فراحرف

مجله اینترنتی فراحرف,آموزش و توسعه مهارت های فردی و اجتماعی,ارائه ایده های کسب و کار

وب سایت های پربازدید و بررسی کاربرد های آنها

مجموعه: تعداد بازدید: 49

تا کنون به این فکر کرده اید که در این جامعه ی بدون مرز مجازی و فضای بی انتهای اینترنت چند نوع وب سایت وجود دارد؟ در گذر عمر ۲۵ ساله ی شبکه ی اینترنت، حدود ۲۵ میلیون سایت، با عناوین و موضوعات مختلف راه اندازی شده و ما در این مطلب، به بررسی معروف ترین و پر استفاده ترین موضوعات آنها میپردازیم.

وبسایت ها و کاربرد های آنها

 

وب سایت های سرگرمی

یکی از بیشترین موضوعاتی که، مردم در موتور های جستجو به دنبال آن میگردند، کلمه و یا زیر شاخه های واژه ی سرگرمی میباشد. علاقه ی مردم و بخصوص قشر جوان و نوجوان جامعه به سرگرمی، موجب پدید آمدن سایت های مختلفی با موضوع سرگرمی شده است.

موضوع سرگرمی میتواند زیر شاخه های زیادی مانند چت روم ها، بازی های آنلاین و سایت های جک و طنز را دارا باشد. سایت های مرتبط با شاخه ی سرگرمی، قصد جذب و حفظ کاربر را دارند و در حقیقت، با روش ها و جذابیت های خود، شما را در خود ماندگار میکنند.

این گونه از وب سایت ها از روش هایی، مانند ارائه ی پنل با امکانات بیشتر، کسب درآمد میکنند.

وبسایت های سرگرمی و اوقات فراغت

وب سایت های خبری

عده ی زیادی از مردم، اخبار کشور و جهان را از طریق دنیای مجازی و اینترنت دنبال میکنند. به گونه ای که بخش قابل ملاحظه ای از جستجو های اینترنتی مربوط به اخبار و اطلاعات میباشد.

این نوع از وب سایت ها با هدف ارائه ی خدمات، راه اندازی شده و بخشی از درآمد آنها مربوط به تبلیغات میباشد. به گونه ای که سایت های خبری معروف بخاطر بازدید روزانه ی بالای خود، تبلیغات افراد متقاضی را در ازای مبلغی درج میکنند. که این مبلغ، بسته به آمار بازید وب سایت و نوع تبلیغات متغیر است.

جذب و حفظ کردن کاربر و بازدید کننده در این وب سایت ها، وابسته به انسجام، رابط کاربری وب سایت و به روز بودن اخبار آنها میباشد.

اخبار و سایت های اطلاعاتی یکی از پر بازدید ترین ها.


حتما بخوانید:  راههای آسان برای کم کردن هزینه های زندگی


موتور های جستجو

پر کاربرد ترین و همین طور پر بازدید ترین وب سایت ها در سطح دنیا، موتور های جستجو میباشد. مسلما هر شخص برای رسیدن به اطلاعات مورد نظر خود در فضای بی کران اینترنت، نیاز به یک راهنما دارند. موتور های جستجو راهنمای شما میشوند. آنها نتایج یافت شده ی مرتبط با موضوع مورد نظر شما را جمع آوری و برای شما به نمایش در می آورند. تا شما با مطالعه ی توضیحات مختصر آنها، آنرا که میخواهید، انتخاب کنید.

موتور های جستجو از طریق ثبت آگهی ها و ارائه ی برخی خدمات اختصاصی، کسب درآمد میکنند.

موتور های جستجوگر راهنمای شما در فضای اینترنت هستند.

ارتباطات

با روی کار آمدن اینترنت، ایده ی ارسال پیام و برقراری ارتباط از طریق آن به ذهن برخی شرکت ها آمد.

امروزه وب سایت های زیادی در دنیا در حال فعالیت هستند. که حوضه ی فعالیتی آنها، ارائه ی خدمات انتقال پیام میباشد.

این وب سایت ها از طریق ارسال آگهی و ارائه ی خدمات اختصاصی کسب درآمد میکنند.

برقراری ارتباطات سریع از طریق اینترنت


حتما بخوانید:   کارآفرینی چیست و کارآفرین کیست؟ به همراه معرفی کارآفرینان برتر ایران


وب سایت های بانکی و امور مالی

قطعا میتوان روی کار آمدن اینترنت را تحولی عظیم در سیستم بانکی و اداری کشور دانست. در دیرباز، تجمع در بانک ها امری عادی ولی خسته کننده شده بود. امروزه با ارائه ی این خدمات در اینترنت، کار ها بسیار سریع تر و بهتر انجام میشود. به طوری که روزانه میلیون ها بازدید از این وب سایت ها میشود.

این وب سایت ها با ارائه ی درگاه های بانکی و ارائه ی برخی خدمات کسب درآمد میکنند.

امور مالی و بانک ها با سرعت و کیفیت بهتر

فروشگاه های اینترنتی

دیگر وقت تلف کردن در بازار ها و پیدا کردن محصول دلخواه، کمی قدیمی شده است. امروزه مردم با چند کلیک میتوانند خرید خود را، درب منزل تحویل گرفته و حتی هزینه ی آنرا همان جا پرداخت کنند.

جالب است بدانید، فروشگاه های بزرگ اینترنتی، یکی از پربازدید ترین نوع سایت ها میباشند. اکنون مردم با خرید و فروش اینترنتی کنار آمده و آنرا پذیرفته اند. به همین دلیل، روزانه مبالغ زیادی از طریق درگاه های بانکی فروشگاه ها جا به جا میشود.

اساس کار و درآمد این وب سایت ها همانند فروشگاه های واقعی میباشد. اما فروشگاه های مجازی به مردم امکان خرید با کیفیت و آسان تر را میدهند.

فروشگاه های اینترنتی و سرعت در خرید


حتما بخوانید:   آیا می‌دانید رسانه‌های اجتماعی مانند یک شمشیر دو لبه هستند؟!


چند رسانه ای

یکی دیگر از وب سایت هایی که بسیار مورد بازدید قرار میگیرد، وب سایت های چند رسانه ای میباشد. حوضه ی فعالیتی این وب سایت ها را می توان ارائه ی آنلاین فیلم ، موسیقی و از این قبیل دانست. اجتماع وسیعی از انواع مختلف فایل های چند رسانه ای، در این وب سایت ها، به کاربران این امکان را میدهد که در خانه و با چند کلیک ساده، شبکه ها و فیلم هارا به صورت آنلاین مشاهده کنند.

این وب سایت ها معمولا با فروش اکانت های زمان دار، به کسب درآمد میپردازند.

وب سایت های چند رسانه ای و دسترسی آسان

جمع بندی

امروزه وقت بسیاری از مردم کشورمان، صرف شبکه های مجازی میشود. به همین دلیل باید به برخی از موارد توجه کرد.

با روی کار آمدن شبکه ی مجازی، بسیاری از کار ها آسان و سریع شده است. اما متاسفانه کلاهبرداری های اینترنتی و ناهنجاری های مجازی را نیز میتوان از مضرات این فناوری دانست. به همین دلیل لازم است، با مدیریت مناسب و آموختن مسائل لازمه، از پیش آمدن این ناهنجاری ها جلو گیری کرد.

نظر شما !!!

نظر شما برای “ وب سایت های پربازدید و بررسی کاربرد های آنها ”