مجله اینترنتی فراحرف

جامع ترین پورتال خبری,سرگرمی,تفریحی,آموزشی

نکات موفقیت چیست و چگونه آدم موفقی باشیم؟

مجموعه: تعداد بازدید: 25

نکات موفقیت چیست و چگونه آدم موفقی باشیم؟

مسلما همه ی ما دوست داریم در عرصه ی زندگی، فرد موفقی باشیم و حتی بتوانیم نکات موفقیت را به دیگران هم آموزش بدهیم. اما برای رسیدن به این آرزو اول، باید تکانی به خود بدهیم و به دنبال آموزش و یادگیری این نکات باشیم، بعد از تمرین و تکرار و رسیدن به موفقیت می توانیم نکات موفقیت خود را، به راحتی به عزیزان خود آموزش دهیم.

خصوصیات افراد موفق به چه صورت است؟

معمولا افراد موفق، کسانی هستند که راه های مختلفی را برای حل مسئله در نظر می گیرند و مناسب ترین آن ها را انتخاب می کنند. این افراد یک خصوصیات، استوار فکری و روحی را در خود پرورش می دهند، به عنوان مثال زمانی که می گویم فلان شخص محکم است، یعنی اتفاقات بد و شکست ها در این شخص، ایجاد سستی و ناراحتی روحی و روانی نمی کند و او را از هدفی که دارد، دور نمی سازد.
معمولا افراد موفق خود را می شناسند و می دانند از زندگی چه چیزی می خواهند، چه عقیده ای دارند و نقش آن ها در زندگی چیست و استعداد آن ها در زمینه های مختلف چقدر است.


مقاله مرتبط:  مطالعه و روابط آن با موفقیت


روش های موفقیت

چگونه می تونیم آدم موفقی باشیم؟

البته ما هم می توانیم آدم موفقی باشیم، به شرط آنکه چشمان خود را به امکانات و راه کارهای موجود، که در دسترس ما است ، باز کنیم. ما باید بیاموزیم که چگونه بر فشارهای روحی و روانی تسلط پیدا کنیم و هر قدر که می توانیم خود را در جهت مثبت سوق دهیم و تاثیرات منفی را از پیش روی برداریم.

جدای ازاین موارد ما باید، نحوه ی زندگی کنونی خود را تغییر دهیم و به نیروی کم نظیر، باطنی (درونی ) خود متکی شویم.
یک راه کار برای خود شناسی و اصلاح خصوصیات بد و افزایش خصوصیات خوب:
برگه کاغذی بردارید و آن را به دو ستون تقسیم کنید، در بالای یک ستون نوشته شود صفات خوب و در بالای ستون بعدی نوشته شود مواردی که نیاز به اصلاح شدن دارند.

لیستی از من ها تهیه کنید و هر کدام از این من ها را در دسته ی مخصوص خود بنویسید. بهتر است در شروع کار درهر ستون ۹ عدد از خصوصیات مورد نظر را با واقع بینی کامل بنویسید.

در شروع کار ۳ صفتی که نیاز به اصلاح کردن دارند را در نظر بگیرید و برای اصلاح آن ها اقدام کنید ( می توانید برای این کار از افراد موفق در این زمینه هم کمک بگیرید.) بقیه ی صفاتی که نیاز به اصلاح دارند را فعلا فراموش کنید.

با ۹ عدد صفت برجسته ی خود زندگی کنید و سعی در تقویت این صفات داشته باشید. این صفات شما را به سوی هدفی که دارید، خواهد برد.


مقاله مرتبط:  آرامش برای رسیدن به موفقیت فردی در اجتماع


چگونه آدم موفقی باشیم

عنوان برخی از نکات موفقیت:

همان طور که پیش تر هم گفته شد برای رسیدن به موفقیت کافی است نکات آن را بشناسید و به آن ها عمل کنید. سعی ما براین است در اینجا شما را با برخی از نکات موفقیت در کار و زندگی آشنا کنیم.

۱- عزت نفس داشته باشید.

خودتان را دوست داشته باشید و بر آنچه در سرنوشت شما گذاشته شده است ارج نهید. بر پیروزی ها وموفقیت های خود در زندگی تمرکز کنید و از شکست ها و ناکامی ها فقط به عنوان یک تصحیح کننده برای رسیدن به هدف هایی که دارید یاد کنید.

۲- تلقین و تکرار جملات مثبت را فراموش نکیند.

یکی دیگر از نکات موفقیت، تکرار و تلقین جملات مثبت، در مورد هدف هایی است که دارید. بهتر است کنار تکرار و تلقین، افکار مثبت خود را هم، در مورد تصویری که از خود، در آینده می پرورانید و اعمالی که برای رسیدن به هدفتان انجام می دهید، تقویت کنید.

۳- منتظر بهترین اتفاق ها برای خود باشید.

ما معمولا آنچه را که انتظار داریم به دست می آوریم. بهترین نشانه ی چشم گیر و بارز یک فرد موفق، خود انتظاری مثبت است، که باعث ایجاد یک خوش بینی کامل در فرد می شود.
اشخاص موفق به خوبی می دانند که بد شانسی با تفکرات منفی شخص به وجود می آید، به همین خاطر معمولا مثبت فکر می کنند و تردید به خود راه نمی دهند.

۴- خود را کنترل و مسولیت کارهایتان را بپذیرید.

یکی دیگر از مشخصه های افراد موفق، قبول مسئولیت کارهایی است که انجام می دهند. زیرا آن ها براین باورند که خودشان قادر به کنترل و جلوگیری از خیلی از حوادث زندگی بوده و می باشند.

۵- به سلامت خودتان توجه کنید.

از آنچه به شما لطمه می زند و باعث به خطر افتادن سلامتی شما می شود، فاصله بگیرید. ناراحتی هایی را که قابل علاج است، رفع کنید و گاهی از استراحت کردن لذت برید.

۶- در زمان حال زندگی کنید.

از مهم ترین نکات موفقیت ، زندگی در زمان حال است. افراد موفق در حال زندگی می کنند، در لحظه ای از زمان که روی آن کنترل دارند.
یک شخص موفق در گذشته زندگی نمی کند، بلکه از تجارب گذشته پند می گیرد و اشتباهات خود را تکرار نمی کند، اما از خاطرات خوش گذشته همواره لذت می برد.

همین طور، زندگی خود را به آینده که قابل رویت نیست، موکول نمی کند. هدف هایی را برای آینده در نظر می گیرد که قابل پیش بینی است و فعالیت های روزانه ی خود را بر پایه این هدف ها برنامه ریزی می کند.


مقاله مرتبط:  موفقیت پایدار چیست و راه های رسیدن به آن کدامند


۷- به دنبال یافتن فرصت های طلایی باشید.

آدم های موفق معمولا فرصت هایی را می بینند و پیدا می کنند که دیگران، آن ها را نمی بینند. و یا اینکه خود، با زیرکی فرصت های طلایی را به وجود می آورند.

۸– کمتر شکایت کنید.

کمتر از همه چیز شکایت کنید، و انرژی خود را به خاطر آن از دست ندهید. افراد موفق، از مشکلات درس می گیرند، و روی راه حل ها تمرکز می کنند، در حالی که دیگران فقط مشکلات را می بینند.
آدم های موفق هم ترس هایی دارند اما اجازه نمی دهند ترسشان آن ها را کنترل کند و معمولا راجب این ترس ها صحبت نمی کنند.

۹- هدف خود را از زندگی مشخص کنید.

اگر ما تمام خصوصیات افراد موفق را داشته باشیم اما هدف ما مشخص نباشد، ما در چه زمینه ای می خواهیم موفق شویم؟
واضح و دقیق هدف خود را از زندگی و آنچه می خواهید و آنچه نمی خواهید مشخص کنید. تماشاگر زندگی خود نباشید تا هر چه خواست در آن اتفاق بیفتد. از امروز و فردا کردن دست بردارید، سعی کنید همین الان به طور کاملا واضح، زمینه ای را که می خواهید در آن به موفقیت برسید را مشخص کنید و جزئیات آن را برنامه ریزی کنید. سپس مطابق با رفتارهای آدم های موفق گام بردارید و نکات موفقیت را یک به یک اجرا کنید، باشد که به زودی نام شما هم جزء موفق ترین افراد عنوان شود.

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ ۱۳ راهکار طلایی برای تقویت پشتکار و موفقیت ”