آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

مطالعه و روابط آن با موفقیت

مجموعه: تعداد بازدید: 55

مطالعه و معجزه ی آنرا در زندگی نمیتوان نادیده گرفت. بسیاری از اطلاعات و تجربیات مردم موفق دنیا، تنها در چند برگ نوشته خلاصه شده است. تنها با چند دقیقه مطالعه در روز، میتوان به موفقیت رسید. اما چگونه؟

در این مطلب رابطه ی بین موفقیت و مطالعه را مورد نقد و بررسی قرار خواهیم داد:

مطالعه و روابط آن با موفقیت


مقاله مرتبط:  نکات موفقیت چیست و چگونه آدم موفقی باشیم؟


فواید مطالعه

هنگامی که شخصی، یک ساعت از فعالیت های روزانه اش را، به مطالعه اختصاص میدهد. رفته رفته، آن را جزئی از عادات روزانه اش میکند. در واقع مطالعه، علاوه بر اطلاعات و آموزشی که در اختیار شخص قرار میدهد. باعث میشود که ذهن شخص، زندگی و دنیایی جدید را از نگاه نویسنده تجربه کند. شاید هنگامی که کتابی را مطالعه میکنید، به این توجه نکرده باشید که چه اتفاقاتی در ذهنتان می افتد.

ذهن انسان، به خوبی با مطالعه و خواندن حروف ارتباط برقرار کرده و به خوبی آنها را تحلیل و بررسی میکند. هنگامی که شما کتاب یا مجله ای را میخوانید. ذهن شما آن مطالب را می آموزد و آنرا در ضمیر شما میگنجاند تا روزی، مورد استفاده واقع شوند.

هنگامی که شما از تجربیات یک شخص موفق با خبر میشوید. ناخودآگاه به آن احترام میگذارید. زمانی که به کسی احترام بگذارید. پس از مدتی تاثیر آن شخص روی شما، مشخص خواهد شد. چرا که احترام، موجب پیدایش تقلید ها و الگو برداری های صحیح میشود.

فواید مطالعه

رابطه ی مطالعه با موفقیت

زمانی که به مطالعه علاقه پیدا کنید. اشتیاق به یک بار خواندن هر مقاله، روزنامه، مجله و هر کتابی را پیدا خواهید کرد. هنگامی که به خواندن روزنامه و مجله میپردازید. اطلاعات شما از اخبار کشورتان و جهان بیشتر شده و به طور ناخوداگاه به سمت بسیاری از ضرر ها نخواهید رفت. یا به عبارتی، شخصی که مطالعه میکند. متوجه این هست که در کسب و کار وی و روابط اجتماعی او چه عاقبتی در انتظار او خواهد بود.

کتاب ها دارای اسرار و راز های بسیاری هستند. تنها مطالعه برای رسیدن به موفقیت کافی نیست. بلکه پیدا کردن یک کتاب مفید و آموزنده، میتواند مسیری جدید را پیش روی شما قرار دهد.

برای نمونه کتابی که نوشته ی یکی از معروف ترین و موفق ترین فروشنده های بازار جهانی هست. دارای ارزش و کاربرد بسیار زیادی میباشد. چرا که در این کتاب، اسرار و شیوه های رسیدن به موفقیت در زمینه ی فروشندگی نهفته شده است. شاید متوجه فراگیری این شیوه ها نشوید. اما روزی که در شرایط لازمه قرار میگیرید. ذهن شما با توجه به تجربیاتی که توسط این کتاب کسب کرده اید. بهترین تصمیم لازم را خواهد گرفت.

رابطه ی مطالعه با موفقیت


مقاله مرتبط:  آرامش برای رسیدن به موفقیت فردی در اجتماع


چگونه با مطالعه کنار بیاییم

شاید در ابتدا، مطالعه امری سخت و حوصله سر بر به نظر بیاید. اما شاید بهتر باشد که کتابی که میخوانید را عوض کنید.

برای شروع، چند داستان جنایی و دنباله دارد میتواند ذهن شما را علاقمند به خواندن کتاب کند. اینگونه عمل کنید: هنگامی که به قسمت های اصلی و جالب داستان رسیدید. کتاب را ببندید و خواندن آن را متوقف کنید. بگذارید ذهنتان خیال پردازی کند و آنرا به چالش بکشانید.

مطمئنا بسیاری از سریال ها را دیده اید، که در صحنه های حساسی که ذهن انسان به شدت مشتاق به تماشای ادامه ی آن هست، تمام میشوند. این در واقع یک شیوه برای ایجاد علاقه و تمایل به تماشای دیگر قسمت ها برای تماشا گر هست.

حال شما نیز همین کار را با ذهن خود انجام دهید.

چگونه با مطالعه کنار بیاییم


مقاله مرتبط:  موفقیت پایدار چیست و راه های رسیدن به آن کدامند


مطالعه را ترک نکنید

مطمئن باشید، روزی که به مطالعه علاقه پیدا کنید. متوجه معانی بسیار زیادی از زندگی خواهید شد و درک بهترین از اطرافتان پیدا خواهید کرد.

مطالعه درست همانند ورزش جسمانی، ورزشی برای ذهن و فکر شما تلقی میشود. با یک ساعت مطالعه ی روزانه، ذهنی ورزیده، مدیر و توانمند در کنترل زندگی و انتخاب هدف داشته باشید.

ترک مطالعه به طور قطع آسیبی به زندگی شما نخواهد زد. اما مطمئنا فرصت های زیادی را برای بهتر کردن زندگی خود از دست خواهید داد.

هنگامی که خواندن کتاب یا هر نوشته ی مفیدی میپردازید،در واقع همانند گردشگری میباشید که با تماشای دنیا و بررسی و تحلیل ذهنی آنها، تجربه کسب میکند و از آموخته هایش برای زندگی خود و دیگران استفاده میکند.

پس همیشه اهمیت این سفر های یک ساعته را به یاد داشته باشید و از این موقعیت به نحو احسن استفاده کنید.

همیشه به دنبال بهترین ها و مورد پسند ها باشید. چرا که کتاب های بی محتوا و بی کفایت تنها علاقه ی شما را به مطالعه کمتر میکنند.

هنوز هم میلیون ها کتاب هست که ارزش خواندن را دارند. پس بهتر است که از همین الآن شروع به کار کنید..

نظر شما !!!

نظر شما برای “ مطالعه و روابط آن با موفقیت ”

ویدیو ها