آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

۱۱ نکته برای دوری از اشتباهات رایج در اینستاگرام که باید از آنها دوری کنید

مجموعه: تعداد بازدید: 599

۱۱ نکته برای دوری از اشتباهات رایج در اینستاگرام که باید از آنها دوری کنید

اینستاگرام

اینستاگرام

اینستاگرام , برنامه های تحقیقاتی درباره شبکه های اجتماعی

اینستاگرام و تحقیقاتی که توسط یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان درباره آن صورت گرفته است را می توانید در این مقاله مطالعه نمایید. بر اساس یکی از تازه ترین برنامه های تحقیقاتی شبکه های اجتماعی در دانشگاه نیویورک، اینستاگرام، به عنوان یکی از شبکه های پرمخاطب ، مهم و تاثیرگذار شناخته شده و در تقابل با سایر شبکه‌های عکس‌محور دیگر مانند پینترست، گوی سبقت را از آنها ربوده و از محبوبیت فراوانی برخوردار است.

شواهد دیگری نیز نشان از این دارد که اینستاگرام، رفته رفته جای بسیاری از شبکه های دیگر را گرفته به طوری که فیس بوک، ترجیح داد به جای رقابت با این افزایش روزافزون محبوبیت، با مبلغی هنگفت اقدام به خرید اینستاگرام  نماید.

 

به گزارش فراحرف، پیش از این نیز با مطالعه چند نظرسنجی دیگر به این نتیجه دست یافتیم که اینستاگرام برای برندسازی محصولات از اهمیت بیشتری برخوردار است ، چرا که درصد بیشتری از افراد ، برندهای محبوبشان را از طریق این شبکه دنبال میکنند. براساس گزارش منتشر شده توسط گلوبال وب ایندکس که برگرفته از یک تحقیق است ، ۵۳ درصد کاربران فعال شبکه های اجتماعی در پاسخ به این پرسش که ترجیح می‌دهید از چه طریقی فعالیتهای برند محبوبتان را دنبال کنید، شبکه اجتماعی اینستاگرام را انتخاب کردند.

اما حضور در شبکه‌های اجتماعی بدون داشتن برنامه و هدف مشخص بازخوردی برای شما به ارمغان نخواهد آورد و تنها زمان، انرژی و چه بسا سرمایه شما بوده که به هدر رفته است. در مقابل اگر با اهداف از پیش تعیین شده و یک استراتژی مدون کار کنید، درک بهتری از این که قرار است چه محتوایی به مخاطبین خود ارائه دهید و در انتظار چه عکس العملی از مخاطبین خود باشید پیدا خواهید کرد.

اینستاگرام


مقالات مرتبط : آیا می‌دانید رسانه‌های اجتماعی مانند یک شمشیر دو لبه هستند؟!


نتیجه برنامه داشتن در اداره شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، فیس بوک، تویتر و … ، ایجاد تعامل و درگیری مشتریان شما با محتوا و دیگر برنامه های شما مثل وب سایت شما بوده، و برای بازدید کنندگان شما حس وفاداری و اعتمادسازی را القا می‌کند و درنهایت منجر به فروش می‌شود.

چطور می توان مطمعن شد که در این رسانه ی اجتماعی جدید می توان بازاریابی کاملی را انجام داد. در حال حاضر بعد از تلگرام اینستاگرام محبوب ترین شبکه اجتماعی در ایران است. در این خصوص سوالی که مطرح می‌ شود این است که بازاریابان باید چه اقداماتی را برای موفقیت استراتژی ‌های بازاریابی خود در اینستاگرام انجام دهند.

 آیا تنها ورود به شبکه اجتماعی اینستاگرام و اشتراک گذاری تصاویر برند شما کافی است؟ خوب این تنها بخشی از ماجراست. تنها به اشتراک‌گذاری تصاویر کافی نیست و نمی ‌تواند سبب این شود که برند شما در بین میلیون ها برند دیگر که روزانه با همین منظور در اینستاگرام فعالیت می کنند، سر بلند کرده و در معرض توجه بازدیدکنندگان قرار گیرد.

 

آنچه در ادامه می‌خوانید، جمع‌بندی مختصری از منابع فوق و سایر منابع معتبر مشابهی است که به موضوع اشتباهات رایج در خصوص بازاریابی در اینستاگرام پرداخته‌اند که برای دستیابی به اهداف‌تان باید به جد از آن‌ها اجتناب کنید.

در ادامه مطلب به بررسی ۱۱ اشتباه رایج در در خصوص بازاریابی با اینستاگرام می ‌پردازیم که باید از آنها دوری کرد.

 

bio instagram

 

۱-  در بیوگرافی اینستا شما هیچ توضیحی درباره ی شما ،کسب و کار و فعالیت تان دیده نمی شود !

نگاه اول و آن هم در چند ثانیه ابتدایی تاثیر ویژه و مهمی بر روی دیگران می‌گذارد. خواه این نگاه در ملاقات حضوری بوده و خواه  دیدار از سایت ، حساب‌های کاربری اینستاگرام ، تلگرام و سایر شبکه ای اجتماعی باشد. بنابراین کاملا واضح است که باید یک بیو داشته باشید؛ اما بهتر است که از موارد عجیب و غریبی که این روزها همه از آن استفاده می کنند، دوری کنید. پیامی را انتخاب کنید که شما را به عنوان یک متخصص عرصه نشان می دهد و توجه را به سمت چیزی قرار دهید که قصد ارتقای آن را دارید. همین مساله است که در هدایت ترافیک به سمت وب سایت و کسب و کار شما، نقس اساسی را ایفا می کند.

 

۲)  در بیوگرافی اینستا شما هیچ لینکی برای معرفی و اشتراک تجارتتان وجود ندارد!

یکی از بزرگترین اشتباهات رایج که خیلی از استفاده کنندگان اینستاگرام از آن بی اطلاع هستند این است که شما در اینستاگرام لینک محصولات  خود را در معرض دید مخاطبان قرار ندهید . اینستاگرام در قسمت ویرایش پروفایل (آموزش اینستاگرام) به شما این امکان را داده است ! از آن استفاده کنید!

قرار دادن صفحه سایر شبکه های اجتماعی که در آنها فعالیت دارید مثل فیس بوک، تویتر و حتی مهمتر از آن لینک محتوای محصولات ، وب سایت ، فروشگاه اینترنتی و حتی لینک کانال تلگرام خود را می توانید در آن قسمت قرار داده و آن را به اشتراک بگذارید. این موضوع برای سایت یا فروشگاه اینترنتی شما نیز بسیار مهم است زیرا ترافیک آن را بالا خواهد برد.

 

Private instagram

۳)  فعال کردن حالت خصوصی حساب کاربری از قسمت تنظیمات اینستاگرام (Private)

اگر حساب کاربری خود را به حالت خصوصی تنظیم کنید فالوورهای زیادی را از دست خواهید داد. میتوان گفت این عمل یک اشتباه ساده امام بسیار مهم است. تنظیم تصاویر و ویدئوها در حالت خصوصی برای حساب ‌های کاربری شخصی مناسب است نه برای حساب های کاربری شرکتی که فعالیت های بازاریابی آنها ماهیتی عمومی دارند.. شما می‌توانید پروفایل شخصی خود را خصوصی تنظیم کنید، اما پروفایل کسب ‌وکار شما می‌بایست عمومی و در دسترس باشد.

شما می توانید در بین بسیاری از افراد و کسب و کارهایی که علاقمند به حوزه ی کاری شما هستند، مطرح شوید ولی با تنظیم حساب کاربری خصوصی فرصت دیده شدن را از دست خواهید داد. بنابراین با تنظیم حساب کاربری‌تان به حالت عمومی (Public)   از فرصت جلب توجه در بین انبوه مخاطبان و مشتریان بالقوه، بهره مند خواهید شد. واقعیت تلخ این است که کاربران اینستاگرام هنگامی که  با اکانت خصوصی شما مواجه می‌شوند، ممکن است تا حدودی رانده شوند و از طرفی نمی‌توانند همان لحظه که شما را یافتند به تصاویر محصولات‌تان دست یابند.


حتما بخوانید : چگونه فضای مجازی را تبدیل به ثروت کنیم؟


فالوئر اینستاگرام

۴)  استفاده از فالوئرهای خریداری شده

کسب و کارهای موفق برای دیده شدن و جلب مخاطبان در اینستاگرام، به سختی تلاش می‌کنند و اگر بخواهید با خریدن فالوئر، برند خود را پرطرفدار جلوه دهید سخت در اشتباه هستید. با طرح یک سوال بهتر می توان این پروسه خرید فالوئر را درک کرد. کدامیک برای شما بیشتر اهمیت دارد؟

A- صد هزار فالوئر پیج اینستاگرامتان افزایش پیدا کند، (تعامل صفر,مخاطبین پر خطر)

B- یا صد فالوور که با آنها در تعامل هستید؟

بهتر است به جای این‌که زمان خود را صرف خرید فالوئر هدر دهید، یک استراتژی دقیق و مدون طراحی کنید، اهداف هوشمندانه‌ای در نظر بگیرید، محتوای عالی به اشتراک بگذارید و مخاطبان خود را درگیر کنید ، به چالش بکشید و به تعامل وا دارید. آن وقت می‌توانید طرفداران زیادی پیدا کنید.

 

۵)  استفاده از کیفیت و رزولوشن پایین با ابعاد نامناسب تصاویر

باید از این بعد به این موضوع نگاه کرد که کیفیت بالای تصاویر شما ، نشاندهنده ی حرفه ای بودن کسب و کار شما بوده و سطح کار شما را نیز از لحاظ کیفی افزایش می دهد. کیفیت تصاویر و ویدئوهای‌تان، پیام ‌هایی را در خصوص کیفیت محصول یا خدمات شما به افراد ارسال می کند که این پیام ها در شکل گیری دیدگاه کلی آن‌ها نسبت به برندتان تاثیرگذار است. مهم نیست برند و کسب و کار شما چقدر بزرگ است شما باید حرفه ای به نظر برسید. بدین منظور اطمینان حاصل کنید که اندازه تصاویر شما متناسب با اینستاگرام باشد تا پس از ارسال، تصاویر با کیفیت بالا ظاهر شوند. هم‌چنین هنگام برش تصاویر در سایز دلخواه، دقت کنید که آنها به خوبی تنظیم شوند تا از برش های نامناسب جلوگیری شود.

 

اینستاگرام


حتما بخوانید : آموزش دور زدن حالت روح در تلگرام


۶)  خلاق باشید ؛ در اینستاگرام از عکس های غیر واقعی استفاده نکنید

از عکس های غیر واقعی و یا عکس های اشتراک گذاشته شده دیگران استفاده نکنید. کاربران شبکه های اجتماعی بسیار باهوش هستند و بسیاری از کاربران تمامی صفحات و شبکه های اجتماعی را برای مطالعه و یا پرکردن اوقات فراغت بررسی میکنند. بنابراین استفاده از عکس ها و پست های دیگران خیلی زود دیده خواهد شد و کاربران متوجه این موضوع خواهند شد. این امر باعث کم ارزش شدن زحمات شما خواهد شد و اعتبار کسب و کار شما را کاهش خواهد داد. اینستاگرام شبکه اجتماعی مخصوص اشتراک گذاری عکس هایی که خودتان تهیه و تولید کرده اید است بنابراین از تصاویر و فیلم هایی استفاده کنید که خودتان خلق کرده اید، نه عکس هایی که از صفحات یا پروفایل کاربری سایر کاربران استفاده نموده اید و یا عکس هایی که در گوگل جست و جو کرده اید. استفاده از عکس های گوگلی خلاقیت و اصالت را از پست های شما می گیرد و این امر باعث می شود مخاطبانتان را از دست بدهید.

 

۷)  ارسال پست با محتوای تکراری و پشت سرهم

 تحقیقات جدید نشان می‌دهد که کاربران اینستاگرام دوست دارند که خرید کنند اما هیچ‌کدام محتوای آنلاین کپی را دوست ندارد. اگر پست‌های‌تان منحصربفرد و یا جذاب نباشند، بسیاری از مخاطبان خود را از خرید دلسرد خواهید کرد. بسیاری از مبتدیان را میبینیم که پشت سر هم عکسی پس از دیگری پست میکنند که در همه ی آنها یک حالت را دارند و یک موضوع را پست کردند . فالوور های شما به عکس های جدید نیاز دارند.  باورکنید که کاربران به محض مشاهده‌ی عکس‌ها و فیلم‌های تکراری پی‌درپی شما را دیگر دنبال نخواهند کرد. تنبلی نکنید و به‌جای به اشتراک‌گذاری دوباره‌ی یک پست، عکس‌های جدیدی از محصولات و کسب ‌و کارتان به اشتراک‌ بگذارید. هنگامی که کاربران اینستاگرام شما را فالو می‌کنند دوست دارند که از محتوای شما بهره ببرند و پست دوباره‌ی یک تصویر تکراری برای آن‌ها سودی نخواهد داشت. مطمئناً گاهی دلیل خوبی برای تکرار دوباره‌ی یک پست وجود داشته باشد، اما نگذارید این کار تبدیل به عادت شود. اگر مایل هستید تعداد بیشتری پست بر روی صفحه ی تان بگذارید پست ها را با فاصله زمانی مشخص ارسال کنید.

 

۸)  عدم توجه به کیفیت کپشن ها و انتخاب محتوای بی ربط

اینستاگرام

کیفیت کپشن ها و انتخاب محتوای مناسب

بعد از انتخاب یک عکس خوب، فقط کافی است تا یک کپشن مناسب بنویسید. اگر به دنبال افزایش درگیری و تعامل مخاطبین خود هستید، نمی‌توانید کپشن‌های اینستاگرامتان را نادیده بگیرید. کپشن باعث افزایش تعامل می‌شود. بنابراین هنگام نوشتن کپشن پست اینستاگرام عجله نکنید، بهتر است چند نمونه از کپشن‌هایی را که در ذهن دارید بنویسید و در مورد آن‌ها فکر کنید .استفاده از یک سوال جذاب یا دعوت از فالوئرها برای انجام کاری خاص، باعث می‌شود تا ارتباط شما با فالوئرها مستحکم شود. همین ارتباط است که وفاداری برند را شکل داده و به‌مرور تاثیر مثبتی روی جایگاه برند شما خواهد گذاشت. این‌جا است که اگر کپشن مناسبی نداشته باشید، تصویر شما مانند طعمه‌ای است که شکار خود را گرفته و سپس رها می‌کند؛ یعنی می‌تواند توجه مخاطب را به سمت پست شما جلب کند، اما بدون تاثیرگذاری مناسب، او را از دست می‌دهد.

بدیهی است وقتی محتوای شما برای آنها مفید نباشد فالو کردن شما هم برای آنها بی اهمیت میشود. دقت کردید، صفحات زیادی وجود دارند که تبلیغات دروغی در مورد محتوای خود میکنند! شما چقدر فالوور آنها ماندید؟ کپشن‌ها شخصیت برند شما را می‌سازند. کسانی که شما را فالو کرده‌اند در واقع آماده‌ هستند تا بدون هیچ زحمتی، هدف پست‌های شما قرار بگیرند.‌ پس حالا که توج آن‌‌ها را در اختیار دارید، از تمام فرصت خود برای ترویج تصویر برندتان استفاده کنید.

 

۹)  تفکر فالو کردن های متعدد تنها راهی برای جذب فالوورهای بیشتر

تنها به این دلیل که اگر کسی شما را در محیط اینستاگرام دنبال می کند، شما نباید حتما در پاسخ به وی اقدام به دنبال کردن وی نمایید. بعضی از افراد بر این باور هستند که اگر آنها را فالو کردید آنها نیز باید شما را فالو کنند، این عالی است. امااگر شما به طور مثال ۱۰۰۰ نفر را فالو میکنید اما فقط ۱۰۰ نفر فالوور دارید، اصلا وجهه ی خوبی نخواهد داشت. . شما باید افرادی را دنبال کنید که واقعا به آنها و محتوای آنها علاقمندید و بدین شکل اقدام به برقراری یک رابطه مناسب بکنید. تعداد دنبال کنندگان شما بصورت طبیعی و به همین شکل افزایش خواهن یافت. شما باید معتبر به نظر برسد و  فالوور های شما میزان اعتبارتان را به دیگران نشان میدهند.

البته  احساس نیاز به یک مطلب جذاب و محتوای تولید شده توسط دیگران، شما را مجاب به انتخاب برای فالو کردن آنها خواهد کرد. اما این محتوا اگر در هماهنگی با محتوای تولیدی شما باشد بسیار مناسب و کاربردی خواهد بود.

آنها را دنبال کنید! مقابله به مثل خیلی عالی است. اما احساس نکنید که شما مجبور هستید همه دنبال کنندگان خود را دنبال کنید. با قصد ترک کردن کسی اقدام به دنبال کردن وی نکنید تا فقط از این طریق تعداد دنبال کنندگان خود را بالا برده باشید. این هدفی نیست که اینستاگرام آن را دنبال می کند.

 

۱۰)  بی اعتنایی نسب به نظرات و کامنت های دنبال کنندگان

هنگامی که کاربران زمانی را صرف درج نظرات و کامنت ها برای محتوای ارسالی شما در اینستاگرام صرف میکنند انتظار پاسخ مناسبی از جانب شما خواهند داشت، بنابراین یه آنها بی اعتنایی نکنید و به آن‌ها پاسخ دهید. به یاد داشته باشید که اگر پاسخگوی نظرات مخاطبان خود نباشید، به این معنی خواهد بود که به فالوورها و طرفداران خود، اهمیت نمی‌دهید. همان گونه که برای افزایش فالوور اینستاگرام تلاش می کنید،  همان قدر هم برای نگه داشتن فالوورها تلاش کنید.  بازاریابی و برندینگ تماماً برپایه‌ی ساختن روابط است. بنابراین منطقی است که برای این کار وقت بگذارید و در بحث‌ها شرکت کنید. همیشه شرایطی را بوجود آورید تا مطمئن باشید که بخش اعلان های خود را چک کرده اید و نظرات و سوالات را پاسخ گفته اید تا همیشه نسبت به درج کنندگان این نظرات در موقعیتی بهتر قرار داشته باشید.

اینستاگرام ابزاری نیست که بعد از انجام تنظیمات و گذاشتن پست، فراموشش شود. بلکه در اینجا نظرات وسیله‌ای برای تعامل با کاربران هستند و بطور مستقیم بر رابطه شما با مخاطبان تاثیر می گذارد.

 

۱۱)  از هشتگ‌های اشتباه و نامربوط با تعداد بالا استفاده نکنید

دسته بندی و تفکیک تصاویر در اینستاگرام به طور معمول به هشتگ ها محول شده است. همین امر باعث شده در بین کاربران رواج بیشتری داشته باشد. هشتگ ها در محیط اینستاگرام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و باید برای افزودن به تعداد بازدید های هر پست از آنها در ارسال محتوا استفاده کنیم. ایجاد و ترویج هشتگ‌ها بخشی از استراتژی های هدفمند است، که می‌تواند به آگاهی از برند شما کمک کند. اما چند قانون ساده را هنگام ایجاد یا استفاده از هشتگ‌ها باید رعایت کنید.

از نظر بسیاری از بازاریابان حوزه تبلیغات در اینستاگرام، بهتر است برای هر پست بیش از ۳ هشتک استفاده نشود. زیرا، تعداد زیاد هشتک زیر یک پست تاثیرگذاری آن بر روی مخاطب را کاهش می‌دهد. به جای استفاده از هشتک‌هایی که ممکن است کم‌ترین ارتباط با پست شما را داشته باشند، با مخاطب صادق بوده و تنها هشتک‌های مرتبط با محتوا ر به کار ببرید.


حتما بخوانید : تبلیغات موفق با اصول صحیح و روش های نوین


هشتگ

اینستاگرام به شما اجازه‌ی استفاده‌ی بیش از ۳۰ هشتگ را در هر پست می‌دهد. اما توصیه می‌شود از این هشتگ‌ها بیش از اندازه استفاده نکنید. مهم این است که از هشتگ‌ها به شکل درست و مرتبط با موضوع استفاده کنید تا مخاطبان مناسب خود را پیدا کنید.. ، استارت آپ‌هایی که تازه مشغول به کار شده‌اند و دوست دارند رشد کنند و دیده شوند، اما مسیر درست را انتخاب نکرده‌اند : از ۲۰ هشتک برای یک پست استفاده کرده‌اند بدون این‌ که این هشتپ ها کوچک‌ترین ارتباطی با موضوع و محتوای پست داشته باشد. بهترین کار این است که تمرکز خود را بر روی محتواها بگذارید و برای دیده شدن به سراغ هشتک‌های نامرتبط و معروف نروید.

استفاده از هشتگ ها معروف و نامرتبط به منظور دیده شدن ارسال شما در جستجوهای مطرح و شناخته شده هیچ کمکی به شما جهت بالا بردن میزان دنبال کنندگان شما ندارد و از این طریق دنبال کنندگان محتمل خود را نیز از دست می دهید.

همانطور که ذکر شد در اینستاگرام باید با قدرت وارد شوید و با قدرت نیز به پیش بروید در این میان باید بسیار باهوش باشید تا بتوانید در هر زمان روش درست را پیش بگیرید، همیشه کوتاه بگوئید و بیشتر نشان دهید چرا که کاربران در اینستاگرام به دنبال دیدن هستند نه خواندن. با هدف حرکت کنید. موفقیت شما قطعیست!

کلمات کلیدی : بازاریابی به شیوه اینستاگرام ,  بازاریابی از طریق اینستاگرام ,  بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی , بازاریابی و تبلیغات در اینستاگرام

 

نظر شما !!!

نظر شما برای “ ۱۱ نکته برای دوری از اشتباهات رایج در اینستاگرام که باید از آنها دوری کنید ”

ویدیو ها