آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

روش های موثر در جذب مشتری و حفظ مشتری

مجموعه: تعداد بازدید: 201

جذب مشتری

در نگاه اول به راه انداختن کسب و کار خیلی سخت به نظر می رسد. ولی در عصر حاضر با وجود رقبای زیاد نگه داشتن و جذب مشتری است که کار سختی می باشد. به همین دلیل اگر شما صاحب کسب و کاری هستید باید مهارت های لازم را برای جذب و نگه داری مشتری داشته باشید تا بتوانید در عرصه رقابت پیروز میدان شوید.

در این مطلب سعی شده تا روش های موثر برای جذب و نگه داری مشتری به شما عزیزان آموزش داده شود. به این امید که روز به روز کار شما رونق گیرد و مشتری های شما زیاد و زیاد تر شود. پس تا انتها با ما همراه باشید.

جذب مشتری


مقاله مرتبط :  با این ۲۰ خصوصیت خود را به یک فروشنده حرفه ای تبدیل کنید


شناخت نیاز مشتری

این نخستین گام برای موفقیت است. حتما شما هم مشتریانی دارید که به شما وفادارند و خرید های خود را از شما انجام می دهند. پس باید این گونه مشتری ها را همواره برای خود نگه دارید. می توانید با دادن تخفیف یا امتیازات ویژه به این مشتری ها، قدردانی خود را نشان دهید. در این صورت با جلب رضایت آن ها، قادر خواهید ود که مشتریان جدیدی به دست آورید. چرا که حتما آن ها هم دوست و یا نزدیکان خود را با این ترفند به سمت شما هدایت می کنند. این روش یکی از قدیمی ترین روش برای جذب مشتری است و امتحان خود را با موفقیت پس داده است.

ارتباط برقرار کردن با شرکت های موفق همگام با شما

برای این که به موفقیت برسید و بتوانید جذب مشتری کنید، باید از شرکت های موفق که در زمینه کسب و کار شما فعالیت دارند ارتباط موثر برقرار کنید. این شرکت ها می توانند با استفاده از محبوبیتی که دارند، بازاریابی شما را هم بر عهده بگیرند. کافی است تا بعد از این که قراردادی را با شرکت مورد نظر بستید، توانایی هایی که دارید را با تمام جزئیات به آنها بدهید. در این صورت ادامه ی بازاریابی به عهده ی آنها گذاشته می شود و به خوبی قادر خواهند بود تا برند شما را به مشتری های هدف برسانند. در این صورت است که کسب و کار شما به مردم شناسایی می شود.

با مشتری ارتباط برقرار کنید

معمولا زمانی که یک مشتری از شما خرید می کند، اطلاعات تماس را به شما داده و در فاکتور شما موجود می باشد. پس منتظر نباشید تا دوباره مشتری به سراغ شما بیاید. می توانید از طریق تلفن، تلگرام، اس ام اس و … جهت یادآوری با مشتری تماس گرفته و محصولات جدید خود را به آن ها معرفی کنید. قیمت را بیان کرده و درصدی تخفیف برای آن مشخص کنید.

شبکه های اجتماعی کسب و کارتان را فعال نگه دارید

در حال حاضر شبکه‌ های اجتماعی تاثیر بسیار زیادی در رشد و توسعه کسب و کارها و جذب کردن مشتری دارند. با وجود انواع گوشی‌ های هوشمند مردم ساعت‌ ها از وقت خود را صرف فعالیت در شبکه‌ های اجتماعی می‌کنند. پس از این امکانات استفاده کنید و خود را بیشتر معرفی کنید. در این صورت مردم از اخبار جدید برند شما باخبر می شوند. این روش برای جذب کردن مشتری های وفادار بسیار موثر است. به علاوه از آنجایی که امکان برقراری ارتباط و تعامل با مشتری در شبکه‌ های اجتماعی ساده‌تر است. بنابراین به راحتی می توانید از نیازهای مشتریان اطلاع پیدا کنید و در صدد رفع آن ها باشید.

جذب مشتری


مقاله مرتبط :  روش های کسب رضایت مشتری و حفظ آنها


تبلیغات خود را گسترش دهید

شما باید برای جذب کردن مشتری به صورت مداوم تبلیغات کنید. تبلیغات می تواند به روش های مختلفی انجام شود. اینترنتی یا سنتی باشد. فرقی ندارد. در هر صورت مهم است تا کسب و کار شما به دیگران شناسانده شود. نکته مهم این است که تبلیغ شما باید به گونه ای باشد که مشتری میل به خرید و دیدن از کار شما پیدا کند.

مثلا می توانید در برگه تبلیغ بن تخفیف قرار دهید. عنوان کنید که در صورت به همراه داشتن این برگه این میزان تخفیف به شما تعلق می گیرد. کافی است تا کمی خلاق باشید.

روش های فروش خود را زیاد کنید

فروش خودتان را محدود به مغازه یا یک دفتر کار نکنید. باید دامنه فروش شما گسترش پیدا کند تا در مکان های دیگر و شهرهای مختلف هم امکان خرید از شما وجود داشته باشد. برای این کار می توانید وب سایت کاری راه اندازی کنید.

فروش آنلاین داشته باشید

فروشگاه اینترنتی در راستای کسب و کار خود برپا کنید و از طریق اینترنت محصولات و کالاهای خود را به فروش برسانید. عصر حاضر عصر تجارت الکترونیک است. چرا شما از این قابلیت عقب باشید؟

این ها روش هایی برای جذب کردن مشتری است. اما این نکته را در نظر داشته باشید که یک کاسب خوش اخلاق می تواند مشتری های زیادی را برای خود جذب کند. این شما هستید که با رفتار و کردار خود در دیگران تاثیر می گذارید. منصف باشید و همواره خدا را در نظر بگیرید.


همچنین بخوانید: اشتباهات مالی در دوران بازنشستگی و روش های پیشگیری از هر کدامهمچنین بخوانید: بهترین و کارآمد ترین شیوه ی بازاریابی موفق در ایران


 

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ بکارگیری برترین ایده های فروش که برای موفقیت در تجارت باید رعایت کنید ”

ویدیو ها