فراحرف

مجله اینترنتی فراحرف,آموزش و توسعه مهارت های فردی و اجتماعی,ارائه ایده های کسب و کار

تکنیک هایی که موجب از بین رفتن افت و رکود شغلی شما می شوند

مجموعه: » » تعداد بازدید: 26

مشاغل ما می توانند مستعد ابتلا کردن ما به بیماری ها باشند. عادت های بد حرفه ای که موجب افت و رکود شغلی ما می شوند، و برای سلامتی در دراز مدت ما نیز بسیار مضر هستند.

تکنیک هایی وجود دارد که با تمرین آن ها می توانید رکورد شغلی خود را از بین ببرید. با ما باشید تا این تکنیک ها را با هم یاد بگیریم.

 

 

 تمرین های مصنوعی برای از بین بردن رکود و افت شغلی شما

۱- یادگیری را در اولویت قرار دهید. اگر نمی توانید در یک دوره مربوط به پیشرفت کار خود ثبت نام کنید، پس به دنبال کلاس های رایگان و دوره های آموزشی قابل دانلود بروید. مسلما این دوره ها قابل جستجو هستند .یادگیری صرفا در مورد به دست آوردن مهارت ها و دانش های جدید نیست، بلکه در مورد عوض کردن پیش فرض ها و تصورات غلط می باشد.

۲- هر هفته با افراد مختلف صحبت کنید . از آن ها در مورد منافعشان، چالش های موجود در کارشان ، خانواده هایشان بپرسید. کسب و کار ممکن است توسط پول طراحی شده باشد، اما از طریق ارتباطات شخصی پرورش می یابد.

۳- به انجمن های مرتبط با کار خود بپیوندید. پیوستن به این انجمن ها نه فقط برای پر کردن برگه ها و مدارک مختلف و قرار دادن آن ها در رزومه کاری شما است. بلکه این انجمن ها بازده کاری شما را از لحاظ فرصت های موجود در شبکه، بینش های اولیه در مورد پیشرفت های شغلی بالا می برد. این سرآغاز فرصت های نوظهور و ارزشمند برای شما خواهد بود.

۴- وقتی مردم پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح می کنند، توجه کنید. خوب، برخی از آنها فقط ساده و یا غیر عملی هستند، اما برخی از آنها حاوی الماس درخشنده ای می باشند که موجب پیشرفت شما می شوند. و شما نمی دانید این الماس ها در چه زمانی به دست می آیند. پس باید به پیشنهادات و انتقادات بقیه گوش کنید.

۵-  از فرصت پیش آمده برای انجام کارها در خارج از حیطه کاری و یا محیط اداری و شغلی خود باشید. این کار نه تنها فرصتی برای به دست آوردن دانش و مهارت های جدید می تواند باشد، بلکه می تواند راهی عالی باشد برای این که دیگران درک کنند که شما که هستید و چه کاری را انجام می دهید. در واقع با این کار خود و شغلتان را به بقیه معرفی می کنید.

رکود شغلی

 

۶- موردی را پیدا کنید که برای شروع یک روز به شما انرژی دهد. حداقل یک هدف شخصی و یک هدف حرفه ای داشته باشید که در آینده نزدیک قابل اجرا باشد و برنامه عملی را برای رسیدن به آن تنظیم کنید.

۷- نگرش قدردانی داشته باشید. من در مورد تشکر کردن های بی وقفه و آزاردهنده صحبت نمی کنم. بلکه کظور من این است که زمان را به رسمیت بشناسید و از افرادی که از شما تشکر و قدرانی می کنند، متقابلا تشکر کنید.

۸- هیچ گاه خود را با همکارتان مقایسه نکنید. این کار موجب ایجاد دلخوری و بروز مشکلات بعدی می شود. همیشه همکارانتان را افراد دلسوزی بدانید که شما و آن ها یک هدف مشترک دارید. همه در حال تلاش هستید که با هم در یک کار واحد به موفقیت برسید.

 

نظر شما !!!

نظر شما برای “ تکنیک هایی که موجب از بین رفتن افت و رکود شغلی شما می شوند ”