آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

شیوه های درست محبت کردن کردن به دیگران

مجموعه: تعداد بازدید: 553

محبت کردن جذب محبت دیگران

بیشتر افراد عاشق محبت کردن هستند، اما گاهی نمی دانند چگونه باید این کار را انجام دهند. ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در حال لطف کردن به کسی هستید، اما فرد به جای خوش حال شدن یا آرام شدن، عصبانی شده و با شما تندی می کند.
یکی دیگر از مسائل ارتباط اجتماعی، جذب محبت و دوستی دیگران است. اما سوال اینجاست که چگونه می توانیم دیگران را دوست خود سازیم .
محبت کردن و جذب محبت دیگران مقوله ی بحث امروز ما است. در ادمه به بیان راهکارهایی در این زمینه می پردازیم.

جذب محبت

 

به صحبت های طرف مقابل گوش کنید.

گاهی افراد ناراحت هستند و فقط نیاز به صحبت کردن دارند تا خود را خالی کنند. در این مواقع اگر نمی دانید چگونه رفتار کنید و یا اینکه موضوع چندان برایتان اهمیت ندارد باز هم خودتان را برای شنیدن مشتاق نشان دهید. در این زمان ها شما به هیچ وجه نباید حرف طرف مقابل را قطع کنید، بهتر است نظرات خود را با ابراز احساسات ساده و بسیار کوتاه بیان کنید.
هر چقدر بیشتر به مشکلات آن ها توجه کنید، بیشتر احساس می کنند که برایتان اهمیت دارند. برای محبت کردن صحیح ، نگذارید آن ها احساس کنند که یک بار اضافه، بر دوش شما هستند، بیشتر مواقع افراد برای بازگو کردن مشکلات برای دیگران مردد هستند زیرا نمی خواهند دیگران را درگیر مشکلات خود بکنند. بنابراین هر زمان که حس کردید که طرف مقابل چنین احساسی دارد، به او اطمینان بدهید که دوست دارید به مشکلاتش گوش کنید.

در زمان مناسب راه حلی پیش پایشان بگذارید.

بعد از اینکه تمام ماجرا را شنیدید و کاملا متوجه شدید که چه اتفاقی افتاده است، در مورد شرایط پیش آمده به خوبی فکر کنید و اگر راه حل مناسبی دارید آن را پیشنهاد دهید. در این زمینه محتاط باشید زیرا بیان کردن راه حل های غیر حرفه ای و نامناسب نه تنها کمکی به دوست شما نمی کند بلکه ممکن است اوضاع را وخیم تر هم بکند.
در این زمینه می توانید دوستتان را پیش کسی ببرید که راه حل های بهتری دارد. اما کسی که دوست شما با او مشکلی نداشته و از عنوان شدن مشکل خود، نزد آن فرد ناراحت نمی شود.

 

با آن ها رودررو صحبت کنید.

هر چند به لطف تکنولوژی زندگی ها آسان تر شده است، اما همین پیشرفت و فناوری برخی از مسائل را هم با دشواری روبرو کرده است.
شاید فرستادن یک ایمیل یا یک پیام زیبا، بسیار خوب باشد، ولی حق مطلب را ادا نمی کند و راه درستی برای محبت کردن نیست. بهترین کار این است که توجه و محبت خود را با یک دیدار حضوری نشان دهید.

 

هدیه بدهید.

از قانون هدیه دادن استفاده کنید. آخرین باری که کسی بدون مناسب به شما هدیه داده است را یاد کنید. حال آخرین باری که خودتان بدون مناسبت به دیگران هدیه داده اید را به یاد آورید. احساس خود و طرف مقابل در این دو حالت را تجسم کنید. هدیه دادن می تواند به دیگران بفهماند که چقدر برای شما مهم هستند. مهم خود هدیه نیست، مهم نفس کار است. با هدیه دادن حال و هوای خود و دوستانتان را تغییر دهید.

 

برای خوش حال کردن دیگران نهایت تلاش خود را بکنید.

همه ی ما دارای استعداد هایی هستیم که می توانیم برای شاد کردن دیگران از آن ها استفاده کنیم. مثلا اگر آشپز خوبی هستید می تونید برای طرف مقابلتان غذای مورد علاقه اش را بپزید و او را مهمان کنید. اگر خوب نقاشی می کنید یا خوب آواز می خوانید یا اینکه داستان ها را با آب و تاب تعریف می کنید، از این استعداد ها برای خوش حال کردن و محبت کردن به دوستتان استفاده کنید.

به تفاوت ها احترام بگذارید.

ممکن است بین شما و طرف مقابلتان برای برخی از مسائل اختلاف نظر هایی باشد. بهتر است این موارد را پیدا کرده و به آن ها احترام بگذارید. همه ی افراد با هم تفاوت دارند و همین تفاوت ها هستند که باعث زیبایی و استحکام دوستی ها و روابط می شود. به جای اینکه به فکر تغییر طرف مقابلتان باشید او را همان گونه که هست بپذیرید.

به آن های یاد آوری کنید برایتان اهمیت دارند.

برای هر کسی خوشایند است که بداند برای دیگران مهم است و به او اهمیت می دهند. این حس را با لبخند و کلمات محبت آمیز به آن ها نشان دهید. با همین کار ساده می توانید خوشحالی را در چهرشان ببینید.
برای این کار می توانید از تکنیک هدیه هم استفاده کنید. هدیه دادن در روز تولد یا سالگرد ازدواج بسیار ارزشمند است، اما هدیه هایی که بی مناسبت اهدا می شوند تاثیر دیگری دارند.

با دیگران طوری رفتار کنید که دوست دارید دیگران با شما رفتارکنند.

با هر کس طوری برخورد کنید که مایل هستید با شما برخورد شود. از دیگران بیش از حد توقع نداشته باشید. بیشتر از آن چیزی که خودتان می توانید برای دیگران مایه بزارید از دیگران توقع نداشته باشید.

زمان مناسب را بشناسیم.

موقع شناس باشید. یاد بگیرید چه زمانی شوخ طبع و چه وقت جدی باشید. هیچ گاه طرف مقابلتان را دست نیندازید و از کلمات و عباراتی که بار اخلاقی و فرهنگی مناسبی ندارند استفاده نکنید.

زیاد انتقاد نکنیم.

درست است انتقاد اگر سازنده باشد، بسیار مناسب است. اما وقتی همین انتقاد هم بیش از حد تکرار شود، ممکن است موجب بروز مشکلات یا سردی هایی بین ارتباط شما با دیگران شود.
هر کسی را زیاد مورد انتقاد قرار دهید، با تمام قوت می کوشد تا از وضعیت خود دفاع کند، تا حق بودن خود و خطا کاری شما را به اثبات برساند. در نتیجه انتقاد زیاد باعث ایجاد حس منفی نسبت به انتقاد کننده می شود.

 

نظر شما !!!

نظر شما برای “ شیوه های درست محبت کردن کردن به دیگران ”

ویدیو ها