آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

معرفی و بررسی جزئیات شغل آرایشگری مردانه

مجموعه: تعداد بازدید: 2,361

شغل آرایشگری مردانه

شغل آرایشگری مردانه یکی از مشاغل محبوب و مهم در کشور ما محسوب می شود. اگر تا پایان با ما همراه باشید به معرفی  شغل آرایشگری مردانه می پردازیم، لوازم و وسایل مورد نیاز آن را بیان می کنیم و میزان سرمایه اولیه ای که برای این حرفه نیاز است را مورد بررسی قرار می دهیم. مطمئن باشید با خواندن این مطلب تمام اطلاعات لازم را در این باره به دست می آورید.

شغل آرایشگری مردانه تا حدودی با آرایشگری زنانه تفاوت دارد. در آرایشگری زنانه علاوه بر کوتاه کردن و پیراستن مو، طراحی و کاشت ناخن، اپیلاسیون و … هم انجام می شود. ولی در پیرایش مردانه ، وظیفه یک آرایشگر کوتاه کردن، حالت دادن و رنگ کردن موها و اصلاح صورت می باشد.

شما باید به عنوان یک آرایشگر توانمند با مشتریان خود در مورد نوع کاری که می خواهند انجام دهند، صحبت کرده و تمامی مشاوره های لازم را به آنها بدهید. معمولا افراد دوست دارند از متد های روز دنیا با خبر باشند. و از جدید ترین آن ها استفاده کنند.

در حال حاضر این شغل به صورت حرفه ای ارائه می شود. برای تصدی شغل آرایشگری مردانه می توانید دوره های لازم را در سازمان فنی و حرفه ای ، دانشگاه علمی کاربردی ، آموزشگاه و آرایشگاه هنر ۲۰ قیچی بگذرانید و به عنوان کارآموزی در کنار یک استاد کار کنید. زمانی که تجربه لازم و سرمایه کافی را برای این کار پیدا کردید، قادر خواهید بود مستقل شوید و برای خود آرایشگاهی راه اندازی کنید. این امکان هم وجود دارد که اگر سرمایه کافی ندارید، با چند آرایشگر دیگر به صورت مشترک، آرایشگاهی را تاسیس کنید.


مقالات مرتبط : معرفی شغل آرایشگری زنانه


شغل آرایشگری مردانه

وسایل و لوازم مورد نیاز شغل آرایشگری مردانه

 • انواع قیچی
 • دسته مخصوص تیغ
 • صندلی آرایشگری
 • سشوار حرفه ای و اتوی مو
 • ماشین صورت تراشی حرفه ای و خط زن
 • ماشین اصلاح مو
 • اسپری آب پاش، حوله، پیش بند و کلیه وسایل بهداشتی
 • ظروف رنگ، رنگ و اکسیدان
 • وسایل نظافت
 • دکور و میز و صندلی
 • انواع شانه و ….

مقاله مرتبط :  مراحل راه اندازی یک کسب و کار کوچک


مشکلات حرفه آرایشگری

 • بیماری های عفونی و پوستی

یکی از مشکلاتی که آرایشگران را تهدید می کند، بیماری هایی است که به آن ها مبتلا می شوند. در زیر تعدادی از این بیماری ها را نام می بریم:

بیماری های تنفسی : استفاده از رنگ مو ها و استشمام بوی آن ها موجب می شود تا اغلب آرایشگران دچار بیماری های تنفسی شوند.

بیماری های عفونی: وجود بیماری های عفونی خطرناک همچون ایدز و هپاتیت در بعضی از مشتریان و آگاهی نداشتن این مشتریان نسبت به این بیماری ها موجب می شود تا هر گونه خراشی که بر اثر سهل انگاری بر روی دست آرایشگر به وجود می آید. موجب شود تا آرایشگر را درگیر بیماری های عفونی کند.

بیماری های پوستی: تعدادی از مشتریان ممکن است ناقل بیماری پوستی باشند و در صورتی که آرایشگر از دستکش استفاده نکند به این بیماری ها دچار می شود.

 • تمام وقت بودن

یکی دیگر از مشکلات حرفه آرایشگری این است که تمام وقت است. در بسیاری از اوقات هنگام عید و … یک آرایشگر ممکن است تا پاسی از شب را مشغول کار باشد و یکسره از صبح تا شب بدون استراحت کار کند. در این شرایط از نظر جسمس فرد دچار تحلیل می شود و به مرور زمان آسیب های جسمی به سراغش می آید.

 • بیمه

بیمه از دیگر مشکلات حرفه آرایشگری است، که رفع این مشکل نیاز به حمایت دولت و مجلس دارد.

شغل آرایشگری مردانه

برآورد میزان سرمایه اولیه شغل آرایشگری

کاملا مشخص است که میزان سرمایه مورد نیاز برای این کار دست خودتان است. معمولا برای خرید لوازم و وسایل و پول پیش مغازه در محله متوسط شهر حدود ۱۰ میلیون تومان سرمایه نیاز دارید. خرید وسایل آرایشگاه و دکور به میزان توان مالی شما بستگی دارد. اگر دست شما برای تامین سرمایه بسته است، پیشنهاد میکنم وسایل و لوازم را در حد متوسط خریداری کنید. مثلا برای خرید یک صندلی ساده بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان می توانید هزینه کنید. در صورتی که صندلی برقی را بین ۱ تا ۲ میلیون تومان می توانید بخرید. پس سعی کنید در ابتدای کار هزینه های لوازم را کم کنید تا برای پول پیش مغازه صرفه جویی کنید.

برای اجاره کردن مغازه هم بستگی به شهر و محل قرار گیری مغازه قیمت ها متوسط است. معمولا یک مغازه دوازده متری را می توان با پول پیش ۵ میلیون و اجاره ماهیانه ۳۰۰۰۰۰ تومان پیدا کرد. البته این میزان سرمایه برای کلان شهرها است. پیدا کردن یک مغازه کوچک در حوالی مرکز شهر با این سرمایه امکان پذیر است. اما در شهرهای کوچک و شهرستان ها کار کمی راحت تر است. با مبلغی کمتر از این میزان برای پول پیش و کرایه ماهیانه می توان مغازه را در یک محله خوب اجاره کرد. به هر حال لزومی ندارد برای اول کار، از محله های گران قیمت شروع کنید. برای موفقیت کافی است تا مکان مناسبی را برای اجاره کردن پیدا کنید.

برای اجاره کردن مغازه به این نکته توجه کنید پیدا کردن مغازه در خیابان اصلی هیچ ربطی به تعداد مشتری های شما ندارد. پس زحمت بیهوده نکشید. مشتری های عبوری کم هستند و از این مشتری ها این قدر درآمد به دست نمی آورید که به خاطر آن مجبور باشید زحمت پیدا کردن مغازه و پرداخت پول اضافی را بکشید. برای داشتن درآمد بیشتر باید در محله ای مغازه پیدا کنید که تعداد خانه های آن زیاد باشند و در نزدیکی شما هم مغازه آرایشگری وجود نداشته باشد.

در صورتی که شما در وضعیتی نیستید که در حال حاضر مغازه ای را برای شغل آرایشگری کرایه کنید. نگران نباشید این موقعیت هم برای شما پیش می آید. می توانید تا فراهم شدن این موقعیت، کار کردن در آرایشگاه های مختلف را تجربه کنید. و به صورت توافقی یا درصدی دستمزد بگیرید. برای شروع بد نیست. زمانی که توانستید پول و سرمایه لازم را برای اجاره یک مغازه فراهم کنید، آن زمان با خیالی آسوده و مهارتی که کسب کرده اید اقدام به این کار کنید.

می توانید سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


همچنین بخوانید: روش های موثر در جذب مشتری و حفظ مشتریهمچنین بخوانید:  چگونه فضای مجازی را تبدیل به ثروت کنیم؟


مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ معرفی شغل آرایشگری زنانه ”

ویدیو ها