آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

آیا می‌دانید رسانه‌های اجتماعی مانند یک شمشیر دو لبه هستند؟!

مجموعه: تعداد بازدید: 457

رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی شمشیر دو لبه هستند

امروزه در عصری که “عصر تکنولوژی” نامیده می شود شاهد گسترش رسانه های اجتماعی هستیم. این رسانه ها نقش بزرگی در زندگی ما دارند. سفر کردن، خرید کردن، روابط بین آشنایان و دوستان و حتی آموزش و پرورش، همه و همه زمینه هایی هستند که رسانه های اجتماعی بر آنها تاثیر جدی گذاشته است. رسانه‌های اجتماعی در حال تاثیر گذاری بر تصمیم گیری افراد بسیاری در سر تا سر دنیا است.

رسانه های اجتماعی شمشیر دو لبه هستند


مقاله مرتبط :  ۱۱ نکته برای دوری از اشتباهات رایج در اینستاگرام که باید از آنها دوری کنید


جالب است بدانید که رسانه‌های اجتماعی از لحاظ حقوقی  و قانونی مشکلات قابل توجهی را برای ما به ارمغان آورده اند. تعقیب و ایجاد مزاحمت، آزار و اذیت، مزاحمت‌های سایبری و افشای اسرار شخصی تنها گوشه ای از آثار مخرب رسانه های اجتماعی است.

به هر حال، چیزی که شاید شما متوجه آن نباشید، حرف ها و رفتارهایتان در رسانه‌های اجتماعی است که ممکن است آسیب‌های شخصی را برای شما به همراه داشته باشد. اجازه بدهید کمی دقیق‌تر به این موضوع نگاه کنیم.

پست هایتان در دادگاه، ممکن است علیه تان استفاده شود

وکلای مدافع ممکن است از ارسال‌های شما در شبکه‌های اجتماعی برای رد ادعای شما نسبت به یک مسئله حقوقی استفاده کنند. وکلای مدافع از راه‌های زیادی شواهد را جمع آوری می‌کنند. آن‌ها ممکن است با دوستان، کارفرما و همسایه‌های شما برای به دست آوردن مدارک مورد نظرشان، صحبت کنند. آن‌ها حتی ممکن است یک شخصی را استخدام کنند تا شما را زیر نظر بگیرد. هدف آن‌ها این است که یک رفتاری که با ادعای شما در تضاد است را پیدا کنند و ثابت کنند که ادعای شما بی دلیل و غیر قابل استناد بوده است.

بسیاری از شاکیان چیز‌های ساده ای را برای دفاع از ادعای خودشان بیان می‌کنند؛ اما متاسفانه به سادگی، با ارسال کردن مواردی در شبکه‌های اجتماعی ادعای خودشان را تضعیف و حتی تکذیب می‌کنند. به عنوان مثال یک پیام ارسال شده در مورد چمن زنی می تواند به عنوان مدرکی برای رد کردن ادعای شخص درمورد این‌ که کمرش شکسته و آسیب دیده است، به حساب بیاید.

شبکه های اجتماعی از آسیب فیزیکی تا آسیب روحی

با این حال موارد آسیب شبکه های اجتماعی فقط شامل جنبه های فیزیکی یک شخص نمی شود، بلکه از نظر روحی نیز  می تواند علیه اشخاص استفاده شود.

برای مثال یک فرد شاکی می‌تواند در پرونده ای ادعای خسارت کند و بگوید که یک سری از موارد باعث کاسته شدن عملکرد شخصی او و تاثیر منفی در زندگی اش شده است. در عین حال  رسانه‌های اجتماعی نیز می‌توانند علیه شاکیان استفاده شوند؛ چرا که بسیاری از مردم در شبکه های اجتماعی ابعاد مثبت زندگی شان را به اشتراک می‌گذارند، در این موارد وکلا و قضات می توانند این تصور را داشته باشند که فرد شاکی اصلا دچار هیچ مشکلی نیست و از موضوع خاصی رنج نمی‌برد.

زسانه های اجتماعی شمشیر دو لبه هستند

رسانه های اجتماعی

در یک مورد مطرح شده، دانش آموزی پرونده ای علیه معلم و سایر مقامات مدرسه خودش به جریان انداخته بود. او ادعا می‌کرد توسط معلمش مورد تجاوز جنسی قرار گرفته شده و پس از آن دچار آسیب روانی شده است. سایر مقامات مدرسه نیز از او در برابر آسیبی که به او وارد شده بود محافظت نکرده بودند. وکلای مدافع از پست‌هایی که آن دانش آموز در رسانه‌های اجتماعی قرار داده بود برای رد ادعای مطرح شده او استفاده کردند. این پست‌ها شامل معاشرت‌های او با دوستانش، نوع رفتار و تصاویر مربوط به نوشیدنی‌های او بود.


مقاله مرتبط :  آموزش دور زدن حالت روح در تلگرام


ممکن است ناعادلانه به نظر برسد!

ممکن است این کار وکلا شاید ناعادلانه به نظر برسد اما در حقیقت این تکنیکی است که وکلای مدافع از آن بهره می‌گیرند. البته پست‌های منفی در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

جان اسلون وکیل شرکت اسلون می گوید: اگر شما در نتیجه رفتار جنایی یک فرد، یک کسب و کار و یا سازمانی دچار آسیب شده باشید و این ادعا بر حق باشد با این اوصاف تخلیه کردن خشم تان در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند  برای شما بد باشد. مردم خیلی سریع آن را برای دیگران به عنوان یک شکایت تعریف می کنند و با اغراق کردن در آن ادعا یک موضوع ساختگی را برای گرفتن پول در فضای مجازی مطرح می کنند. بنابرین متمهان همیشه به دنبال یافتن یک رفتار و یا ادعایی از شاکیان هستند تا از آن به نفع خود بهره برداری کنند.

به وسیله پست‌های منفی در رسانه‌های اجتماعی شما می‌توانید حقیقت شخصیت خودتان را بیان کنید. یک پست منفی می تواند به سادگی شما را دیوانه و یا دارای دیدگاه منفی نشان دهد.

مراقب آنچه منتشر می کنید باشید

اگر پست‌های رسانه‌های اجتماعی در مورد زندگی شما مثبت باشد حتی می‌تواند به طور منفی بر روی زندگی شما تاثیر بگذارد. چگونگی به اشتراک گذاشتن پستی که بیانگر آسیب شخصی بوده و مدت زمانی که آن آسیب طول کشیده، بی تاثیر بر زندگی فرد نخواهد بود.

به عبارت دیگر پست‌های ارسال شده در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند در دادگاه علیه ادعای شما مطرح گردند به گونه ای که یک آسیب به ظاهر ساده را کاملا پیچیده کند.

اگر شما متهم باشید و احتیاط نکنید.پست‌های رسانه های اجتماعی می توانند به عنوان یک مدرک علیه ادعای شما مورد استفاده قرار بگیرند و تاثیر منفی بر نتیجه قضاوت قاضی بگذارند.

با این حال رسانه های اجتماعی مانند یک شمشیر دو لبه هستند؛ یعنی می‌تواند به شما به عنوان شاکی و یا متهم در مورد آسیب و صدمات شخصی کمک کنند. در این شرایط برای اطمینان هر نوشته ای را در فضای مجازی بادقت ارسال کنید و تنظیمات حریم خصوصی را مد نظر قرار دهید. اما بهترین روش این است که در بسیاری از موقعیت های حساس، رسانه های اجتماعی در دسترس شما نباشند.

مقاله : رسانه های اجتماعی

منبع: برگرفته از forbes.com


همچنین بخوانید:  سخنان بزرگان در حوزه ی کارآفرینی و کسب و کارهمچنین بخوانید: رشد فردی و مراحل مختلف آن در راه رسیدن به مقصد موفقیت


 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

سلام. بله
میتوانید از نرم افزار های مشابه تلگرام و که نسخه های غیر رسمی هستند مانند هات گرام ، تلگرام طلایی و … استفاده کنید.
و یا از نسخه اصلی تلگرام ایکس استفاده کنید که قابلیت استفاده از چند اکانت رو دارا می باشد.
تشکر

نظر شما برای “ آموزش دور زدن حالت روح در تلگرام ”

ویدیو ها