آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

مراحل راه اندازی یک کسب و کار کوچک

مجموعه: تعداد بازدید: 134

شیوه های راه اندازی یک کسب و کار کوچک

شما میتوانید در عرض چند دقیقه ، روش های کسب و کار را یاد بگیرید که هم ثروتمندتان می کند و هم قدرتمند…مطمئن باشید! چون قبلا امتحان و اثبات شده است! با این روش ها می توانید با سرعت به قدرت برسید و بر همه چیز تسلط داشته باشید…

شیوه هایی که در اینجا ذکر می شوند، همان متدهایی است که موفق ترین و ثروتمندترین افراد آن را آزمایش کردند و بدون شک نتیجه ی قابل قبولی گرفتند. شما هم به محض این که این روش ها را در زندگی خود پیاده کنید، از همان روز اول موفقیت را حس می کنید و مسیر پیشرفت خود را هموار میبینید. تا جایی که بعد از ۲سال متوجه می شوید از کسی که چندین سال زودتر از شما شروع به کار کرده است، مسیر طولانی تری را پیموده اید و موفق تر بوده اید! پس مصمم تر می شوید و با جدیت بیشتری ادامه می دهید!

کسب و کارهای بزرگ و قدرتمند چگونه به اینجا رسیده اند؟ چه چیز باعث می شود یک شرکت نوپا و کوچک، در سالهای اول تاسیس خود، تا حدی پیشرفت کند که تمامی رقبای خود را پشت سر بگذارد؟

همه ی ما طالب ثروت و قدرت هستیم اما چگونه باید به هدفمان برسیم؟

این مطلب به بیان چگونگی راه اندازی یک کسب و کار کوچک می پردازد. این که برای شروع باید چکار کنیم و چه مسیری را دنبال کنیم تا به موفقیت برسیم.

راه اندازی کسب و کار


مقاله مرتبط : اصول و قوانین لازمه برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار


۱- قدر خودتان را بدانیم

اولین مرحله برای شروع یک کار اساسی و یک تصمیم درست، این است که اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم و خود را گوهری گران بها بدانیم که اگر از آن استفاده نشود، ضرر بزرگی است. در عین فروتنی به یاد داشته باشیم هیچ گاه خود را دست کم نگیریم.

۲- خودتان را بشناسید

برای شروع کار، نیازمند این هستیم که بدانیم در چه زمینه ای مهارت داریم؟ چه تخصصی داریم که دیگران کمتر از آن بهره مندند؟ کدام صفت اخلاقی ما باعث جذب یا دفع افراد می شود؟

چه بسا افرادی وجود دارند که از همین قدرت دافعه ای که خداوند در وجودشان نهاده، استفاده کرده و شغل هایی را از آن خود کرده اند که برای آن مناسبند. مانند: کاراگاهان، بادیگاردها یا حتی شرخرها!

آدمی تا وقتی خود را نشناخته ،امکان ندارد بتواند دیگران را بشناسد.

۳- کارآفرینی کنید

خلاقیت ، عنصر اصلی پویایی و موفقیت یک فعالیت است. اگر مدام به این فکر کنیم که کدام کارها درآمد بیشتری دارد، چیزی عایدمان نمی شود. ما باید به دنبال آن چیزی باشیم که مردم در آینده به آن نیاز دارند ،نه آنچه در حال حاضر روی بورس است و رواج دارد. روزنامه ی امروز ، زباله ی فرداست.به فکر ایده های نو باشید که فقط به ذهن خودتان خطور میکند و تابحال هیچکس درباره ی آن فکر نکرده است.

۴- شریک قابل اعتماد یا دوست همراهتان را انتخاب کنید

نیازمند یاری کسی هستید که شما را برای رسیدن به مقصدتان همراهی کند. فردی که شناخت کامل روی او دارید و اطمینان دارید که شما را در مسیر تنها نمی گذارد و مسئولیت پذیر است. اگر توانایی مدیریت تیم را داشته باشید که مطمئنا خیلی بهتر است. هر فردی مسئول کاری می شود و رسیدن به هدف راحت تر خواهد بود.

۵- صبور باشید

اینکه فکر کنید میتوانید یک شبه ثروتمند شوید و بر زمین و زمان احاطه داشته باشید، رویایی بیش نیست. هرکاری با تلاش و اراده ی فراوان، لایق موفقیت می شود.در حین انجام کار، صبور باشید و مقاوم. شک نکنید که ناملایمات و سختی ها، شیرینی مسیرند و شما را تا رسیدن به مقصدتان همراهی میکنند.اما آنکه می بازد، کسی است که زود تسلیم شده و مقاومت کافی را نداشته است.

کسب و کار


مقاله مرتبط : کسب و کار اینترنتی


۶- طرح کسب  و کار خود را مشخص کنید

در این طرح مشخص کنید که هدف کار شما چیست؟ اهداف مالی شما کدامند؟ چه کسانی از شما خرید می کنند؟ در این زمینه به نقاط ضعف و قدرت خودتان فکر کنید. اهداف جامعه را در نظر بگیرید. ضعف های کسب و کارهای دیگر را مورد بررسی قرار دهید و مشخص کنید که هزینه های کار شما چقدر است. برای بازاریابی خود برنامه ریزی  کنید و مطالبی از این دست .

۷- سرمایه ی خود را مدیریت کنید

بسیاری از افرادی که در فکر راه اندازی یک کسب و کار کوچک هستند، سرمایه ی اندکی دارند و عموما بیکارند. پس باید از کم شروع کنند تا علاوه بر ضررهای روحی حاصل از نگرفتن کار، متوجه ضرر مالی نشوند. تمامی حساب های مالی باید فاکتور شده و بدون کوچکترین اغماض ثبت شود. در غیر این صورت بجای سود، ضرر است که از کسب و کار کوچک به دستتان میرسد. خصوصا در اوایل کار، بازگشت سرمایه نقش بسزایی دارد. منابع مالی خودتان را مشخص کنید و کاملا بیان کنید که هزینه ها و سرمایه اولیه از چه راهی تامین می شوند.

۸- کسب و کار خود را به صورت قانونی ثبت شرکتی کنید

برای این کار تصمیم گیری کنید که کسب و کار شما شامل چه نوع ثبتی می شود. در صورتی که کار خود را ثبت قانونی کنید، همه موارد کار شما را پوشش می دهد. از مسائل مالی گرفته تا هر گونه مسئله ای که خدای ناکرده در زمان شکست خوردن پیش می آید. شما از میان انواع گوناگون ثبت قانونی شرکت، ثبتی را انتخاب کنید که برای آینده کارتان مناسب تر باشد.

۹- برند سازی و تبلیغات مفید داشته باشید

اگر شما استارتاپی را راه اندازی کنید ولی دیده نشوید سودی ندارد. چرا که شانس بسیار کمی برای موفق شدن دارید. قبل از عرضه محصولات خود برند ساده ولی در عین حال تاثیر گذار انتخاب کنید. برندی که قابلیت ماندن در حافظه ها را داشته باشد. داشتن یک لوگوی ساده هم کمک می کند تا نام کسب و کار شما در ذهن مشتریان ماندگار شود. اگر قادر نباشید تا خود و کارتان را به دیگران معرفی کنید ناگزیر محکوم به شکست هستید. چرا که رقبای شما این کار را به خوبی انجام می دهند و مطمئنا نتیجه آن را هم دریافت می کنند.

۱۰- برای کار خود یک وبسایت طراحی کنید

در حال حاضر تعداد زیادی از کسب و کارهای کوچک و جدید بر روی فضای وب کار می کنند. حتی اگر کسب و کار شما در زمینه تجارت الکترونیک هم نیست باز چیزی از اهمیت مسئله کم نمی شود. شما باز هم یک سایت زیبا و کاربر پسند نیاز دارید. اما برای این که یک سایت قوی و موفق داشته باشید ، باید دقت کنید که کار کردن با سایت شما حتما ساده و راحت باشد. اگر مشتری وارد سایت شود ولی در سایت احساس راحتی نکند و سر در گم شود، کاملا مشخص است که در عرض چند ثانیه از سایت خارج می شود. و شاید دیگر هرگز برنگردد!

۱۱- وقت توسعه کسب و کار است

تا این جا تمام مراحل را پشت سر گذاشتید. کار شما جان گرفته است. ولی یک جا ماندن خوب نیست. باید به سمت جلو گام بردارید. مدام بازار را چک کنید. محصولات جدید و رقبا را شناسایی کنید. با سایت و برندهای مشابه با فعالیت خود رایزنی کنید تا با هم همکاری داشته باشید. مثلا اگر فعالیت شما در زمینه فروش لباس است، می توانید با فروشگاه هایی که در زمینه فروش عطر و ادکلن فعالیت می کنند، همکار شوید.

یا این که با سازمان های خیریه همکاری کنید تا نام و برند شرکت شما بر سر زبان بیفتد. در هر صورت کاری کنید که به پیشرفت شما منجر شود.

به هر ترتیب کسب و کارهای کوچک ، از کاردستی های خانم های خانه دار گرفته تا ساختن اپلیکیشن های اینترنتی یا …، هرچه باشد، قابل احترام است. زیرا حاصل فکر و ایده ی یک انسان است که قوه ی تفکر خود را بکار گرفته و روی آن مانور می دهد.

امیدواریم تمامی این محیط های کوچک به اهرم هایی قدرتمند در کشورمان تبدیل شوند و از رواج برندها و شرکت های خارجی و تحریم های موجود جلوگیری کنند.


مقاله مرتبط : تحول در کسب و کار اینترنتی به جای کسب و کار سنتی


مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ اصول و قوانین لازمه برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار ”

ویدیو ها