مجله اینترنتی فراحرف

جامع ترین پورتال خبری,سرگرمی,تفریحی,آموزشی

تقویت ذهن برای رسیدن به موفقیت و پیروزی

مجموعه: تعداد بازدید: 27

لازمه ی تقویت ذهن برای رسیدن به موفقیت ، توجه کافی در تغذیه و نوع به کار گیری مغز است. در واقع تغذیه و تحریک و به کار گیری مغز تا حد زیادی به هم وابسته هستند. بر خلاف تصور عامه، افراد کم هوش یا باهوش به دنیا نمی آیند. مانند هر توانایی دیگری هوش را هم می توان تقویت کرد.
ذهن انسان ها قابلیت های بالقوه ای دارد که صد البته با تقویت آن ها، می توانیم از این قابلیت ها بیشتر استفاده کنیم.


نکات کلیدی در تقویت ذهن برای رسیدن به موفقیت کدامند؟

مغز انسان از هر رایانه ای که بشر تا به امروز ساخته است ، توانا تر و پیچیده تر است. برای رسیدن و دستیابی به موفقیت هایی که آرزوی آن ها را دارید، به حداکثر رساندن توانایی های ذهن ضروری است.
زیرا این مغز ( ضمیر ناخود آگاه ) است که تمامی شخصیت شما را کنترل کرده و مرکز فرماندهی شما به دست دارد و همین مغز است که مشخص می کند، چگونه فکر، احساس و عمل کنید.

پس با وجود این ابزار فوق العاده که در اختیار ما قرار دارد، چه چیزی بسیاری از مردم را، از دستیابی به موفقیت هایی، که این ابزار برای آن ها ساخته شده، باز داشته است؟

سال هاست در مورد نیروی خارق العاده ی ذهن یا ضمیر ناخود آگاه بحث می شود. دیگر همه ی افراد تا حدی با این بچه قول احمق آشنا هستند. لفظ بچه غول احمق از این رو برای ذهن ( ضمیر ناخود آگاه ) انتخاب شده است:

• بچه غول: زیرا قدرت بسیار زیاد و باور نکردنی دارد
• احمق: زیرا فرق بین راست و دورغ ، خیال و واقعیت و .. را نمی داند و هر چه را تکرار کنید مانند یک اصل قبول می کند.

اگر نکات زیر را رعایت کنید تقویت ذهن برای رسیدن به موفقیت از آسان ترین اموری می شود که زندگی شما را دچار تغییرات شگرف و شیرینی می کند.


مقاله مرتبط:  چه چیز هایی را در مسیر موفقیت از دست دادیم


۱- باورهای خود را تغییر دهید.
امروز به اثبات رسیده شما همان کسی می شوید که باور دارید، می شوید. اگر باور دارید که انسان باهوش و خلاقی هستید حتما همین طور است و متاسفانه اگر باور دارید انسان احمق و دست و پا چلفتی هستید باز هم حتما همین طور است.
همان طور که پیش تر هم گفته شد ذهن ما نمی تواند تشخیص دهد، کدام حرف راست و کدام حرف دروغ است و یا اینکه کدام باور بد و کدام خوب است. ذهن تمام تلاشش را می کند تا شما را به آن چیزی که باور دارید برساند.
حال که شما تصمصم به تقویت ذهن برای رسیدن به موفقیت گرفته اید، باید ابتدا باورهای خود را تغییر دهید. با این کار تمامی دنیای شما تغییر پیدا خواهد کرد. باور کنید انسان توانا و موفقی هستید و توانایی انجام دادن هر کاری را دارید.

تقویت ذهن برای رسیدن به موفقیت (1)

جملات تاکیدی درتقویت ذهن برای رسیدن به موفقیت بسیار موثرند

۲ از جملات تاکیدی مثبت استفاده کنید.
برای اینکه باورهای خود را تغییر دهیم تنها تصمیم گرفتن کافی نیست. باورهای انسان در گذر زمان بر اثر اتفاقات، لیاقت ها، سخنانی که با خود می گوییم و صحبت هایی که درباره ی خود می شنویم و … به وجود می آید.

حال که تصمیم به تغییر باورهای منفی و نادرست خود گرفته اید، باید از جملات تاکیدی مثبت استفاده کنید. سعی کنید برای هر هدفی یک جمله ی تاکیدی مثبت که زمان حال باشد انتخاب کنید و در طول روز آن را با خود تکرار کنید.

در ابتدا این جمله برای ذهن غریبه و ناملموس است اما با گذشت زمان و با تکرار بیش از حد، ذهن این جمله را قبول کرده و آن را جایگزین باور ناشایستی که از خود داشتید می کند.

مثلا اگر تا الان شما به این باور رسیده اید که ” دست به هر کاری می زنید آن کار خراب می شود ” با خود این جمله را تکرار کنید. ” من انسان خوش شانس و موفقی هستم و توانایی انجام هر کاری را به بهترین و آسان ترین شکل دارم”

۳- جملات تاکیدی خود را مکتوب کنید.
بهترین شیوه تقویت ذهن برای رسیدن به موفقیت ، مکتوب کردن جملات تاکیدی است که با دقت انتخاب کرده اید. زمانی که شما در حال نوشتن این جملات هستید، ذهن شما فرصت دارد تا بر روی تک تک حروف تمرکز کند و مسلما نتیجه ی این کار چندین برابر، تکرار این جملات به صورت گفتاری است.

اما این بدان معنی نیست که از تکرار گفتاری کلمات چشم پوشی کنید.

بهترین راه این است که صبح زمانی که از خواب بیدار شدید در اولین فرصت این جملات را در دفتری مخصوص به این جملات بنویسید و سپس در طول روز در فرصت های مناسب این جملات را تکرار کنید. بهتر است هر جمله را حدود ۵۰ بار تکرار کنید.
نوشتن جملات تاکیدی مثبت علاوه بر تغییر باورهای منفی، باعث ایجاد انگیزه و انرژی مثبت در طول روز نیز می شود.


مقاله مرتبط:  کلید موفقیت در نظم و انضباط


۴– ابتدا بر روی یک یا دو، باور کار کنید.
برای رسیدن به نتیجه ی بهتر نیاز به تمرکز بر روی یک یا حداکثر دو کار( باور ) است. بسیاری از افراد با وجود اینکه تلاش زیادی می کنند اما به نتیجه ی مطلوب نمی رسند، زیرا این افراد با یک دست چند هندوانه بر داشته اند. یک هدف را مشخص کنید و جملات تاکیدی مثبت برای این هدف را پیدا کرده و سپس مراحل گفته شده را انجام دهید. بعد از رسیدن به این هدف، تمامی این موارد را برای هدف بعدی تکرار کنید.

۵- از قدرت تخیل و تجسم غافل نشوید.
گاهی در میانه ی روز یا شب، هنگام خوابیدن خود را در موقعیت مورد انتظار تجسم کنید و از دیدن این صحنه لذت ببرید. می توانید این تجسم را طولانی و طولانی تر کنید و از اثرات مثبت آن به بهترین شکل استفاده کنید.

شاید تقویت ذهن برای رسیدن به موفقیت خیلی ساده به نظر برسد، اما تا وقتی شما با پشتکار و علاقه این راه را دنبال نکنید به موفقیت های بزرگ نمی رسید. زیرا تغییر دادن باورها و عادات چندین ساله، نیاز به صرف زمان و تکرار بسیاری دارد. اما زمانی که شما در راه موفقیت به این روش قدم بگذارید دیگر ذهن شما به این کار عادت کرده و باید منتظر رسیدن به موفقیت های بیشتر و بزرگ تر باسید.

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ ۳ ترفند کاربردی برای حفظ آرامش ذهن در برابر واکنش های خارجی ”