آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

چگونه از شر دندان درد خلاص شویم؟ قسمت چهارم : پیشگیری از درد دندان

مجموعه: تعداد بازدید: 208

در مطالب قبل مرتبط با این موضوع راههای تسکین درد قبل از رسیدن به دکتر و نحوه انتخاب و مراجعه به دندانپزشک را معرفی کردیم. در این مطلب راه هایی برای پیشگیری از درد دندان بیان می شود. اگر این راه ها را به کار گیرید تا مدت ها از مراجعه به دندانپزشک و تحمل درد دندان خلاص می شوید.

 

۴: پیشگیری از درد دندان

 

 ۴-۱:مرتب مسواک بزنید و نخ دندان بکشید

 

برای جلوگیری از خرابی های جدید یا بدتر از قبل، تمرینات شستشوی دهان را یاد بگیرید. چرا که دندان هایتان را سالم ، محکم و بدون درد نگاه می دارند . هر روز ۲بار مسواک و یک بار نخ دندان استفاده کنید. حداقل هر شش ماه یک بار یا در سال یک بار به دندانپزشک مراجعه کنید تا هر خرابی کوچکی که وجود داشت را سریعا از بین ببرد.

اگرچه که نخ دندان و مسواک نمی تواند خرابی ها را جبران کند اما از پوسیدگی های آینده جلوگیری می کند و پیش درمانی برای پوسیدگی های ناشی از کمبود کلسیم است. سعی کنید همیشه مسواکتان را همراه داشته باشید، که هر وقت خواستید بتوانید از آن استفاده کنید. حتی اگر نتوانستید مسواک بزنید ، دهانتان را با آب بشویید.

۴-۲:برای سلامت دهانتان تغذیه ی مناسب داشته باشید

 

آنچه می خوریم دقیقا بر سلامت دندان هایمان موثر است. هروقت قند می خورید، به این توجه کنید که با باکتری های دهانتان واکنش نشان می دهد و اسیدی تولید می کند که ممکن است مینای دندانتان را از بین ببرد. برای دندان هایی بهتر و قوی تر، مصرف قندتان را کاهش دهید.

نوشابه کمتر بنوشید آب میوه های شیرین و چای شیرین و قهوه ی شیرین را محدود کنید و آب بیشتری بنوشید. تنقلاتی مانند شکلات و کلوچه را کمتر بخورید. از نوشیدنی های اسیدی مانند نوشابه دوری کنید و به جای آن از نوشیدنی های بدون اسید مانند دوغ و شیر استفاده کنید.

۴-۳: از مسواک ها و خمیر دندان های با کیفیت و مخصوص استفاده کنید

 

اگر دندانتان به علت حساسیت دندانی درد می کند، حتما از مسواک ها و خمیردندان های متناسب با این نوع دندان را استفاده کنید. این محصولات رامی توانید از داروخانه ها تهیه کنید. دندان های حساس، عموما حاصل لثه های عقب رو هستند.

وقتی لثه دندان را کمی رها می کند، مینای دندان مشخص می شود .خمیر دندان ضدحساسیت، وظیفه ی تمیز کردن این نقاط از دهان را نیز دارد. آن را روی یک مسواک نرم  پرمو بگذارید . اگر دندان دردتان ناشی از حساسیت باشد، این نوع مسواک ها لثه های طبیعی تان را بهتر محافظت می کنند و برای شما مناسب ترند. مسواک های متوسط یا سخت نیز برای ساییدن پوسیدگی ها مناسب هستند. اما اگر با دردهایی مواجه هستید که به لثه ها مربوط می شوند، مسواک نرم برای شما مناسب تر است.

 

http://www.wikihow.com/Get-Rid-of-Tooth-Pain

نظر شما !!!

نظر شما برای “ چگونه از شر دندان درد خلاص شویم؟ قسمت چهارم : پیشگیری از درد دندان ”

ویدیو ها