مجله اینترنتی فراحرف

جامع ترین پورتال خبری,سرگرمی,تفریحی,آموزشی

۱۰ نکته ی طلایی برای پیشرفت و موفقیت در کار و شغل

مجموعه: تعداد بازدید: 32

۱۰ نکته ی طلایی برای پیشرفت و موفقیت در کار و شغل

مسلما همه ی افراد به دنبال پیدا کردن راه هایی برای موفقیت در کار و تجارت خود هستند. گاهی برخی از افراد، این راه ها را پیدا کرده و از آن ها تبعیت می کنند، اما دسته ای دیگر هنوز در جست و جوی این رازها هستند.سعی ما این است تا تعدادی از این رازها را برای شما افشاء کنیم.
برای موفقیت در کار باید با مشکلات و فراز و نشیب های زیادی مبارزه نمود. پس هیچ گاه در بروز سختی ها و شکست ها ناامید نشوید. اگر شما به خودتان ایمان داشته باشید هیچ چیز نمی تواند سد راه شما شود. حتی جملات دلسرد کننده ی نزدیک ترین افراد زندگیتان نمی تواند شما را از حرکت به جلو دلسرد کند.

موفقیت در کار


مقاله مرتبط:  راز موفقیت و آشنایی با ویژگی های افراد موفق


معرفی قانون های طلایی برای موفقیت در کار و تجارت

۱- همواره به موفقیت و پیروزی در کار فکر کنید.

احتمالا، شما هم این جملات را شنیده باشید ” به آنچه در سر می پرورانید، خواهید رسید چه خوب ، چه بد. ” یا این ضرب المثل قدیمی ” از آنچه بترسی بر سرت خواهد آمد.” فکر کردن به موفقیت در کار باعث پیروزی و کامیابی شما می شود. برای رسیدن به موفقیت های بزرگ لازم است آرزوهای بزرگی در سر داشته باشید. هر داستانی از یک آرزوی بزرگ آغاز می شود.
لازم است تصوری روشن و بزرگ از آنچه می خواهید در آینده باشید، داشته باشید و آنقدر این تصور را در سر بپرورانید تا برایتان ملوس و دست یافتنی شود.

 

۲– نسبت به آنچه می خواهید انجام دهید پر شور و حرارت باشید.

شما تصمیم به انجام دادن کاری دارید که در صورت موفقیت قسمتی یا تمام زندگی شما تغییر خواهد کرد. برای رسیدن به این منظور شما باید اشتیاق و انرژی خود را بیش از پیش بالا ببرید و آن را آشکار کنید.
آیا خیال می کنید می توانید به موفقیت در کار برسید، در صورتی که این کار را با رضایت و اشتیاق کافی انجام ندهید. آن هم در باز رقابت امروز که برای باقی ماندن هر روز نیاز به تلاش بیش از پیش وجود دارد.

 

۳– هیچ گاه صد در صد چیزی را برای هیچ کس بر ملا نکنید.

اگر خیال دارید از طریق کارتان یک میلیونر شوید، هیچ گاه نقشه و جزئیات برنامه ی خود را برای دیگران تعریف نکنید. زمان هایی که مجبور به افشاء برنامه ی خود می شوید فقط ۷۵ تا ۹۰ در صد آن را برای دیگران برملا کنید. همان ۱۰% از ایده ی شما محافظت خواهد کرد و ضمانت می کند که این ایده متعلق به شماست.

 

۴– به قول های خود، پای بند باشید.

هیچ گاه زیر حرفتان نزنید و همواره بر قول های خود پابند باشید. بهتر است تا می توانید به کسی قولی ندهید اما در صورتی که مجبور به دادن قولی می شوید حتما به آن عمل کنید زیرا زمانی که اعتماد شخصی از شما سلب می شود، همان لحظه او را از دست می دهید.

 


مقاله مرتبط:  ۱۳ راهکار طلایی برای تقویت پشتکار و موفقیت


۵– زمان عصبانیت تصمیم نگیرید.

آدم های باهوش، به خوبی می دانند که برای درست اندیشیدن نیاز به آرامش ذهن است. زمانی که فردی عصبانی است از روی خشم و غضب و نه از روی منطق صحبت خواهد کرد.
کنترل خشم و عصبانیت یکی از مهم ترین رازهای موفقیت در کار است. زمانی که عصبانی هستید تصمیماتی اتخاذ می کنید که در آینده پشیمانی به بار می آورد و یا تهدیدهایی می کنید که قادر به عملی کردن آن ها نیستید.

۶– حتی اگر رئیس هستید آستین هایتان را برای کار بالا بزنید.

بهتر است زیر دستان خود را مجبور به انجام دادن کارهایی نکنید که خودتان رغبتی به انجام دادن آن ها ندارید یا اینکه تا به حال آنها را انجام نداده اید. اگر ریس یا سر دسته ی گروهی هستید باید ابتدا خودتان سر مشق و الگوی دیگران قرار بگیرید. در این زمان کسی برای انجام کاری با شما بحث نخواهد کرد.

 

۷– از خیانت و خائن به آسانی نگذرید.

برخی موارد به راحتی گذشتن از گناه و تقصیر فرد خائن باعث ترقیب فرد به تکرار عمل خود خواهد شد. زمانی که مردد هستید که بهتر است دشمن شما از شما بترسد یا اینکه مورد احترام او باشید، گزینه ی ترس را انتخاب کنید. زیرا ترس بازدارنده ی بهتری نسبت به احترام است و باعث توقف دشمن در مسیر خود می شود.

 

۸– کنار هر مرد موفق همواره یک زن موفق وجود دارد.

مرد بدون خانواده یک مرد کامل نخواهد بود. هر مردی برای رسیدن به موفقیت و پیروزی نیازمند پایداری و استقامت یک زن موفق است. یک زن ضعیف و نامناسب شما را از شکوفایی استعداد ها و قابلیت هایتان باز می دارد.

 

۹- مرتبط دنبال راهکارهای جدید از طریق برقراری ارتباط باشید.

کسب و کار هر چقدر هم که کوچک باشد ، نیازمند ارتباطات و استفاده از تجارب دیگران است. می توانید در ملاقات هایی که در کسب و کارهای مشترک به وجود می آید، از نظریات افراد با تجربه ، برای پایه گذاری بازار های خود سود ببرید.

 

۱۰- سخت کار کنید.

هر کارآفرین و نوآوری به سختی کار کرده است. هیچ کس با نشستن و زل زدن به دیوار به موفقیت نرسیده است. افراد موفق در ابتدای کار، به طور میانیگن بیش از ۶۰ ساعت در هفته کار کرده اند. سعی کنید برای رسیدن به این مهم، تفریحات و کارهای متفرقه را تا مدتی فراموش کنید، حداقل تا زمانی که بتوانید روی پای خود بایستید و قامت راست کنید. همان طور که پیش تر هم گفته شد، زمانی این گونه کار کردن، برای شما میسر می شود که آرزویی بزرگ در سر و دیدگاه و ایده ای محکم برای اجرا داشته باشید.
.


حتما بخوانید: موفقیت و پیچ و خم مسیر طولانی رسیدن به آن


 

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ ۱۳ راهکار طلایی برای تقویت پشتکار و موفقیت ”