آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

رسیدن به هدف | ۱۲ نکته برای اینکه از جایی که هستید به جایی که می خواهید برسید

مجموعه: تعداد بازدید: 268

بررسی نحوه رسیدن به هدف و دستیابی به آرزوها و آن چیزی که می خواهیم باشیم از زبان یک کارآفرین موفق که خود را از جایی که بود به جایی که می خواست رساند.

۱۲ نکته برای رسیدن به هدف زندگی و آن چیزی که می خواهیم باشیم

12 نکته برای اینکه از جایی که هستید به جایی که می خواهید برسید

زمانی که پس از آشنایی با اهداف و مسیری که باید در پیش بگیرید؛ چگونه خود را به مکانی دوست دارید برسید از جایی که هستید می رسانید؟ برای رسیدن به اهداف چگونه باید در این مسیر پرتلاطم قدم نهاد؟ برای پیمودن این مسیر و دست یابی هر چه سریعتر به اهداف خود باید همواره از ۱۲ اصل زیر که موسسه inc  به آن پرداخته برای صعود متداوم به سمت قله موفقیت پیروی کنید.


مقاله مرتبط: هدف ها و اهمیت انتخاب صحیح آنها در زندگی


 • نگذارید اشتباهات دیروز شما را از فردا بترسانند.
  در رسیدن به اهداف، مسیر شما رو به جلو است و در این مسیر باید با خود مهارت ها و مسئولیت هایی را حمل کنید. با توجه به این امر قطعا شما توان حمل اشتباهات و شکست های گذشته را ندارید.
 • از هر تجربه به عنوان یک منبع استفاده کنید.
  تمامی تجارب خود را چه خوب و چه بعد را به صورت یک کتابخانه و رفرنس آموزشی طبقه بندی شده در نظر بگیرید. آن ها را به خاطر داشته باشید و در مواجه شدن با امور جدید نظر به منبع تجربی خود تصمیم بگیرید.
 • از آنچه به شما قوت می دهد آگاهی داشته باشید.
  مهم است که بدانید چه چیزی موجب شور و اشتیاق شما می شود در اطراف دشتی که قرار دارید قله ها و تپه های متعددی وجود دارد سوای انتخاب قله باید راه مورد علاقه خود برای رسیدن به آن را نیز پیدا کنید.
 • محدوده ای که در آن می توانید موفق شوید را بیابید.
  خود را با افرادی که می توانند به شما کمک کنند؛ هم مسیر شما بوده و تفکر نزدیکی به شما دارند محاصره کنید. فعالیت در جامعه مرتبط و به همراه افراد هم تراز و بالاتر در زمینه خود مشوقی ضروری برای پیمودن مسیر پیشرفت می باشد.
 • بزرگتر از خودتان فکر کنید.
  در رسیدن به اهداف شما تنها مسیری را طی نمی کنید؛ بلکه با کسب تجربه هر چه بیشتر محدوده تفکرات و قابلیت های خود را گسترش می دهید. هر کجا هستید و به هر کجا که می خواهید برسید. بدانید که باید در مقصد بسیاری پرتوان تر از حال خود باشید پس به خودی بزرگتر از خود در وضعیت حال فکر کنید.
 • نقشه و قطب نما به همراه داشته باشید.
  برای این قله نوردی نیاز به نقشه و قطب نما دارید. اما این ادوات را نمی توانید در بازار بیابید. باید خود با برنامه ریزی و بررسی هدف، یک برنامه پیشرفت و نقشه راه جامع برای خود رسم نموده و یک قطب نما که همان حس تعهد و آگاهی می باشد برای بازگشت به مسیر صحیح برای خود تهیه کنید.
 • انگیزه و آنچه شما را تحریک می کند را بیابید.
  انگیزه شما از رسیدن به هدف چیست؟ برای چی می جنگید؟ خانواده، رفع مشکلات اجتماعی؟ ثروت؟! وجود یک انگیزه مشخص به شما کمک می کند که بدانید برای چه در حال مبارزه و پیمودن مسیر پیشرفت هستید. انگیزه جرقه یک تصور از آن چیزی است که می خواهید به آن برسید. بهترین راه برای حفظ روحیه گرم و شجاعانه داشتن یک انگیزه ای می باشد که نسبت به آن احساس مسئولیت می کنید.
 • بیاد داشته باشید که سختی پیشرفت موقت اما سربلندی موفقیت همیشگی است.
  شکست به معنای پایان ماجراجویی نیست؛ بلکه این پیام را می دهد که اینبار شما با تجربه بیشتر توان بیشتری برای رسیدن به هدف خود دارید.
 • به قدم های کوچک ایمان داشته باشید.
  به مانند یک نوزاد و خردسال که در حال یادگیری راه رفتن است؛ فکر کنید. شما نمی توانید از همان روز اول در این مسیر پر تلاطم با خیال راحت و با سرعت بدوید. مخاطره کردن خوب است اما مسیر امن یادگیری و حرکت قدم به قدم یک روش تضمینی برای رسیدن به اهداف می باشد.
 • مسیر خود را بیابید.
  فرض کنید که در این مسیر ناگهان طوفانی آمد و شما را از مسیر خارج نمود. یک ماجراجو همواره باید از تغییرات و جایگاه اصلی خود آگاهی داشته باشد و بداند که چگونه خود را به وضعیت قبلی برساند. بدین منظور در وقت بحران مسیر را گم نکنید و با آگاهی بدانید که از چه مسیری می خواهید به خواسته خود برسید.
 • دوستان را به دقت انتخاب نمایید.
  صحبت از بحران و طوفان در این سفر گروهی افرادی را با خود همراه کنید که آن ها مانند شما می خواهند به قله مشترک موردنظرتان برسند. اگر هر کسی را به دائره آشنایان خود استفاده کنید. با وقوع یک طوفان نمی توانید از کمک آن ها بهره بگیرید.
 • خود را بازسازی کنید.
  بازسازی همیشه به معنای نگرش دوباره در تفکرات و اهداف نمی باشد. گاهی یک مکث کوتاه به شما کمک می کند تا از هیاهوی مضر و بیش از حد خارج شده و اطراف خود را واقع بینانه تر ببینید. لحظه ای مکث به شما کمک می کند تا با انحراف خود از مسیر، مواد اضافی که حمل کرده اید و وضعیت فعلی که دارید؛ آشنا شوید.

مقاله مرتبط: چگونه باید از زندگی سود برد و تبدیل به شخصی پولدار شد


در آخر برای رسیدن به هدف باید هرچه یادگرفته اید را حمل کرده و آنچه باید یاد بگیرید را در ادامه مسیر بر روی دوش خود قرار دهید. پس بهتر است تنها مواردی را با خود حمل کنید که به پیشرفت شما و دیگران کمک کند.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ چطور می توانیم به شکل موثر اهداف را دنبال کرده و آنها را اجرا کنیم؟ ”

ویدیو ها