آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

نحوه تمیز کردن دیوار آشپزخانه و فضای پشت گاز و سینک آشپزخانه: بخش اول- راههای تمیز کردن

مجموعه: تعداد بازدید: 3,008

فضای پشت گاز و سینک در آشپزخانه بسیار مهم هستند زیرا آسیب پذیرند. در این مطلب نحوه تمیز کردن دیوار آشپزخانه و فضای پشت گاز و سینک را با هم مرور می کنیم. روش هایی که بسیار راحت و آسان هسند و نیاز به وسایل خاصی ندارند. در عوض قدرت بسیار زیادی برای پاک کردن لکه ها دارند.
هنوز هم روش های قدیمی برای جلوگیری از به وجود آمدن صحنه های زشت و بدمنظره کاربرد دارند. در روش های قدیمی اولین قدم این است که لکه را پاک کنید و با آب تمیز و دستمال محل را تمیز کنید. لکه های قوی تر را با آب و صابون، جوش شیرین یا سرکه هم می توان از بین برد. پس از اتمام کار پاک کردن لکه، محل را بشویید و خشک کنید تا مثل روز اولش به نظر بیاید.

۱-پاک کردن لکه های عمومی

۱- خواب یا جهت بافت جنس مورد نظر را پیدا کنید:
با دقت به جنسی که قصد تمیز کردن آن را دارید نگاه کنید. همه ی قسمت های این فضا ممکن است خواب یکسانی داشته باشند. مثلا از چپ به راست. اگر خواب مشخصی را مشاهده کردید، همیشه آنها را به جهت خواب بافتشان تمیز کنید. این حیله از خراش افتادن دیواره های آشپزخانه هنگام رفت و روب جلوگیری می کند.
۲-۱: دستمال میکروفایبر را در آب ولرم خیس کنید:
پارچه ی میکروفایبر یا اسفنج بدون پرز برای این کار مناسب است. پدها و مسواک های شستشوی وسایل ممکن است روی دیواره ها خط بیاندازند.پس از آنها استفاده نکنید.
با استفاده ی مداوم از آب ولرم ، نیاز به تمیزکاری عمیق کمتر می شود. برای این کار هیچ گاه از آب داغ استفاده نکنید. یک پاک کننده ی ملایم مانند مایع ظرفشویی یا پاک کننده های بدون کلر نیز برای لکه هایی که پاک کردنشان زمان بر است مناسب می باشند. از یک یا دو پاک کننده در آب مصرفی تان استفاده کنید.
۳-۱: دستمال نم دار را روی لکه ها بکشید:
پارچه ی میکروفایبر را به صورت دورانی روی سطح مورد نظر و لکه ها بکشید. در بیشتر مواقع لکه های تازه با این روش رفع می شوند و لکه های باقی مانده به لکه بری قوی تر و عمیق تری نیازمند است.
هرگز از پدهای شستشو یا مسواک های سیم و … برای این کار استفاده نکنید. زیرا روی سطوح مورد نظر خش می اندازند.
۴-۱: با یک پارچه ی تمیز سطح مورد نظر را خشک کنید:
از یک پارچه ی خشک استفاده کنید و آب باقی مانده روی سطح را خشک کنید. اگرچه این سطوح ضد خرابی و خوردگی است، آب زیادی می تواند آن ها را ضعیف کند. بهتر است آنها را خشک کنید و نگذارید آب روی دیوار آشپزخانه باقی بماند.

۲-از بین بردن لکه های سرسخت تر

۱-۲: در یک کاسه ، جوش شیرین و آب گرم را مخلوط کنید:

یک فنجان جوش شیرین را با یک فنجان آب گرم مخلوط کنید تا جایی که یک خمیر بدست آورید.

۲-۲: اجازه دهید خمیر جوش شیرین روی لکه ها خشک شود:
با پارچه یا اسفنج، خمیرتان را روی لکه های دیوار آشپزخانه قرار دهید و صبر کنید تا خمیر خشک شود. پس از آن برای پاک کردن خمیر، از یک پارچه ی تمیز و خشک استفاده کنید. پاک شدن لکه ها را ملاحظه کنید.
۳-۲: سرکه و آب را در محفظه ی اسپری بریزید:
مقدار یکسانی از آب و سرکه را با هم مخلوط کنید. در صورت امکان آن را در یک بطری اسپری بریزید زیرا به شما این امکان را می دهد که همه ی لکه ها را در آن واحد و با مقدار معینی از محلول پوشش دهید.
۴-۲: اجازه دهید محلول سرکه و آب ۵ دقیقه روی لکه ها باقی بماند:
محلول را روی لکه ها اسپری کنید. پس از گذشت ۵دقیقه،  برای اتمام کار با یک شستشوی ساده بازگردید.
۵-۲: با یک پارچه ی نمدار، محلول را پاک کنید:
یک پارچه ی نرم را با آب گرم نم دار کنید. پارچه را روی لکه های باقی مانده بکشید و این کار را تکرار کنید تا از نابودی سرکه از روی سطوح مورد نظر مطمئن شوید.
۶-۲: سطح دیواره را با یک پارچه ی تمیز خشک کنید:
برای اتمام کار و پاک کردن آب، از یک پارچه ی نرم استفاده کنید. حتما تمام نم روی سطوح را پاک کنید. زیرا ممکن است به سطح کار آسیب بزند.
برای مطالعه مابقی مقاله با قسمت دوم آن همراه باشید.
منبع:
http://www.wikihow.com

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ تمیز کردن دیوار آشپزخانه و فضای پشت گاز: بخش دوم – مراقبت از سطوح دیواره های آشپزخانه ”

ویدیو ها