مجله اینترنتی فراحرف

جامع ترین پورتال خبری,سرگرمی,تفریحی,آموزشی

راز موفقیت و آشنایی با ویژگی های افراد موفق

مجموعه: تعداد بازدید: 32

راز موفقیت و آشنایی با ویژگی های افراد موفق

راز موفقیت

چه کارهایی باید کرد تا به راز موفقیت دست پیدا کنیم؟ چه صفاتی را در خودمان به وجود بیاوریم و تقویت کنیم؟ راز موفقیت افراد موفق در چه چیزی نهفته است؟ پاسخ ما در دستان کسانی نهفته است که در زمینه های مختلف موفق بوده اند.

تمامی افراد موفق جهان؛ به نوعی در رفتار با هم مشترک هستند. شما گاهی فکر می‌کنید که مثلا اخلاق این شخص چقدر شبیه خودم و یا فلان شخص است.

برای اینکه موفق باشید لازم نیست تاجر، هنرمند، ورزشکار یا مخترع باشید؛ بلکه در هر زمینه ای که فعالیت می کنید می توانید بهترین باشید. فقط کافی است با ویژگی های مشترک افراد موفق آشنا شوید تا به راز موفقیت افراد موفق پی ببرید و مانند آنان پرقدرت به سمت خواسته هایتان حرکت کنید.

حال برای این که با راز موفقیت و ویژگی های این افراد آشنا شویم، به برخی از اصلی ترین صفات و ویژگی های این افراد می پردازیم.

 

راز موفقیتمقاله مرتبط:  ۱۰ نکته ی طلایی برای پیشرفت و موفقیت در کار و شغل


چند ویژگی که در افراد موفق مشترک است:

۱-اعتقاد به نظم جهان:

اصلی ترین ویژگی فکری این افراد، اعتقاد به نظم جهان هستی است. اینکه هر عملی عکس العملی دارد و انرژی آنها ، چه خوب و چه بد، به آنها بازمی گردد.

۲-پشتکار:

اگر افراد موفق شکست بخورند، دوباره دست به زانو گذاشته و مسیر را ادامه می دهند و ناامیدی را بر خود حرام می دانند. روحیه ی خود را در هر شرایطی حفظ کرده و شیوه های مختلف را برای انجام کارشان امتحان می کنند.آن ها موفقیت را جزئی از زندگی خود می دانند و در عین حال ، معتقدند که اگر شکست نباشد موفقیتی هم وجود ندارد.

میزان بزرگی و موفقیت هر فرد، بستگی به این دارد که تا چه حد می تواند همه نیروهای خود را در یک کانال بریزد. (اریسون سووت ماردن)

۳-استفاده از فرصت ها:

این افراد هیچ گاه نمی گذارند فرصت از دست برود و همیشه در انتظار دستیابی به آن هستند .از کوچکترین روزنه ی امیدی استفاده می کنند تا آن را با مقصودشان مرتبط کنند. برای وقت خود بیش از هر چیز اهمیت قائل هستند و هرگز وقت خود را به بطالت نمی گذرانند. کارهای بیهوده را از برنامه ی زندگیشان حذف کرده و با اعمال مفید، وقتشان را پر می کنند. استفاده از فرصت ها یکی از مهمترین موارد ی است که میتوان راز موفقیت این افراد نامید.

۴-مشورت با افراد آگاه:

با متخصص مشورت کرده و به اصطلاح بی گدار به آب نمی زنند. افراد آگاه را در هر حوزه پیدا کرده و از تجربه ی آنها استفاده می کنند.

۵-قدرت “نه” گفتن:

افراد موفق، قدرت نه گفتنشان بسیار بالا است و بسیار حواس جمع هستند که دچار مشکل نشوند.با کسی تعارف ندارند و اگر کسی خواسته ای از آنها داشته باشد که با اهدافشان جور نباشد، به راحتی از پذیرفتن آن خواسته سرباز می زنند.

” نمی توانم فرمول موفقیت را برای شما بیان کنم؛ اما اگر فرمول شکست را می خواهید آن است که بکوشید همه را راضی نگه دارید.” اسوپ

۶-اعتماد به نفس:

آن ها از غیر ممکن حرف نمی زنند ،سعی می کنند تمام آنچه که می خواهند را یکجا به دست بیاورند. در کل برای آن ها افعال منفی معنی چندانی ندارد و به نوعی خود باوری رسیده اند. زمین و زمان بگوید نمی شود، آنها دست بردار نیستند و به راهشان ادامه می دهند. آنها معتقدند اگر چیزی بتواند بیشترین کمک را به انسان بکند ، اعتماد به نفس بالا و باوری است که از خود دارد.

۷-قدرت مدیریت و رهبری زندگی:

سعی می کنند سکان زندگیشان در دست خودشان باشد و اجازه نمی دهند دیگران برایشان تصمیم بگیرند. رهبری مسیر به عهده ی خودشان است و در زندگی دیگران نیز تجسس نمی کنند.

“موفقیت، کم و بیش در دسترس همه هست، اما دامنه توفیق در زندگانی شخص، بدون توان رهبری محدود است.” (جان ماکسول)

۸-داشتن هدف ارزشمند:

در ابتدای راه، هدفشان را با ارزش های خود مطابقت می دهند و هیچ گاه از هدفی که در ذهن دارند سرد نمی شوند و اشتیاق اولیه را در کل مسیر رسیدن به هدف حفظ می کنند. همگی راه مشخصی را دنبال می کنند و در راه رسیدن به هدف خود کاملا جدی و مصمم  هستند. به هیچ وجه به حرف هایی که پشتشان زده می شود اهمیت نمی دهند و سرزنش دیگران را بی اثر می دانند. در زندگی آنها،هدف در اولویت اول قرار دارد.

“از دست دادن امیدی پوچ و محال، خود موفقیت و پیشرفتی بزرگ است.” شکسپیر

۹-روشنفکر هستند:

هیچ چارچوبی را در ذهنشان بت نمی کنند که باعث عقب ماندگی افکارشان شود، به عبارتی دیگر همه مسائل را با ذهن باز و بدون محدودیت بررسی می کنند. هر گونه حرکتی که به رشد انسان کمک کند و باعث پیشرفت انسان شود را مقدس می دانند و در اولویت قرار می دهند. سعی می کنند هیچ مانعی بر سر راه آرزویشان نبینند و به رویا ی خود طوری احترام بگذارند که به سرانجام برسد.

همه خوشبختی ها و موفقیت هایی که به من روی آورده، از درهایی وارد شده که آنها را به دقت بسته بودم. (لرد بایرون)

۱۰-عدم تکرار اشتباهات:

از اشتباهات قبلی درس گرفته و آن را تکرار نمی کنند.هیچگاه راه رفته را باز نمی گردند و تنها ممکن است با بررسی دوباره مسیر، آن را تغییر دهند.

” راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن.”آنتونی رابینینز

۱۱-خوشبین هستند:

در بحرانی ترین و سخت ترین شرایط زندگی خود، به دنبال نقطه ی آرامش و عطف می گردند و افکار منفی را از ذهنشان دور می کنند. به عبارتی دیگر، نیمه ی پر لیوان را می بینند.

۱۲-هنر گوش دادن:

بیش تر گوش می دهند تا این که صحبت کنند، به عبارت دیگر به یادگیری بیش از اظهار نظر اهمیت می دهند. شکی نیست که هرکه افتاده تر هست، کم تر و سنجیده تر صحبت می کند. حتما شنیده ایم که پول خرد بیشتر صدا می کند.

۱۳-اخلاق نیکو:

زمانی که می خواهند از دیگران کمک بگیرند ،لحنشان به هیچ وجه از بالا به پایین نیست، انصاف را رعایت کرده و اگر زیر دستی نیز داشته باشند ، تمام و کمال حق وحقوق آن ها را پرداخت می کنند. عاشق عدالت و برابری هستند و چیزهای خوب را برای همه می خواهند نه فقط برای خود. تواضع بالایی دارند و فروتنی هم در حرف های آن ها و هم در عمل آن ها دیده میشود. به هیچ وجه از موفقیت دیگران ناراحت نشده و ار حسادت به دور هستند. پیشرفت دیگران را مانع پیشرفت خود نمی دانند و نظرتنگ نیستند.

موفقیت کلید شادی نیست، شادی کلید موفقیت است؛ اگر آنچه انجام می دهی دوست بداری، موفق خواهی بود.(هرمن کین)

۱۴-اشتیاق به یادگیری:

بیش تر آن ها می گویند :ذهن ماهیچه است و هر چه بیشتر فعالیت کند قوی تر میشود.اشتیاقشان به یادگیری غیر قابل توصیف است و عطش علم وجودشان را فرا گرفته است.هرچه بیشتر می فهمند، تشنه تر می شوند و جذابیت علم برایشان بیشتر می شود.

۱۵-برنامه ریزی:

با برنامه ریزی و کنترل ،همه ی جوانب زندگی خود را بررسی کرده و تصمیم گیری می کنند. اگر تصمیمی گرفته  یا حرفی می زنند، ثبات عقیده دارند و کمتر پیش می آید نظرشان تغییر کند. بیکاری برایشان کابوس است و دائما درحال فعالیت هستند. فعالیتشان چه فکری باشد، چه فیزیکی، در هیچ حالتی دست از تلاش برنمی دارند و از ثانیه های عمرشان هم استفاده ی مفید می کنند.

 

راز موفقیت


مقاله مرتبط:  ۱۳ راهکار طلایی برای تقویت پشتکار و موفقیت


امیدواریم با مطالعه این نکات راز موفقیت افراد موفق را پیدا کرده باشید. این ها صفاتی هستند که قطعا در ذات شما نهاده شده و همیشه هم وجود داشته است.فقط کافی است آن ها را تقویت کنید.مطمئن باشید شما هم می توانید به همه خواسته هایتان دست یابید، و جزء افراد موفق باشید ، تنها اگر اراده کنید.

نظر شما !!!

نظر شما برای “ راز موفقیت و آشنایی با ویژگی های افراد موفق ”