آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

چگونه از شر دندان درد خلاص شویم؟ قسمت دوم : استفاده از ضمادهای موضعی خانگی

مجموعه: تعداد بازدید: 214

در قسمت اول مطلب چگونه از شر دندان درد خلاص شویم؟ راهکارهایی را ارائه کردیم که تا زمان رسیدن به پزشک متخصص درد دندان را تا حد زیادی کاهش دهید. این مقاله ۴ بخش دارد و در این مطلب که بخش دوم این مقاله می باشد، استفاده از ضمادهای موضعی و راه های خانگی بیان می شود.

 

۲- استفاده از ضمادهای موضعی خانگی

 

۲-۱: ناحیه دردناک را با استفاده از میخک بی حس کنید

میخک یک درمان خانگی قدیمی برای دندان درد است، چرا که طبیعت آن خاصیت بی حس کنندگی و ضد باکتری دارد. از گل یا ریشه یا روغن میخک می توان برای تسکین دندان درد استفاده کرد.

اگر از چوب میخک استفاده میکنید، دستتانتان را تمیز بشویید، سپس مقداری میخک را بین لثه و فک قرار دهید. همین که این ماده با بزاق دهانتان ترکیب شود، دندان آسیب دیده را آرام می کند.

برای استفاده از میخک کامل، دستان تمیزتان را بکار بگیرید و ۲ یا ۳ میخک را در دهانتان درست نزدیک جایی که درد دارد قرار دهید. پس از اینکه بزاقتان ترشح شد، نرم می شوند و درد را تسکین می دهند. برای تاثیر بیشتر می توانید آنها را بجوید تا روغنشان خارج شود. همچنین می توانید مقداری مساوی از روغن زیتون و روغن میخک را با هم مخلوط کنید و پنبه را رول کرده به آن آغشته کنید. پنبه را روی لثه یا دندان آسیب دیده بگذارید تا اثر کند.

 

 

۲-۲: از آب نمک برای شستشوی دندان ها استفاده کنید

روش دیگر  کاهش درد و کشتن باکتری ها آماده کردن کمی آب نمک برای شستشو است. نمک درمان نیست اما می تواند دهان را از باکتری ها پاک کند و التهاب دندان را از لثه ملتهب بکشد. مقدار ۵ میلی لیتر نمک را با ۲۵۰ میلی لیتر آب ولرم مخلوط کنید. قبل از استفاده صبر کنید تا نمک در آب حل شود. دهانتان را ۳۰ ثانیه با این روش بشویید بدون این که آب را بیرون بریزید. در صورت نیاز این حرکت را تکرار کنید. ممکن است بخواهید این کار را با آب سرد هم تکرار کنید. پس از این مرحله می توانید همین کارها را ۳۰ ثانیه با آب سرد تکرار کنید.

 

 

۲-۳: سیر یا پیاز را امتحان کنید

این ۲ نوع از صیفی جات از قدیم جزو درمان های خانگی سنتی و مرسوم  برای کاهش درد بوده و دارای خواص ضدباکتریایی است. هرچند که ممکن است تنفستان را بدبو کند، اما جرم های مضر را در دهانتان می کشد و می تواند مسکن موضعی خوبی باشد. یک پر از پیاز یا سیر را بین دندان ها یا لثه و فک قرار دهید و همانجا نگه دارید تا درد آرام تر شود. تکه ای از پیاز را ببرید و روی دندان پوسیده قرار دهید.

 

 

۲-۴: خمیر بیبری درست کنید

پوست ریشه بیبری یک آنتی بیوتیک طبیعی است که فلاول در خود دارد و طعم آن را کمی گس می کند. زمانی که با سرکه ترکیب می شود و خمیری درست می کند، ورم را کشیده و  درد دندان را کاهش می دهد.

مقدار ۲٫۵ سانتیمتر از پوست ریشه بیبری را با ۱٫۲۵میلی لیتر از سرکه استفاده کنید. در صورت نیاز مقدار سرکه و بیبری را تغییر دهید تا خمیر مناسبی تهیه کنید. این خمیر را مستقیما روی ناحیه درد داخل دهانتان قرار دهید و اجازه دهید روی منطقه مورد نظر جا بگیرد. پس از آن، دهان را با آب ولرم بشویید. در اینجا همچنین می توانید از خمیرهای ضدحساسیت استفاده کنید و آن را تا زمانی که ممکن است روی دندانتان نگاه دارید.

 

۲-۵: از خمیر فلفل هندی و زنجبیل استفاده کنید

اگر دندانتان دردناک یا حساس شده، استفاده از خمیری که از پودر زنجبیل و فلفل هندی و آب ساخته شده است، می تواند برای درمان دردتان بسیار مفید باشد. هر دوی این ادویه ها مسکن دردند و عموما استفاده هم زمانشان با یکدیگر نتیجه ی بهتری دارد. مقدار معینی از فلفل قرمز و زنجبیل را در یک فنجان با یکدیگر مخلوط کنید. چند قطره آب را به آن اضافه کنید تا بتوانید از این ترکیب یک خمیر بسازید.یک رول کوچک پنبه را در این ترکیب فرو کنید و روی دندان دردناک بگذارید و تا زمانی که ممکن است برندارید.طبیعی است که وجود پنبه و مواد در دهان ناخوشایند است. این روش را تنها روی دندان آسیب دیده اعمال کنید، نه لثه.زیرا ممکن است باعث سوزش شدید شود و آزارتان دهد.

 

۲-۶: خیسانده  گیاه مر استفاده کنید

مر نوعی صمغ است که از درختان خاردار خارج می شود و در چیزهایی مانند عطر، بخور و دارو استفاده می شود. خاصیت گسی و جمع کننده این گیاه می تواند می تواند التهابات دردناک را کاهش دهد و باکتری ها را بکشد. خیسانده مر هنوز هم به عنوان یک درمان خانگی برای دندان درد استفاده می شود. در یک ماهیتابه کوچک، ۵ میلی لیتر پودر مر را در ۲ فنجان آب بریزید و ۳۰ دقیقه حرارت دهید و پس از آن بگذارید سرد شود. ۵ میلی لیتر  از این مایع را با نصف فنجان آب ترکیب کنید و دهانتان را با این مایع ۵ یا ۶ بار به طور روزانه بشویید.

 

 

۲-۷: یک تی بگ خیس را روی منطقه دردناک بگذارید

کیسه های چای سیاه نیز مانند ریشه ی بیبری خاصیت “بی حس کننده” دارند و التهاب را کاهش می دهند. چای فلفلی گیاهی نیز التهاب را کم می کند و برای درد دندان موثر است. بسیاری از این مواد در درمان های خانگی قابل استفاده است. برای استفاده از چای به عنوان درمان خانگی، یک تی بگ را در یک ظرف کوچک آب بگذارید و ۳۰ ثانیه داخل مایکروفر قرار دهید تا گرم شود. سپس آب اضافی آن را بچلانید. کیسه تی بگ را روی دندان یا لثه آسیب دیده بگذارید و فشار دهید تا درد از بین برود.

 

منبع:

http://www.wikihow.com/Get-Rid-of-Tooth-Pain

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ چگونه از شر دندان درد خلاص شویم؟ قسمت سه: راهنمایی گرفتن از یک دندانپزشک حاذق ”

ویدیو ها