آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

چگونه از شر دندان درد خلاص شویم؟ قسمت یک: درمان های فوری

مجموعه: تعداد بازدید: 186

دندان درد و درمان های فوری

دندان درد دارید؟ اگر دندان درد امانتان را بریده و به دنبال یک راه حل برای تسکین سریع و موثر آن هستید، با ما همراه باشید. شکی نیست که برای درمان دندان درد نیاز به مشاوره و درمان دندان پزشک دارید. اما با روش ها و رفتارهایی خانگی می توانید تا زمان ملاقات با دندانپزشک، دردتان را کاهش دهید.

 

درد دندان


مقاله مرتبط: چگونه از شر دندان درد خلاص شویم؟ قسمت دوم


برای درمان سریع و خانگی دندان درد با ما همراه باشید

مواد غذایی محبوس شده بین دندان هایتان را آزاد کنید

 یکی از کارهایی که می توانید قبل از شروع درمان در خانه انجام دهید، تمیزکاری فوری دندان است. سعی کنید هرچه مواد غذایی بین یا روی دندان هایتان گیر کرده و موجب درد شده را از دهان خارج کنید. با دقت از نخ دندان استفاده کنید و از هر ۲ طرف دندان را از تکه های باقیمانده غذا پاک کنید. پس از استفاده از نخ دندان، دهانتان را بشویید. به سرعت آب گرم  را بین دندان هایتان پمپاژ کنید تا هرچه باقی مانده پاک شود. سپس آب را از دهان خارج کنید.

 

از دندان مورد نظر برای خوردن و جویدن استفاده نکنید

در حین استفاده از روش های تسکین خانگی، راهکارهای ساده را برای کاهش دردتان بکار بگیرید. مثلاً از دندان یا ناحیه ی مورد نظر برای جویدن غذاها استفاده نکنید. ممکن است بخواهید از راه های موقتی برای این کار استفاده کنید. اگر دندانتان پوسیده یا به هر دلیلی آسیب دیده است، مدتی آن را با آدامس جویده شده بپوشانید تا زمانی که بتوانید از یک راهکار بهتر برای مدت بیشتری استفاده کنید. بسیاری از داروخانه ها نیز ابزار پر کردن موقت دندان را می فروشند که از زینک اکساید یا موارد مشابه ساخته شده و فشار دندان را کم می کند و تا دو هفته دوام می آورد.

همچنین می توانید مقداری موم را روی پوسیدگی قرار دهید تا دندان را مهر و موم کند و محافظت بیشتری از آن به عمل آورید. برای محافظت درقبال حساسیت دندان، می توانید هنگامی که غذا می خورید، مقداری پنبه را رول کنید و روی دندانتان بگذارید.


مقاله مرتبط: چگونه از شر دندان درد خلاص شویم؟ قسمت سه


از داروهای مسکن استفاده کنید

 از مسکن هایی که به نسخه نیاز ندارند و درد را کاهش می دهند، مانند استامینوفن یا ایبوپروفن برای تسکین دندانتان استفاده کنید تا زمانی که بتوانید نزد دندان پزشک بروید. حتما دستور العمل دارو را مطالعه کنید تا از مقدار دوز صحیح آن مطلع شوید. بیشتر مسکن ها را میتوان هر ۴ یا ۶ ساعت یک بار به شکل قرص مصرف کرد. اما دوز دقیق را باید از داروساز یا برند تولید کننده پرسید. شما می توانید این محصولات را از هر داروخانه ای  تهیه کنید. آسپرین و دیگر مسکن ها را هیچ گاه مستقیم روی لثه قرار ندهید چرا که ممکن است باعث آسیب آن دندان و دندان های مجاور نیز شود.

 

از مسکن های موضعی استفاده کنید

 از پمادهای مسکن موضعی که بدون نسخه در بازار عرضه می شود هم می توانید استفاده کنید. این داروها با بی حسی ناحیه ی مورد نظر و اطرافش یا با تاثیر مستقیم روی پوسیدگی درد را کاهش می دهند. در ترکیب این داروها ماده ای به نام بنزوکین وجود دارد که نوعی بی حس کننده است. حتما از دستور العمل و مشخصات دارو مطلع شوید تا استفاده ی درست آن را بیاموزید و طبق آن عمل کنید. پماد های موضعی مانند اوراژل در تمامی داروخانه ها فروخته می شوند. حتما از پماد هایی استفاده کنید که برای مصرف دندان ساخته شده اند. در غیر این صورت بلعیدن آنها ممکن است بسیار خطرناک باشد. بنزوکین در بعضی موارد حالتی نادر ولی خطرناک ایجاد می کند که اکسیژن خون را کاهش می دهد. کودکان کوچکتر از ۲ سال، نباید از داروهای حاوی بنزوکین استفاده کنند. همچنین بزرگسالان نیز باید از دوز پیشنهادی پیروی کنند.


مقاله مرتبط: چگونه از شر دندان درد خلاص شویم؟ قسمت چهارم


از کمپرس سرد استفاده کنید

 یک راه دیگر برای کم کردن دندان درد ،کرخت کردن و بی حسی دندان با سرماست. دمای پایین گردش خون را در منطقه کم می کند و به این شکل می توانید با کمپرس سرد، درد کمتر را در نتیجه ی کاهش جریان خون تجربه کنید. یک فنجان یخ را در یک پلاستیک یا پارچه نازک ریخته و درب آن را گره بزنید. آن را روی استخوان فکی که دندان پوسیده را دربر دارد بگذارید و تا ۱۰ الی ۱۵ دقیقه برندارید. هر ۱۰ یا ۱۵ دقیقه یک استراحت بدهید و اگر لازم بود دوباره کمپرس سرد را روی ناحیه قرار دهید. از اینکه قبل از شروع دوباره کمپرس سرد، جریان خون به حرکت درآمده مطمئن شوید، سپس دوباره آن را در محل بگذارید تا مشکل دیگری به دردتان اضافه نشود.

 

http://www.wikihow.com/Get-Rid-of-Tooth-Pain

نظر شما !!!

نظر شما برای “ چگونه از شر دندان درد خلاص شویم؟ قسمت یک: درمان های فوری ”

ویدیو ها