آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

تحول عظیم در مشاغل و کسب و کار اینترنتی به جای کسب و کار سنتی

مجموعه: تعداد بازدید: 274

در چند سال پیش باور کردن اینکه بشود با نشستن در خانه و استفاده از ذهن، کسب در آمد کرد. تقریبا غیر ممکن و به دور از باور بود. اما امروزه، به حدی دانش های بشر ارتقا و افزایش یافته است که این پدیده ی غیر ممکن را ممکن کرده است. به همین دلیل این دنیا و بستر تکنولوژی، مشاغل قابل توجهی را نیز به وجود آورده است.

امروزه اشخاص زیادی تنها با نشستن پشت رایانه و استفاده از یک خط اینترنت میتوانند کسب و کاری میلیونی برای خود رقم زده و آن را مدیریت کنند.

در این مطلب قصد داریم به بررسی تفاوت ها و شباهت های کسب و کار سنتی و اینترنتی بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

تحول عظیم کسب و کار اینترنتی به جای کسب و کار سنتی

نوع و وضعیت مشاغل

از گذشته تا کنون، مشاغل بسیار زیادی در دنیای حقیقی به وجود آمده است و همین طور روز به روز در حال افزایش است. اما از طرفی شبکه های مجازی، به دلیل عمر کم این سیستم و همین طور محدودیت های موجود در آن، معمولا به فعالیت های مربوط به دنیای مجازی محدود میشود. برای نمونه میتوان به طراحی سایت، بازاریابی شبکه ای، برنامه نویسی و… اشاره کرد.

در واقع مشاغل مجازی شاید چندان جالب واقع نشوند و به نظر بسیاری از اشخاص، عمر کمی داشته باشند. اما نمیتوان این را نادیده گرفت که هر ثانیه که میگذرد. علم و و فناوری مسیری جدید را کشف میکند و به پیشرفت خود ادامه میدهد.

این به این معناست که روزی میرسد که در دنیای مدرن، مشاغلی مانند برنامه نویسی در برابر مشاغلی همچون مدیریت مالی ارجعیت پیدا کند. چرا که روزی که ربات های مجازی شروع به کار کنند. میتوانند هر شغلی که به فکر انسان خطور کند را حتی بهتر از انسان انجام دهند.


مقاله مرتبط : کسب و کار اینترنتی یکی از بهترین راه های کسب درآمد


نوع و وضعیت مشاغل

وضعیت و گستردگی کار

وضعیت بازار های الکترونیکی روز به روز در حال رونق و پیشرفت میباشد. اما گویا بازار دنیای حقیقی چندان چنگی به دل نمیزند. وضعیت کار ها در دنیای حقیقی در واقع مربوط به متقاضیان آن کار دارد. برای مثال یک شخص نجار تا هنگامی که کسی سفارشی به او تحویل ندهد، کار و فعالیتی انجام نمیدهد.

اما در مشاغل مجازی، یک برنامه نویس هم میتواند به خواست و علاقه ی خود و حتی با الگو گیری از ایده های خود به فعالیت خود ادامه بدهد و آنها را وارد بازار الکترونیکی کند. همچنین میتواند برای شخص متقاضی پروژه ای را تحویل گرفته و انجام دهد و پس از تکمیل آن دستمزد خود را دریافت کند.

وضعیت و گستردگی کار


مقاله مرتبط :  سخنان بزرگان در حوزه ی کارآفرینی و کسب و کار


حقوق و دستمزد

دستمزد و حقوق در کسب و کار حقیقی، تا حدودی مشابه کسب و کار مجازی میباشد. در کسب و کار حقیقی هر شخص با توجه به فعالیتی که انجام میدهد دستمزد و حقوق دریافت میکند. در دنیای مجازی نیز به همین منوال ادامه دارد و همچنین انجام پروژه های بزرگ و تخصصی شامل دستمزد های قابل توجهی میشوند.

حقوق و دستمزد

مبحث علاقه به شغل

در مشاغل حقیقی، معمولا شخصی که شاغل میشود. در دوره ی کاری خود فعالیتی متشابه به روز های قبل خود انجام میدهد. این گونه از مشاغل به عبارتی شاید رنگ خودکارشان تغییر کند اما سند همان سند است. این به این معناست، مشاغل حقیقی معمولا در برابر قراردادی مشخص و به صورت طولانی مدت صورت میگیرد.

اما در مشاغل مجازی، شخص شاغل میتواند در هر مرحله از کسب و کارش فعالیتی جدید را آغاز کند و وارد کاری جدید با موضوعات و ظواهر جدید شود.

مبحث علاقه به شغل


مقاله مرتبط :  معرفی کسب و کارهایی که بازار ایران را متحول کرده اند یا متحول می کنند


مشاغل مجازی یا حقیقی؟

مطمئنا به اینکه در چند سال آینده، شاهد تحولات عظیمی در صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهیم بود. اما به هیچ وجه نمیتوان این تصمیم را از همین الان گرفت. چرا که شاید جذابیت مشاغل مجازی بیشتر باشد. اما وابستگی زندگی انسان ها در دنیای فعلی به مشاغل حقیقی بسیار زیاد است.

به طور کلی مشاغل مجازی میتوانند فعالیت های متنوع و جذابی را برای شخص شاغل به ارمغان بیاورند. در نتیجه نمیتوان، اهمیت این مورد را نیز نادیده گرفت.

اما در نظر ما، بد نیست که همچنان با فعالیت در دنیای حقیقی، آموزش فعالیت در دنیای مجازی را نیز بیاموزید که اگر روزی به این شغل نوپا علاقه مند شدید. بتوانید با قوا و توان بالایی وارد آن شوید.


حتما مطالعه کنید :  چگونه یک استارتاپ نوپا را رونق ببخشیم؟


حتما مطالعه کنید :  بازاریابی شبکه ای زمینه ایجاد یک هرم


مطالب مرتبط

نظر شما !!!

سر دفتر اسناد رسمی حتی از یک پزشک هم بیشتر درآمد داره مخصوصا تو نقل انتقال ملک و ماشین هزینه های نجومی در میارن به چند صد میلیون هم میرسه طبق آمار

نظر شما برای “ شغل مورد نظر خود را با اصول صحیح به دست آورید! ”

ویدیو ها