مجله اینترنتی فراحرف

جامع ترین پورتال خبری,سرگرمی,تفریحی,آموزشی

چه چیز هایی را در مسیر موفقیت از دست دادیم

مجموعه: تعداد بازدید: 23

مسیر موفقیت

هیچ انسانی نیست که شهرت ، شوکت ، پیروزی و در کل  موفقیت و طی کردن مسیر موفقیت را دوست نداشته باشد. هنگامی که یک نفر تصمیم رسیدن به موفقیت را میگیرد در واقع برای طی نمودن مسیر موفقیت کولبار خود را میبندد. کولباری که حاوی آرامش، صبر، امنیت، خانواده و آرزو های آن شخص میباشد. مسیر موفقیت برای رسیدن به هدف گاهی به حدی دشوار و طولانی میشود که حفظ تمامی این ها، برای شخص ممکن نیست. گاهی ناچار به ترک و زیر پا گذاشتن آنها میشود و گاهی نیز مشکلات سفر، آنرا از وی جدا میکند.

مسیر موفقیت

به طور کلی اهداف برای طی کردن مسیر موفقیت به طور آمیانه، به دو گروه تقسیم میشوند. که میتوان آنها گروه های اصلی و فرعی نامید.

اهداف فرعی، معمولا کوچک و کوتاه مدت هستند. این به این معناست که رسیدن به این اهداف، دشواری و سختی خاصی ندارد و در زمان کوتاهی به دست می آید. تنها نیاز به خواست و کمی تلاش دارند.

اما اهداف اصلی، اهدافی هستند که در این مطلب مد نظر ما هستند. این اهداف، در گذر زمان بالایی به دست آمده و معمولا اهداف مهم و با ارزشی هستند. این اهداف نیاز به عزم قوی و تلاش نسبتا بیشتری دارند.


مقاله مرتبط:  تقویت ذهن برای رسیدن به موفقیت و پیروزی


چه چیز هایی را در مسیر موفقیت از دست دادیم

مسیر اهداف، بی رحمند

گاهی افراد در مسیر موفقیت برای رسیدن به اهداف خود ، برخی دارایی هایشان را از دست خواهند داد. برخی اوقات

، انسان ها برای رسیدن به اهداف خود، ناچار به فدا کردن بسیاری از دارایی هایشان میشوند.

بگذارید با یک مثال ساده، این مورد را برایتان توضیح دهیم:

فرض کنید شخصی قصد شرکت در انتخابات شورای استان را دارد. این شخص پس از تایید صلاحیت، باید به تبلیغات بپردازد و زحمات زیادی را متحمل شود. این شخص باید از دارایی های زیادی صرف نظر کند. شاید در مسیر رسیدن به این هدف، دارایی های زیادی مانند آرامش و صبر خود را از دست بدهد. همین طور ناچار است هزینه های مادی زیادی را برای رسیدن به هدف خود متقبل شود.

گاهی اوقات و در برخی اهداف، با وجود تلاش ها و زحمات بی اندازه ی، نتیجه ی آنها منتهی به شکست میشود. به گونه ای که در این شرایط میتوان گفت شخص بسیاری از دارایی های خود را در این مسیر باخته است و نتیجه ای نگرفته است.

همین طور ممکن است، این مسیر موفقیت در بسیاری از مواقع به مسافرانش سخت گرفته و آنان را تحت فشار قرار دهد تا که دست از تلاش برداشته و عقب نشینی کنند. به همین دلیل میباشد که افرادی که به موفقیت واقعی رسیده اند بسیار محدود هستند. چرا که راحت طلبی در ذات انسان میباشد و آنگاه که از سختی های مقصد با متعلم میشود ترجیح میدهد وارد آن مسیر نشود.


مقاله مرتبط:  کلید موفقیت در نظم و انضباط


واکنش مردم در برابر سختی های مسیر موفقیت

چه چیز هایی را در مسیر موفقیت از دست دادیم

به مثال زیر توجه کنید:

شخصی میخواهد عازم یک سفر به مقصد شهر «الف» بشود. برای این سفر دو راه وجود دارد. راه اول جاده ای هموار اما بی منظره میباشد. لیکن ابتدای راه دوم، جاده ای گردنه ای شکل و خطرناک است چرا که از میان کوه ها گذر میکند و همین طور نسبت به راه اول طولانی تر است. اما این مسیر دارای مناظر فوق العاده زیبایی میباشد.

فرض کنید شهر الف، همان پایان زندگی یا مرگ هر شخص باشد.

بسیاری از اشخاص، تا متوجه سختی و مرگبار بودن جاده ی دوم میشوند. ریسک نمیکنند و خطر آنرا به دل نمیپذیرند. برای همین ترجیح میدهند مسیر ساده تر، یعنی جاده ی یک را انتخاب کنند. اما اشخاصی هستند که به زیبایی های جاده ی دوم اهمیت داده و میخواهند زندگی زیبا تری را تجربه کنند. برای همین از مسیر دوم سفر خود را شروع میکنند. اشخاصی که مسیر دوم را انتخاب میکنند. زندگی بهتری را با زیبایی های بیشتری تجربه میکنند. اما دشواری های زیادی را متحمل میشوند.


مقاله مرتبط:  موفقیت و پیچ و خم مسیر طولانی رسیدن به آن


مسیر موفقیت

هدف نهایی

خداوند به تمامی انسان ها عمری گهر بار عطا کرده است. پسندیده است که با انتخاب اهداف صحیح و تلاش برای رسیدن به آنها، قدر و ارزش این عمر خدادادی را حفظ کنیم. فراموش نکنیم که زندگی در مرگ منتهی میشود و باید، برای هدف نهایی که همان جهان آخرت میباشد. کولباری از سلامتی و صحت با خود حمل کنیم. چرا که سفر های این دنیا، تنها آزمونی برای آمادگی سفر نهایی هستند.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ تحول عظیم در مشاغل و کسب و کار اینترنتی به جای کسب و کار سنتی ”