مجله اینترنتی فراحرف

جامع ترین پورتال خبری,سرگرمی,تفریحی,آموزشی

چگونه احساس خوشبختی کنیم

مجموعه: تعداد بازدید: 6

احساس خوشبختی

شما افرادی را می شناسید که آرزوی خوشبختی نداشته باشند؟!  گاهی در ذهن بسیاری از ما خوش بختی یعنی داشتن ثروت و امکانات ، اما برخی از افراد با آن که در پول و ثروت غوطه ور هستند احساس خوشبختی نمی کنند.
پس خوش بختی چیست؟ چگونه می توانیم خوش بخت باشیم؟
خوشبختی واقعی یعنی رضایت از وضع موجود. مهم نیست شما ثروتمند باشید یا فقیر، خوشگل باشید یا زشت، مهم این است که از امکانات و منابعی که در دست دارید، احساس رضایت کنید.
معمولا عوامل مختلفی باعث می شوند که احساس خوش بختی در زمان های گوناگون دچار تغییر شود، مثلا یک دعوا یا جرو بحث یا حتی یک مسئله ی شخصی در مقاطع مختلف زمانی، می تواند حس خوشحالی و رضایت مندی افراد را از زندگی تقویت یا تضعیف کند.

احساس خوشبختی


مقاله ی مرتبط: راه های مثبت اندیشی ( نیمه ی پر لیوان )


افراد خوشبخت چه ویژگی هایی دارند؟

 

همراه به فکر تقسیم کردن این حس با دیگران هستند.

معمولا افرادی که از زندگی خود راضی هستند و احساس خوشبختی می کنند، با انجام کار هایی باعث شادی دیگران می شوند. تقسیم شادی یا شاد کردن دیگران به خودی خود مسرت بخش است و باعث افزایش روحیه ی مثبت اندیشی در افراد می شود.

در مورد هر اتفاق جزئی غر نمی زنند.

وسواس نداشتن بر روی مشکلات کوچک و پیش پا افتاده و تمرکز بر روی مسائل مهم و ضروری از خصوصیات بارز افراد خوشبخت است. دیر به اتوبوس رسیدید؟ ظرفتان شکست؟ فرش خانتان کثیف شد؟ اصلا مهم نیست.

در زمان حال زندگی می کنند.

افراد شاد به خوبی این موضوع را می دانند که زندگی در زمان حال، راهی برای تثبیت کردن روحیه و افکار مثبت است. این افراد، افسوس گذشته ای را که گذشته، نمی خورند و به جای نگرانی برای آینده به بهترین شکل برای آن برنامه ریزی می کنند.

همواره با دیگران روابط سالمی دارند.

صمیمیت چه در بعد فیزیکی چه در بعد عاطفی در ایجاد شادی و حس خوش بختی موثر است. افراد شاد از این موضوع به خوبی آگاهی دارند به همین خاطر با افرادی که از لحاظ فکری سالم و مثبت اندیش هستند لحظات خوبی را ثبت می کنند.
ازدواج نیز می تواند، به عنوان عاملی مناسب برای تقویت حس شادی مد نظر قرار بگیرد.

در زمان عصبانیت می دانند چگونه خود را به آرامش برسانند.

کاهش استرس و تخلیه ی فشارهای روانی، یکی از مهم ترین عوامل موثردر شادی افراد می باشد. معمولا افراد خوشبخت، به خوبی با راهکار های حفظ آرامش آشنایی دارند.


مقالات مرتبط: روش ها و ترفند های مفید برای کاهش استرس


دید متفاوتی نسبت به مسائل مالی و درآمد دارند.

از نظر افراد خوشبخت، ثروت همه چیز نیست. تحقیقات نشان می دهد، افرادی که مادیات را به معنویات و رضایت درونی خود ترجیح می دهند، کمتر به زندگی حس مثبتی دارند.
افرادی که حس خوبی به زندگی دارند، بیشتر از آنکه بر روی خرید وسایل جدید تاکید داشته باشند، به دنبال عوامل مثبت دیگری مانند؛ برقراری ارتباطی موثر با دیگران هستند.

همواره قسمت پر لیوان را می بینند.

فراز و نشیب های زندگی برای همه ی افراد وجود دارد، اما افراد خوشبخت در این موقعیت ها، قسمت پر لیوان را می بینند. آنان اتفاقات بد زندگی را به لحظات خوب تبدیل می کنند و فقط به اتفاقات خوش فکر می کنند.

به هدف های خود می رسند.

رسیدن به اهداف حس خوبی را در انسان ها به وجود می آورد. افراد خوشبخت همواره در تلاشند تا به اهداف خود برسند تا بدین وسیله حس رضایت و شادی را در خود تقویت کنند.

فقط به فکر خرید لوازم لوکس نیستند.

افراد موفق به جای خرید لوازم لوکس و انبار آن ها در کنار خانه ی خود، بلیط سینما یا کنسرت یا لوازم ورزشی که حس خوبی را در آن ها به وجود می آورد، را می خرند. این لوازم باعث آشنایی آن ها با دیگران، یا ایجاد یک حس نشاط و تجربه ی حضور در محیط خارج را ایجاد می کند.

از ناکامی ها با آغوشی باز استقبال می کنند.

همان طور که گفته شد فراز و نشیب های زندگی برای همه ی افراد اتفاق می افتد. افراد خوشبخت هم شکست را تجربه کرده اند، اما با این تفاوت که این افراد شکست را به عنوان یک سرلوحه برای یاد گیری آنچه یاد نگرفته اند، می پذیرند.
افراد موفق معمولا قبل از رسیدن به موفقیت شکست های زیادی را تجربه کرده اند.

عادت به لبخند زدن دارند.

لبخند زدن خود به خود باعث ایجاد حس بهتر در انسان ها می شود. براساس تحقیقاتی که بر روی فارق التحصیلان دبیرستانی در آلمان انجام گرفت، افرادی که در این جشن، عکس هایی با چهره های بشاش تری به ثبت رساندند، بعدا در زندگی زناشویی و موقعیت های کاری موفق تر بودند. بر اساس گفته ی محققان این افرد شخصیت های شاد تری داشته و دائما در حال گسترش روابط اجتماعی خود بوده اند.

 

نظر شما !!!

نظر شما برای “ چگونه احساس خوشبختی کنیم ”