فراحرف

مجله اینترنتی فراحرف,آموزش و توسعه مهارت های فردی و اجتماعی,ارائه ایده های کسب و کار

موفقیت پایدار چیست و راه های رسیدن به آن کدامند

مجموعه: تعداد بازدید: 31

معمولا انسان ها خواستار رسیدن به یک موفقیت پایدار و دراز مدت در زندگی هستند. معیارهای کیفی بسیاری هستند که می توانند در به وجود آمدن موفقیت و شادی یک نفر سهیم باشند، اما برای رسیدن به موفقیت پایدار در تمام جنبه های زندگی فقط یک عامل موثر است، و آن چیزی نیست جزء پایداری و انضباط شخصی.

انضباط شخصی، مهم ترین ویژگی است که برای پیش برد یک زندگی سالم وشاد و رسیدن به اهداف در نظر گرفته می شود. برخلاف تصور بسیاری از افراد، انضباط شخصی، یک رفتار اکتسابی است که در اثر تمرین و تکرار به وجود می آید.
اگر شما هم خواستار رسیدن به یک موفقیت پایدار هستید، لازم است تا انضباط شخصی را آموخته و آن را تقویت کنید.
برای رسیدن به این منظور، راهکارهای زیر را امتحان کنید.

 

موفقیت پایدار نیاز به تغذیه ی مناسب دارد

موفقیت پایدار نیاز به تغذیه ی مناسب دارد


مقاله مرتبط:  ۱۳ راهکار طلایی برای تقویت پشتکار و موفقیت


به تغذیه ی خود دقت کنید.
تحقیقات حاکی از آن است که افت قند خون عزم افراد را کم کرده و زمانی که شما گرسنه هستید، تمرکز کمتری دارید. زیرا مغزتان نمی تواند بهترین پتانسیل خود را به کار گیرد.
برای اینکه همیشه بتوانید خودتان را کنترل کنید، مطمئن شوید که در طول روز، هر چند ساعت یک بار با غذاهای سالم و سبک، انرژی مورد نیاز بدنتان را تامین می کنید. برای این کار می توانید از مغز بادام یا گردو یا شکلات های مغذی استفاده کنید.
خوردن درست و به موقع معمولا سطح قند خون شما را تنظیم و مهارت های تمرکز و تصمیم گیری را ارتقاء می دهد.

 


مقاله مرتبط:  نکات موفقیت چیست و چگونه آدم موفقی باشیم؟


وسوسه ها را از خود دور کنید.
دور کردن تمام وسوسه ها و مواردی که باعث حواس پرتی شما می شوند، اولین گام ضروری برای ارتقاء انضباط شخصی است. اگر شما سعی دارید تا کنترل خورد و خوراک خود را در دست بگیرید باید تمام تنقلات مضر و هله هوله ها را از دسترس خود دور کنید.
اگر می خواهید تمرکزتان را بر روی کارتان افزایش دهید، میز کارتان را همیشه مرتب نگه دارید و در صورت امکان تلفن همراه خود را خاموش کنید. با فرار کردن از تاثیرات مضر برخی از عوامل یا کارها، زمینه را برای رسیدن به موفقیت پایدار فراهم کنید.

 

منتظر رسیدن وضعیت کامل نباشید.
رسیدن به موفقیت پایدار یعنی تغییر در روال کارهای عادی و روزمره، که به انجام دادن آن ها عادت کرده اید و گاهی بسیار سخت و دشوار به نظر می رسد.
رفتاری که از روی عادت انجام می شود در قسمتی از مغز و رفتاری را که برای آن نیاز به تصمیم گیری دارید، در قسمت دیگری از مغز انجام می شود. زمانی که یک رفتار تبدیل به عادت می شود، مهارت تصمیم گیری ما متوقف شده و به جای آن از قسمت خودکار مغز استفاده می شود.
بنابراین، ترک یک عادت بد و ایجاد یک عادت جدید و مثبت، نه تنها نیاز به تصمیم گیری فعال مغز دارد، بلکه احساس اشتباه بودن را هم به شما منتقل می کند.
مغز انسان ها در برابر تغییرات جدید، مقاومت می کند. برای مهار این مقاومت و جایگزینی عادت مثبت نیاز به استمرار و تکرار این رفتار دارید.

 

رسیدن به موفقیت پایدار نیاز به برنامه ریزی درستی دارد

رسیدن به موفقیت پایدار نیاز به برنامه ریزی درستی دارد


مقاله مرتبط:  چه چیز هایی را در مسیر موفقیت از دست دادیم


با برنامه ریزی رو به جلو حرکت کنید.
ایجاد راه و روش جدید فکری همیشه مطابق برنامه و به درستی پیش نمی رود. مطمئنا شما افت و خیز هایی را در این راه تجربه خواهید کرد و گاهی موفقیت های چشمگیر و گاهی هم رکود خواهید داشت.
کلید رسیدن به موفقیت، ادامه دادن است. زمانی که عقب نشینی کرده اید یا اینکه از حرکت باز ایستاده اید، در اولین فرصت علت آن را شناسایی کنید و دوباره به حرکت ادامه دهید.

 

زمانی را هم برای استراحت و تفریح در نظر بگیرید.
انضباط شخصی، یک روش خشک و بدون انعطاف نیست. نداشتن حاشیه ای از آزادی به معنای روبرو شدن با شکست، برگشتن به روزهای پیشین و نا امیدی است. در حالی که برای انضباط شخصی تلاش می کنید، زمانی را هم برای لذت بردن، پاداش دادن به خود و استراحت کردن در نظر بگیرید.
انضباط شخصی کار دشواری است حتما برای خودتان پاداش در نظر بگیرید.

 


مقاله مرتبط:  مطالعه و روابط آن با موفقیت


چالش ها را پذیرا باشید.
ذهن خود را آماده ی استقبال از چالش ها کنید. نباید از چالش ها اجتناب کرد زیرا سرعت موفقیت شما را افزایش می دهند. چالش ها علاوه بر اینکه دانش و مهارت های شما را افزایش می دهند، باعث ایجاد این باور عمیق در ذهن شما می شوند که می توانید فلان کار را انجام دهید.
هر چه بیشتر خود را به چالش بکشید و موفق شوید، راه شما برای رسیدن به موفقیت پایدار کوتاه تر می شود.

 

هرگز تسلیم نشوید.
بدون توجه به شرایطی که در آن قرار دارید، ثابت قدم باشید و هیچ گاه از تسلیم شدن حرف نزنید. پایدار ترین راه برای موفقیت پشتکار فرد است. تنها با استعداد نمی توان به موفقیت رسید. در این دنیا افراد با هوش زیادی بوده اند که به موفقیت نرسیده اند. برای رسیدن به موفقیت و انضباط شخصی فقط تحصیلات و استعداد کافی نیست، بلکه با تسلیم نشدن، پشتکار داشتن، صبور بودن و داشتن یک ذهن قوی می توان به موفقیت دست یافت.

**************************

 

نظر شما !!!

نظر شما برای “ موفقیت پایدار چیست و راه های رسیدن به آن کدامند ”