آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

۱۳ راهکار طلایی برای تقویت پشتکار و موفقیت

مجموعه: تعداد بازدید: 293

پشتکار و موفقیت

همه ی ما می دانیم که رابطه ی مستقیمی بین پشتکار و موفقیت وجود دارد.قهرمانان ، دانشمندان یا انسان های موفق ، یک شبه به موفقیت نرسیده اند. برای رسیدن به این نقطه سال ها وقت گذاشته و تلاش کرده اند.

 

موفقیت

شما هم مانند دیگر انسان ها از توانایی های بالقوه ی بسیاری برخوردارید و از هیچ کسی کمتر نیستید. به یاد داشته باشید نقاط قوت هر انسان از نقاط ضعف او بیشتر است به همین خاطر نباید هیچ گاه خود را دست کم بگیرید. یک تصمیم خوب در پرتوی تکیه بر قوت ها، احساس توانمندی ها و جبران ضعف ها شکل می گیرد و انسان را به پشتکار و موفقیت می رساند.

برای رسیدن به موفقیت چه کارهایی باید انجام دهید؟

همان طور که گفته شد برای رسیدن به موفقیت نیاز به پشتکار است. اگر مواردی را که می خواهیم در زیر عنوان کنیم با تمرین و پشتکار انجام دهید، قطعا به مهم ترین تاثیرات آن که همانا رسیدن به موفقیت، تقویت اراده و نظم در کارها است دست می یابید.


مقاله مرتبط:  نکات موفقیت چیست و چگونه آدم موفقی باشیم؟


تقویت پشتکار و موفقیت

۱۳راهکار طلایی برای تقویت پشتکار و موفقیت

 

۱-  هدف خود را مشخص کنید. خوب اولین نکته در هر کاری مشخص کردن هدف است تا هدفی نباشد، برای چه چیزی می خواهید تلاش کنید. افراد موفق ابتدا هدف خود را مشخص می کنند و سپس شروع به برنامه ریزی برای رسیدن به این اهداف می کنند. با تعیین هدف و پشتکار و موفقیت میتوانید همانند دیگر افراد موفق برای کمک به دیگران الگویی باشید .

 

۲-  برای هر رفتاری انگیزه ی قوی داشته باشید و از تاثیرات مثبت تصمیم ها و رفتار های خویش به طور کامل آگاه شوید.

 

۳-  سعی کنید به طور جدی از امروز و فردا کردن در انجام کارها پرهیز کنید. اهمال کاری آفت بی نظمی و عدم موفقیت در زندگی است. برای رسیدن به این منظور سعی کنید در انجام کارهای جاری و روزمره ی خود، هم اهمال کار نباشید و کار خود را به تاخیر نیندازید. یکی از مشخصه های بارز افراد موفق انجام دادن کارها در زمان خودش است این افراد هیچ کاری را به دقیقه ی ۹۰ موکول نمی کنند.

 

۴-  سعی کنید اراده ی خود را بالا ببرید. برای این کار می توانید مطالعه کنید یا با افراد با اراده دوست شوید تا تحت تاثیر آن ها اراده ی شما نیز قوی شود. اراده قوی لازمه پشتکار و موفقیت است.

 

۵-  شاد زندگی کنید. با نگاهی اجمالی به زندگی افراد موفق به آسانی می توان دریافت که این افراد زندگی خانوادگی شادی و آرامی داشته و اهل تفریح بوده اند همچنین از اختلافات، تعارض و مشکلات به دور بوده اند. پشتکار و موفقیت همیشه انسان را سرشار از شادی می کند.

 

۶- از قدرت مشورت استفاده کنید.سعی کنید از افراد با تجربه در هر زمینه ی کاری کمک بگیرید، تصمیم تان را با این افراد در میان بگذارید و پس از مشورت بر اساس تدبیر و اندیشه ی خود تصمیم بگیرید.

 

۷-  با گرفتن تصمیم های آسان در امور ساده، به تدریج خود باوری و توانمندی در شما افزایش پیدا می کند و بدین صورت برای تصمیم گیری در امور مشکل و پیچیده آماده می شوید.

 

۸-  بعد از هر بار شکست دوباره بایستید. به راستی کدام انسان موفق را می شناسید که بدون شکست به این مرحله رسیده باشد. برای کسب موفقیت لازم است، افراد نگرش خوبی نسبت به خود داشته باشند و از شکست هراسی نداشته باشند. این جمله را به خاطر داشته باشید که هر شکستی می تواند آغاز یک موفقیت باشد.

 

۹-  برروی یک یا دو هدف تمرکز داشته باشید. گاهی برخی افراد برای رسیدن به یک هدف ممکن است چند کار را با هم انجام دهند، ولی با وجود تلاش های بسیار در پایان به کمترین نتیجه هم نرسند. بهتر است بدانید، تمرکز بر روی یک یا حداکثر دو پروژه در یک زمان، شانس ما را برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب افزایش می دهد.

 

۱۰- اهداف خود را مکتوب کنید. آنچه در ذهن ماست خیال است و آنچه در روی کاغذ است، برنامه ! نوشتن اهداف روی کاغذ اولین قدم برای حرکت رو به جلو است زیرا با انجام این کار اهداف ما به صورت عینی و دقیق مشخص می شود. خیلی از افراد دوست ندارند برنامه هایشان را بر روی کاغذ بنویسند و حتی برخی از افراد، بدون برنامه کارهایشان را شروع می کنند. این افراد به زودی از ادامه دادن راه خسته می شوند، زیرا مشکلات فرعی زیادی پیش رویشان است.

 

۱۱-  فعالیت های مناسب را در زمان مناسب انجام دهید. هر حرکتی به معنی پیشرفت نیست. بسیاری از افراد هستند که با آنکه به سختی کار می کنند اما به هدفشان نزدیک نمی شوند. این یکی از آثار بی برنامگی است. برای پیشروی و رسیدن به موفقیت باید فعالیت های درست را در زمان درست انجام دهیم.

 

۱۲-  راه های مختلف را امتحان کنید. اگر کاری را بارها و بارها به یک شیوه انجام دهیم نباید انتظار داشته باشیم نتایج متفاوتی برداشت کنیم. اگر اقدامی به نتیجه مطلوب نمی رسد متوقف کنید و راه دیگری را امتحان کنید. زمانی که نمی دانید از افراد متبحر و با تجربه مانند، وکیل، مشاور، دکتر، تاجر و … کمک بگیرید. هیچ کسی نمی تواند همه چیز را بداند.

 

۱۳-  روی راه هایی که به نتیجه می رسند تمرکز کنید. خیلی از افراد استاد پیدا کردن راه هایی هستند که به نتیجه نمی رسد. به همین خاطر این افراد هیچ تلاشی هم نمی کنند. انرژی منفی را از خود دور کرده و انرژی مثبت خود را افزایش داده و روی راه هایی تمرکز کنید که به درد شما می خورد و به نتیجه می رسد.

 


مقاله مرتبط:  تقویت ذهن برای رسیدن به موفقیت و پیروزی


 

نظر شما !!!

نظر شما برای “ ۱۳ راهکار طلایی برای تقویت پشتکار و موفقیت ”

ویدیو ها