مجله اینترنتی فراحرف

جامع ترین پورتال خبری,سرگرمی,تفریحی,آموزشی

موفقیت و پیچ و خم مسیر طولانی رسیدن به آن

مجموعه: تعداد بازدید: 49

متاسفانه، امروزه در دنیایی زندگی میکنیم که در آن رسیدن به موفقیت بسیار دشوار شده است. بسیاری از افرادی که ایده ای ناب یا توانایی های منحصر به فردی داشتند. طی شرایطی، به دلیل فشار ها و آسیب هایی که متحمل شدند. ناچار به کناره گیری از مسیر موفقیت شدند.

رسیدن به موفقیت ، آرزوی هر شخصیست. اما گاهی مواقع، به حدی فشار ها از طرف موانع، زیاد میشود که شخص آرزوی خود را زیر پا میگذارد و تنها خواسته ی او، آرامش و رهایی از آسیب ها میشود.

اما در میان این تلنبار نا امیدی و دشواری ها، کسانی هستند که دست از تلاش برنمیدارند و شکست را نمیپذیرند. آرزوی موفقیت خود را هدف زندگی قرار میدهند و به دنبال حقوق خود میروند. اشخاص زیادی مانند ابوعلی سینا، نیوتون و… علیرغم فشار ها و مشکلاتی که در زندگی خود تحمل کردند. دست از تلاش برنداشته و با اراده و امید به سوی هدف خود قدم برمیداشتند. همان طور که ملاحظه میکنید، امروز کسی نیست که این اشخاص را نشناسد و ارزش آنان را نداند.

مسیر موفقیت


مقاله مرتبط:  مـوفـقـیــت پایدار چیست و راه های رسیدن به آن کدامند


در دنیای امروز موانع موفقیت چه میباشند؟

فراموش نکنید که ایده یا هدف شما، میتواند دنیای شما و دیگران را تغییر دهد. پس به هیچگاه آنرا نفروشید و با تمام وجود آن را حفظ کنید.

در مسیرتان مشکلات زیادی سر راهتان قرار خواهد گرفت. چرا که شما حامل اسراری هستید، که هر شخصی میخواهد از آنها سر در بیاورد. اشخاص زیادی سعی میکنند به هر نحوی که شده، موفقیتی که حق  شما هست را دزدیده و مال خود کنند.

متاسفانه مدیریت ها به گونه ای میباشد که، ثبت یک ایده یا یک پروژه را بسیار دشوار میکند. به حدی که یک دانشجو یا یک شخص ساده، توان روبرویی با آن شرایط و دشواری ها را ندارد. پس ترجیح میدهد که، آن ایده را پنهان کرده و با هرگز آنرا افشا نکند و یا اینکه، آن جامعه را ترک کند و ایده ی خود را به جامعه ای ارائه دهد که ارزش و قدر آن را دانسته و از آن استقبال کنند.

مشکلات، تعهد، موفقیت


مقاله مرتبط:  کلید مـوفـقیت در نظم و انضباط


گاهی، بی توجهی ها و سرکوفت ها میتوانند باعث نابود شدن ایده ها باشند. چه بسیار اشخاص خلاق و با استعدادی بودند. که به خاطر محدودیت ها و بی اعتنایی ها، استعداد هایشان نهفته و هرگز شکوفا نشد. اما حتی اگر، جامعه را در این امر مورد بررسی قرار بدهیم. متوجه خواهیم شد، این آسیب ها و مشکلات، هرگز به نفع جامعه نیز نبوده و سرعت پیشرفت و موفقیت آنرا نیز پایین میاورد.

بسیاری از کشور های مطرح و قدرتمند، قدرت خود را از اشخاص تحصیل کرده و با استعداد کسب کرده اند. این کشور ها مسیر پیشرفت خود را با استفاده از این متخصصان، هموار کرده و به سرعت پله های ترقی اجتماعی را بالا میروند.

چالش ها در مسیر موفقیت


مقاله مرتبط:  تقویت ذهن برای رسیدن به مـوفقیـت  و پیروزی


چگونه با مشکلات و موانع رسیدن به هدف و موفقیت روبرویی کرد

برای اینکه توانایی روبرویی با این مشکلات را داشته باشید. نیاز به یک تعیین هدف پایدار دارید. شما باید برای مسیری که میخواهید واردش شوید، برنامه ریزی کنید. باید خود را باور داشته باشید و سعی کنید جوانب مثبت ایده ی خود را در نظر بگیرید.

فراموش نکنید که نباید از موانع هراسید. بلکه باید با تدبیر و زیرکی آنها را دور زد. پس سعی کنید منطقی بوده و با فکر خود تصمیم گیری کنید. اجازه ندهید مشکلات شما را سست کرده و باعث ضعف شما شوند.

به این فکر کنید که اگر پروژه ی شما عملی شود. ممکن است بسیاری از شرایط از جمله شرایط شخصی خودتان و جامعه ی شما تغییر کند.

همواره اشخاص بزرگ و پیروز را الگوی خود قرار دهید. به این بیندیشید که انتهای تلاش ها و مقاومت های آنها، بی ثمر نمانده و امروزه مردم آنها را با احترام و نامی خوش به یاد می آورند.

در هر کاری از جمله تلاش برای رسیدن به موفقیت ، با مشکلات گوناگون و فراوانی روبرو میشوید. اما اشخاصی پیروز میدان میباشند. که باعث شکست شما شوند و این را به یاد داشته باشید که در این مسیر، هیچ چیز جز نا امیدی باعث شکست شما نمیشود.


همچنین بخوانید:  چگونه باید از زندگی سود برد و تبدیل به شخصی پولدار شد


همچنین بخوانید: مشکلات بازار یابی شبکه ای


مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ چه چیز هایی را در مسیر موفقیت از دست دادیم ”