آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

چگونه از شر دندان درد خلاص شویم؟ قسمت سه: راهنمایی گرفتن از یک دندانپزشک حاذق

مجموعه: تعداد بازدید: 118

از آن جایی که درد دندان بسیار آزار دهنده است و مشکلاتی را برای فرد به همراه دارد، بر آن شدیم تا تکنیک هایی را برای کاهش درد دندان بیان کنیم. در مطالب قبل آموزش های لازم برای تسکین یافتن درد تا رسیدن به دندانپزشک را مطرح کردیم.

در این مطلب مراحل کمک گرفتن از یک دندانپزشک را با هم مرور می کنیم.

۳-راهنمایی گرفتن از یک دندانپزشک حاذق

۳-۱: با دندانپزشک خود قرار ملاقات بگذارید

درمان های خانگی دندان به این معنا نیست که دندان شما کاملا درست شده است. بلکه فقط برای کاهش درد دندان می باشد.اگر دندان دردتان خوب نشد یا بدتر شد، به یک دندان پزشک نیاز دارید تا با بهترین روش درمانتان کند.

ممکن است مشکلات جدی و خطرناکی سلامتی تان را تهدید کند. ممکن است دندان دردتان، براثر ترک برداشتن مینای دندان یا پوسیدگی کل آن باشد. اگر درمان های خانگی برای دردتان موثر نبود یا چرک و التهاب زیادی داشت، حتما از یک دندان پزشک خوب کمک بخواهید، زیرا مشکل جدی است و  گاهی اوقات درمان های ناشیانه اگر سازماندهی شده نباشند، موجب درد قفسه ی سینه می شوند که می تواند نشانه ای از حمله ی قلبی باشد.

 

۳-۲: از پرکننده ی دندان استفاده کنید

دندانپزشک احتمالا دندانتان را معاینه می کند و تشخیص می دهد که درد دندانتان از پوسیدگی است یعنی مناطقی از دندان که اسید باکتریایی مینا را خورده و ریشه ی دندان قابل مشاهده است. یا این که درد از شکستگی دندان می باشد. که در این صورت  قسمتی از دندانتان را که شکسته است با مواد مشابه پر مب کند.

در هر ۲ صورت پرکردن دندان لازم است. بعد از بی حسی دندان و لثه، دندانپزشک ابتدا قسمت های پوسیده را می تراشد و سپس با مواد مخصوصی که کمپوزیت یا آمالگام نام دارد حفره را پر می کند. شما برای پرکردن دندانتان چند گزینه دارید. کامپوزیت ها عموما از رزین پلاستیک ،شیشه یا چینی ساخته شده اند و به راحتی با رنگ دندان های خودتان هماهنگ می شوند. آمالگام ها اما معمولا از نقره ساخته می شوند و مستحکم ترند. اما با رنگ دندان مطابقت ندارند و ممکن است کمی جیوه ی سمی از خود آزاد کنند.

۳-۳: دندانتان را روکش کنید

 روکش دندان، برای زمانی مناسب است که دندانتان آسیب دیده باشد ولی هنوز از بین نرفته باشد. در واقع همان دندان نصفه نیمه را به شکل دندان واقعی در می آورند و از آسیب بیشتر دندان جلوگیری می کنند. روکش در مواردی مانند پوسیدگی عمیق، ساییدگی، شکستگی و دیگر آسیب های ممکن مورد نیاز است. اگر پوسیدگی بسیار عمیق باشد یا به عصب رسیده باشد، تنها پر کردن کافی نیست و گذاشتن روکش الزامی است. عموما دندان پزشک داروی بی حسی تزریق می کند وسپس لایه ی رویی دندان یا قسمت آسیب دیده را می تراشد و با جنس کامپوزیت که در پرکردگی های سطحی هم از همان استفاده می شود، روکشی شبیه دندانتان درست می کند.

۳-۴: لثه ی آسیب دیده را پیوند بزنید

ممکن است درد دندانتان از دندان نباشد و عامل اصلی درد لثه ها باشند. بعضی از لثه ها عقب رونده اند. یعنی از دندان ها عقب ترند و لاغرو ملتهب دیده می شوند.

این افراد عموما دندان های حساسی دارند. اگر درد دندانتان گویای این مشکل است، دندان پزشک معالجات پیشین را بکار می گیرد .ممکن است از شما بخواهد از نخ دندان ابریشم  استفاده کنید یا با مسواک نرم  دندان ها را مسواک بزنید و از خمیردندان های ضد حساسیت استفاده کنید. در شرایط حادتر، ممکن است او شما را نزد یک جراح لثه بفرستد تا پیوند لثه را انجام دهید. یعنی از ریشه ی دهانتان بگیرد و به قسمت آسیب دیده پیوند بزند.

این قسمت باید در آینده از دندانتان محافظت کند. این حرکت، شما را از دیگر مشکلات ریشه ی دندان و کانال در آینده خلاص می کند که البته یک عمل زیبایی هم هست و به بیمار اعتماد به نفس بیشتری برای خندیدن می دهد.

۳-۵: یک داروی ضد حساسیت دندانی شروع کنید

اگر دندان دردتان از پوسیدگی و آسیب و سایش نیست، شاید به علت از دست دادن مینای دندان، فقط کمی حساسیت دندانی داشته باشید. درمان هایی برای این مشکل وجود دارد که یکی از آنها از بین بردن حساسیت است. با داروی ضد حساسیت، که یک داروی موضعی برای از بین بردن این گونه مشکلات است، شما می توانید حساسیت کمتر و همچنین درد کمتری را تجربه کنید.

۳-۶: برای درمان عفونت اقدام کنید

 درد دندان ها ممکن است از عفونت یا التهاب ریشه یا خود دندان باشد. اگر مشکل همین بود، اولین کار باید عفونت را از بین ببرید تا دندان را از پا در نیاورد . نسخه ی داروی  آنتی بیوتیک تنها زمانی لازم است که عفونت داشته باشید. عفونت ها هم در بیشتر اوقات عاملشان آبسه های عفونی است که از پوسیدگی و خرابی بوجود می آیند.

۳-۷: دندان را بکشید

اگر دندان دردتان بخاط آسیب زیاد و عفونت های پشت سر هم باشد، یا دندان عقل باشد، در هر صورت باید توسط یک دندان پزشک کشیده شود. البته این آخرین راه حل است و درصورت کشیدن دیگر درد نخواهید داشت.

دندان های عقل معمولا زودتر کشیده می شوند زیرا نظم دیگر دندان ها را نیز به هم می زنند و فشار زیادی روی دندان های دیگر وارد می کنند. بنابراین درد و عفونت راحت تر بوجود می آید. مدل دهان و جویدن را به هم می زند و ممکن است ددناک باشد. فشرده شدن دندان ها باعث می شود نظم دندان ها بهم ریخته و احتمالا دچار سردرد شوید.

http://www.wikihow.com/Get-Rid-of-Tooth-Pain

نظر شما !!!

نظر شما برای “ چگونه از شر دندان درد خلاص شویم؟ قسمت سه: راهنمایی گرفتن از یک دندانپزشک حاذق ”

ویدیو ها