. عدم اعتماد به نفس میباشد. برای بهبود و رفع این حالت، باید به جای مشکلات و ناراحتی ها، به دنبال شادی های زندگی خود بگردید. ببینید چه چیز هایی در زندگی شما مهم هستند و چقدر به شما اهمیت میدهند. باید با مشکلات خود روبرو شده و عزم خود را راسخ کنید و از آنها نترسید. باید روزی با مشکلات دست و پنجه نرم کرد و سلاح شما در این نبرد. باور و ایمان شما به آزادی از آن میباشد.

باید بخواهید که از این حبس درونی در آمده و انرژی منفی خود را با اشخاص دیگر تقسیم کنید و در ازای اینها به فکر پیدا کردن شادی های زندگی خود باشید.

خود را باور کنید

تلاش کنید و نگاه خود را تغییر دهید

برای به دست آوردن انگیزه و انرژی مثبت  باید نگاه خود به اطراف را عوض کنید. سعی کنید به جای ناپسندی ها و زنشتی ها، به خوبی ها و شادی ها بنگرید. باید سعی کنید که همواره نیمه ی پر لیوان را دیده و از نیمه ی خالی آن صرف نظر کنید.

باید تلاش کنید که کلماتی که بر زبان می آورید. کلماتی مثبت و به جا باشند. همچنین، تلاش کنید که برای خود، اتفاقات مثبت بسازید.

سخن آخر

هنگامی که انرژی منفی خود را با تقسیم کردن و یا جایگزین کردن آنها با انرژی های مثبت از بین ببرید. وارد دنیای جدیدی میشوید. به قول ضرب المثل «از کوزه همان برون تراود که در اوست» پس از اینکه انرژی خود را مثبت کنید. این شیرینی و هیجان در تک تک رفتار ها و کلماتتان پدیدار میشود.

زندگی شما تغییر میکند و نگاه شما به اتفاقات ناگوار عوض میشود. همچنین درک بهتری از ارتباطات و احساسات به دست می آورید. که تمامی اینها با همراهی هم، زندگی را به کام و شیرین میکنند.


همچنین بخوانید :  پارادوکس تغییر رفتار | بررسی تغییرات رفتاری انسان و تاثیرات آن


نظر شما !!!

نظر شما برای “ بررسی ارزش کلمات و انرژی های پنهان آنها در گفتار ”