آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

آموزش نحوه یاد گیری سئو با صداقت و راستی در کلام

مجموعه: » تعداد بازدید: 80

چگونه سئو را یاد بگیرم؟

یادگیری بهینه سازی موتور جستجو در ابتدا می تواند بسیار سخت باشد. چیزهای زیادی وجود دارد که ذهن شما را درگیر خود خواهد کرد. اما مهارت یافتن در سئو قطعاً یک کار دور از ذهن نیست و قابل دستیابی است.

آموزش هر آنچه که به عنوان یک شخص تازه کار در زمینه سئو باید بدانید توسط درج یک مقاله ، غیر ممکن است. شما باید مقالات در زمینه سئو ، فیلم های آموزشی سئو ، پادکست سئو و … بارها مطالعه کنید.

اما بهترین کار سئو ویکس سایت ، راهنمایی و معرفی منابعی است که برای آموزش و تسلط شما بر سئو نیاز دارید.این مقاله یک راهنماست و تضمین یا جادویی برای یادگیری و تسلط کل مباحث سئو نیست.
سئو زیر مجموعه ای از دیجیتال مارکتینگ
سئو زیر مجموعه ای از دیجیتال مارکتینگ

اگر یک شخص تازه واردی در دنیای SEO هستید ، احتمالاً سوالات و نگرانی هایی از قبیل موارد زیر را خواهید داشت:

چه مدت زمان برای یدگیری سئو میاز دارم؟
آیا یادگیری سئو سالها طول خواهد کشید ؟
محتوا و مقالات آموزشی سئو بسیاری در اینترنت وجود دارد ، از کجا باید شروع کنم؟
اطلاعات متناقض و نظرات متفاوتی در این زمینه وجود دارد . به چه کی اعتماد کنم وقتی با نظرات مختلفی روبرو می شوم؟
آیا برای موفقیت پیش نیاز یا تکنیک خاصی مورد نیاز است؟
آیا باید از تکنیک های کلاه سیاه ، خاکستری یا سفید استفاده کنم؟
آیا برای یادگیری و کار در سئو به آموزش و مدرک رسمی نیاز دارم ؟
آیا برای یادگیری سئو نیاز به خرید دوره های آموزشی آنلاین سئو دارم؟

در این مقاله به همه این سوالات ، به همراه معرفی منابعی که برای تکمیل یادگیری اصول سئو نیاز دارید ، پرداخته می شود.

سئو به سرعت در حال تغییر و تکامل است. جان مولر ، تحلیلگر وب ، می گوید گوگل تقریباً هر روز الگوریتم های خود را به روز می کند و تکامل می بخشد ، که در نتیجه باعث می شود صنعت سئو نیز به تکامل برسد. اگرچه اصول پایه سئو یکسان هستند ، اما همیشه موارد جدیدی وجود دارد که باید آزمایش و یاد گرفته شوند.


آموزش های رایگان در مقابل پرداخت هزینه برای آموزش های دانشگاهی

سئو به عنوان یک کسب و کار هنوز در مراحل ابتدایی است ،و اکثر دانشکده ها به طور رسمی سئو را آموزش نمی دهند . خوشبختانه ، شما می توانید آموزش بهینه سازی سایت را که به صورت آنلاین در وب وجو دارد بدون نیاز به کسب یک مدرک یا تحصیلات دانشگاهی بیاموزید. در حقیقت ، اکثر یادگیری مباحث SEO خودآموز هستند و از منابع آنلاین رایگان برای یادگیری استفاده می کنند.

یک سایت آموزش آنلاین سئو فوق العاده مفید و فعال وجود دارد که به صورت رایگان مطالب و مباحث سئو را برای کاربران منتشر میکند. در ایران می توان ویکس وب را به عنوان یکی از منابع آموزشی بهینه سازی موتورهای جستجو معرفی کرد.

حقیقت در مورد این دوره های آموزشی بهینه سازی سایت که با مبالغ هنگفت به فروش می رسانند این است که اکثر اطلاعاتی که ارائه می دهند را می توانید بصورت رایگان در وب فارسی و یا منابع خارجی پیدا کنید. پس چرا کسی هزینه برای این دوره ها را پرداخت میکند؟

پاسخ این است که خرید یک دوره آموزشی می تواند در وقت شما صرفه جویی کند. این اطلاعات بهم پیوسته می شوند و به شما امکان می دهند یادگیری خود را به صورت منسجم و با یک برنامه درسی که ساختار مشخصی دارد آغاز کنید و شما را متمرکز نگه می دارد. این امر باعث می شود تا شما از جستجوی منابع مختلف و پریدن از این منبع به منبع دیگری راحت شوید.

آیا یک دوره برای یادگیری سئو کاملاً ضروری است ؟

نه ، قطعاً اینطور نیست.

آیا یک دوره باعث صرفه جویی در وقت شما خواهد شد؟

به طور بالقوه ، تا زمانی که شما یک دوره سئو معتبر را زیر نظر یک متخصص SEO میگذرانید که در خود در این زمینه در حال کسب درآمد بوده و نمونه کار های بسیار موفقی را پشت سر گذاشته ، نه فقط افرادی که دوره هایی را فقط برای فروش تهیه می کنند و در نهایت هیچ کمکی به یادگیری شما نخواهند کرد.

 

این مقاله منابع لازم برای یادگیری اصول سئو را در اختیار شما قرار می دهد . پس از درک اصول ، باید دانش خود را به کار بگیرید و به دنبال یادگیری بیشتری باشید.

 

دو راه برای انجام این کار وجود دارد:

۱- در شرکتهای ارائه خدمات سئو ، کارآموزی کنید و زیر نظر آنها فعالیت کنید.

۲- دانش سئوی خود را با تمرین در وب سایت های خود بیشتر کنید.

به دو صورت میتوانید از سئو کسب درآمد کنید:

در آژانس هایی کار کنید که خدمات سئو به مشتریان خود ارائه میدهند و به صورت درصدی حقوق دریافت کنید.

برای بهینه سازی کسب و کار شرکتی کار کنید و سئوی داخلی آنها را در قبال دریافت حقوق انجام دهید.

ویژگی های زیر معمولا برای موفقیت و آینده هر فردی در زمینه سئو و یا بازاریابی دیجیتال مورد نیاز است:

علاقه و اشتیاق: اشتیاق برای بازاریابی دیجیتال که این مهمترین ویژگی است.
کنجکاوی فکری: دانستن آنچه آنها نمی دانند و تمایل زیاد به یادگیری دارند.
مهارت و قدرت تحلیل: بررسی کلیه داده ها و اطلاعات و توجیه همه استدلال و تخمین درآمد پیش بینی شده مشتری
توانایی ذاتی: توانایی اثبات شده در خودآموزی و یادگیری با وجود اطلاعات محدود
توانایی کار در یک تیم: قدرت کار تیمی و تمایل به اشتراک گذاری با هم تیمی ها
مهارت های ارتباطی و مشتری مداری (خصوصاً از طریق ایمیل و کنفرانس ویدیویی)
صداقت و رازداری

مهمترین صفتی که به دنبالش هستیم اشتیاق به SEO است . لازم نیست یک سئوکار حرفه ایی باشید اما باید انگیزه ذاتی داشته باشید تا چیزهای جدیدی را که این مسیر شغلی می خواهد بیاموزید. SEO به طور مداوم در حال تغییر است ، سریعتر از همیشه ، و ما می خواهیم مطمئن شویم که نیروهای جدید جدید می توانند اصول اولیه را به سرعت یاد بگیرند و برای سالهای بعد ، یادگیری و آزمایش را ادامه دهند.

اطلاعات متناقض در سئو

سئو صنعتی است که با داشتن اطلاعات متناقض بسیار شناخته شده است. مشکل گمانه زنی ها این است که اگر ایده ای باورپذیر به نظر برسد ، مشتاقانه به عنوان حقیقت پذیرفته می شود بدون اینکه به نتایج حقیقی و واقعی ختم شوند. اگر یک تاکتیک SEO برای یک وب سایت کار کرده باشد که به معنای مشابه آن نیست ، می تواند با موفقیت در وب سایت دیگر اعمال شود.

نحوه رسیدگی به اطلاعات متناقض

فقط به منابع معتبر اعتقاد داشته باشید . منابعی که در زیر می بینید همه منابع معتبری برای اطلاعات سئو هستند .

به تجزیه و تحلیل آماری ایمان داشته باشید و نسبت به شواهد حکایتی شکاک باشید . وقتی شواهدی که در حد حرف و حدیث است ، همیشه آن را آزمایش کنید. به چندین منبع تکیه کنید . سعی نکنید که فقط از یک منبع آموزشی SEO که خودتان دوست دارید پیروی کنید. آن را مخلوط کرده و از منابع مختلف اطلاعات کسب کنید.

تست کنید ، تست کنید و آزمایش های دیگری نیز انجام دهید . تمام روشهای پیشنهادی SEO را کورکورانه دنبال نکنید .

چه رنگی را در سئو باید انتخاب کرد؟

کلاه سفید ، کلاه خاکستری و کلاه سیاه اصطلاحاتی است که برای توصیف نوع تاکتیک های SEO به کار رفته است. سئو های کلاه سفید دستورالعمل های گوگل و سایر موتورهای جستجو را دنبال می کنند. سئو های کلاه خاکستری نمی ترسند کمی قوانین را خم کنند ، در حالی که SEO های کلاه سیاه به طور آشکار قوانین را می شکنند.

بیشتر SEO ها کلاه سفید را به عنوان یک استراتژی مشاهده می کنند که آزمایش زمان را پشت سر می گذارد. تا زمانی که دستورالعمل ها را دنبال می کنید ، دیگر لازم نیست نگران Google یا موتور جستجوی دیگری باشید که وب سایت شما را مجازات کنند. اگر تازه وارد در زمینه SEO هستید ، باید راه کلاه سفید را دنبال کنید.

با این وجود ، نباید از تاکتیک هایی که SEO های کلاه خاکستری و سیاه استفاده می کنند ، چشم پوشی کنید. این تاکتیک ها معمولاً دستکاری و کوتاه مدت هستند ، اما می توانند در مورد نحوه تعیین موتورهای جستجو رتبه بندی به شما چیزهای زیادی را آموزش دهند. بعضی اوقات حتی می توانید از این دانش به روشی کلاه سفید استفاده کنید.


اطلاعات ضروری در زمینه یادگیری سئو کدامند؟

بسیاری از مبتدیانی که SEO را یاد می گیرند می توانند مطالعه حجم طلاعات اضافی و زیاد را تجربه کنند. آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا اطلاعات زیادی در مورد سئو در اینترنت وجود دارد؟

به این دلیل است که ایجاد محتوا و رتبه بندی آن در گوگل همان کاری است که سئوکارها برای کسب رتبه انجام می دهند!

سوال اینجاست که شما حتی هنگام مصرف این محتوا از کجا شروع می کنید؟ در زیر تعدادی از آنچه ما معتقدیم بهترین منابع برای یادگیری اصول SEO است را پیدا خواهید کرد .

آموزش رایگان سئو
آموزش رایگان سئو

درک اصول سئو

اصول اولیه سئو را می توان تنها با صرف چند ساعت وقت برای یادگیری منابع زیر آموخت. اینها به شما دانش بنیادی در مورد چگونگی کار موتورهای جستجو و معرفی شما با مؤلفه های مختلف سئو را می دهد .

راهنمای مبتدی برای سئو:

سایت موز یکی از بهترین منابع اطلاعاتی برای نقطه شروع برای کسی است که به تازگی با مبحث سئو آشنا شده است.

کتاب موتور جستجو ، را بلافاصله پس از راهنمای موز بخوانید تا درک خود را از مؤلفه های اساسی سئو تقویت کنید .

راهنمای شروع بهینه سازی موتور جستجوگر گوگل ، این راهنما توسط Google نوشته شده است و حاوی بهترین شیوه های SEO در مورد وب مسترها است. قطعاً باید با این موضوع آشنا شوید.
تحقیق درباره کلمات کلیدی

تحقیقات کلمات کلیدی فرایندی است که سئوکار ها برای یافتن آنچه که کابران در موتورهای جستجو سرچ می کنند ، استفاده می کنند. خواهید فهمید که چندین روش مختلف برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی وجود دارد ، اما هیچ راه قطعی درست و صحیحی وجود ندارد. این بسته به کسب و کار ، بودجه و اهداف شما متفاوت خواهد بود.

صرف نظر از نحوه انجام عمل واقعی تحقیق در مورد کلمات کلیدی ، درک منظور کاربران از جستجوی آنها مهم است.
در اینجا سه ​​نوع جستجوی مختلف وجود دارد:

رفتار متقابل: هنگامی که یک خرید رخ می دهد ، ثبت نام کامل شده یا معامله دیگری توسط کاربر انجام می شود.
اطلاعات: وقتی کاربر در تلاش است تا اطلاعاتی راجع به چیزی پیدا کند.
ناوبری: هنگامی که کاربر اختصاصا به یک وب سایت خاص می رود.

شناخت هدف به شما امکان می دهد تصمیمات انتخاب کلمه کلیدی را بهبود ببخشید و بهتر به مخاطبان هدف خود خدمت کنید.

چگونه می توان تحقیقات کلمات کلیدی را انجام داد؟ این راهنما چارچوبی را برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی بدون در نظر گرفتن اهداف ، بودجه یا صنعت شما فراهم می کند.
تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO :

راهنمای قطعی و جامع که توسط برایان دین به شما تعدادی استراتژی برای یافتن کلمات کلیدی و تعیین هدف برای بازار هدف خود را نشان می دهد.
بررسی رقبا

انجام بررسی رقبا برای هرگونه فعالیت SEO ضروری است . اینکه بدانید استراتژی رقبای شما چیست بسیار مفید و ضروری است.

این به شما نشان می دهد که رقبای شما از چه مواردی غفلت کرده اند و به شما این امکان را می دهد تا در این زمینه سرمایه گذاری کنید. این ایده خوبی را در مورد منابعی که برای رتبه بندی سایت شما در نظر می گیرد به شما می دهد.

در اینجا دو راهنمایی عالی درباره نحوه انجام بررسی رقبا آورده شده است. چگونه رقبا را تجزیه و تحلیل کنیم؟

با دو ابزار بسیار مهم و حرفه ای Ahrefs و SimilarWeb میتوانید به بررسی و تجزیه و تحلیل رقبا بپردازید.
بررسی صفحات وب سایت

سئوی صفحه به بهینه سازی عناصر درون صفحه وب سایت اشاره دارد. این شامل نحوه ساخت و کدگذاری یک وب سایت و همچنین محتوای آن می باشد. به عنوان یک مدیر وب سایت ، شما کنترل کاملی بر عناصر صفحه خود دارید ، بنابراین قرار دادن زمان مناسب برای به دست آوردن آنها مهم است.

در عوامل رتبه بندی صفحه ، عوامل رتبه بندی صفحه در موز ، عناصر مختلف صفحه و اهمیت آنها در سئو را توضیح می دهد . بررسی محتوا ، ارزیابی محتوای منتشر شده در وب سایت است. هنگامی که محتوا را در یک وب سایت بررسی می کنید ، معمولاً به معیارهای متنوعی مانند ترافیک ، بک لینک و غیره می پردازید.بسته به این معیارها ، شما به طور کلی تصمیم می گیرید که محتوا را آنگونه نگه دارید ، بهبود محتوا یا حذف محتوا.

سئو خارجی چیست؟

سئو خارجی یا off page SEO به استراتژی های انجام شده در خارج از وب سایت شما اشاره دارد که می تواند برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو استفاده شود. هنگامی که شخصی از بیرون به صفحه شما اشاره می کند ، آنها به طور کلی به ایجاد لینک یا تکنیک هایی مراجعه می کنند که نوعی پوشش یا قرار گرفتن در معرض وب سایت شما را فراهم می کند.
سئوی داخلی چیست؟

سئوی داخلی اشاره به جنبه های فنی در صفحات سایت مانند سرعت سایت، indexability، پاسخ های تلفن همراه ، محتوای سایت ، ظاهر سایت و …. که اگر از آنها غافل شوید می تواند افراد زیادی را از این جنبه سئو دور کند. برای درک و اجرای SEO داخلی ، نیازی نیست که یک برنامه نویس باشید و یا یک رزومه فنی چشمگیر داشته باشید. شما فقط باید مایل باشید در یک زمان بنشینید و یک مشکل را حل کنید.

زبان های HTML وCSSکه دو زبان اصلی وب هستند را حتما یاد بگیرید. نیازی نیست که به صورت یک برنامه نویس حرفه ای با این زبان ها سایت طراحی کنید ، اما درک نحوه ویرایش HTML و CSS یک مهارت ارزشمند برای سئو است. این دوره توسط وب ویکس به صورت آموزش ویدیویی مقدماتی html و یا سایت w3school.com آموزش داده می شود.
ابزارهای جستجوگرها

ابزار جستجوگرها یک ضرورت برای هرگونه فعالیت SEO است . آنها می توانند در وقت شما صرفه جویی کنند و اطلاعات ارزشمندی را در وب سایت های شما و یا رقیب شما ارائه دهند. گفتنی است ، یادگیری نحوه استفاده از این ابزارها بسیار مهم است.

در زیر ابزار جستجوگرها آورده شده است که به شما توصیه می کنیم حتما یاد بگیرید و استفاده کنید. تعدادی ابزار عالی SEO دیگر نیز وجود دارد که در زیر به آنها اشاره نشده است.

Google Analytics :

ابزار Google Analytics داده های جمع آوری شده از وب سایت شما را ردیابی و گزارش می کند. برای یادگیری Google Analytics ، دوره آموزشی Google را در مورد آن ببینید.
کنسول جستجوی Google :

سرچ کنسول همچنین به عنوان Google Webmaster Tools شناخته می شود ، این سرویس وب به شما امکان می دهد وضعیت وب سایت خود را کنترل کنید.

Bing Webmaster Tools:

این سرویس وب دقیقاً مانند ابزارهای Google Webmaster است ، اما برای موتورهای جستجو Bing و Yahoo نیز استفاده می شود.
ابزار سرعت سایت Pingdom:

یک وب سایت سریع برای تجربه کاربر و سئو بسیار مهم است. این ابزار سرعت و حجم وب سایت شما را نشان می دهد و به تعیین چگونگی افزایش سرعت وب سایت شما کمک می کند.
فریاد قورباغه:

این ابزار وب سایت شما را خزیده و عناصر اصلی سایت را تحلیل می کند.
مجموعه ابزارهای Ahrefs :

ابزارهای Ahrefs را می توان برای تحقیقات کلمات کلیدی ، تجزیه و تحلیل بک لینک ، اکتشاف محتوا ، تجزیه و تحلیل رقبا و موارد دیگر استفاده کرد. آکادمی Ahrefs که به تازگی راه اندازی شده است را یاد بگیرید تا یاد بگیرید چگونه می توانید بیشترین بهره را از Ahrefs کسب کنید. همچنین به معیارهای SEO در Ahrefs توضیح داده و نگاهی بیندازید چگونگی سنجش مشکل کلمات کلیدی .

توانایی اندازه گیری تلاش های موفقیت آمیز شما در حوزه سئو بسیار مهم است. ردیابی و مدیریت داده های وب سایت شما می تواند از طریق Google Analytics و کنسول جستجوی Google انجام شود. تعدادی سیستم عامل دیگر آنالیتیک وجود دارد ، اما این دو سرویس وب پایه و اساس مکانی برای بررسی و تجزیه و تحلیل سئو هستند.
بهینه سازی نرخ تبدیل

سئو فرایندی است که باعث ترافیک وب سایت می شود ، اما اگر نتوانید آن ترافیک را به یک فروش ، مشترکین ایمیل و غیره تبدیل کنید ، در وهله اول هیچ فایده ای ندارد. اینجاست که بهینه سازی نرخ تبدیل ( CRO) ) وارد می شود.

امروزه همه چیز در جستجوی نسبی و شخصی است ، بنابراین آموزش دادن به آنها مانند یک کاربر فکر می کند ، آنچه کاربر می بیند را ببینید و رها کردن همه تصورات از پیش تصور شده مهمتر از هر آموزش فنی خاص است.

CRO فرآیندی است که از بازخورد کاربر ، تحقیقات بازار و تجزیه و تحلیل برای بهبود نرخ تبدیل در وب سایت شما استفاده می کند. اگر هدف وب سایت شما این باشد که بازدید کنندگان بتوانند فرم تماس را پر کنند ، نرخ تبدیل به تعداد افرادی است که فرم تکمیل شده بر اساس کل ترافیک وب سایت شما را پر می کنند

 

ادامه تسلط بر سئو

سئو به دلیل تغییر سریع الگوریتم های شرکت های موتور جستجو ، شما را ملزم می کند که دائماً دانشجو باشید. در اینجا منابع عالی برای ادامه آموزش سئو شما آورده شده است .

گروه های فیس بوک آموزش سئو

فیس بوک جامعه بسیار بزرگ و فعال در زمینه سئو دارد. برای ماندن در بالای اخبار صنعت و سؤال ، به گروه های زیر در فیس بوک بپیوندید.

Digital Marketing
Digital Marketing Questions
White Hat SEO
SEO
Local Client Takeover
Lion Zeal Mastermind
Proper PBN Group
NicheHacks.com Private Mastermind Group

پادکست ها

پادکست ها برای یادگیری سئو عالی هستند در حالی که در حال حرکت هستید. در ویکس وب چند پادکست برای بررسی وجود دارد.

مهم نیست که سطح مهارت شما به چه میزان است. وبلاگ ها ، وب سایت ها مهمترین منبع یادگیری بهمه برای سئو می باشند.

در اینجا یازده وبلاگ و سایت که شما باید دنبال کنید را در زمینه سئو معرفی میکنیم:

The Google Blog
Ahrefs Blog
Search Engine Land
Search Engine Journal
Search Engine Watch
Backlinko
Moz Blog
WebWix.ir
Search Engine Roundtable
SEOBook
Marketing Land

کتابهای آموزشی بهینه سازی موتورهای جستجو

SEO صنعت تغییر چنان سریع است که کتاب به سرعت منسوخ شده. اکثر یادگیری SEO شما باید از منابع آنلاین حاصل شود ، اما چند کتاب وجود دارد که به شما کمک می کند تاریخچه جستجوها ، موتورهای جستجو و چگونگی تغییر سئو را در طول سال ها به طور مفهومی درک کنید .

کتاب The Art of SEO که توسط برخی از ذهن های پیشرو در SEO نوشته شده است ، این کتاب را می توان کتاب مقدس سئو دانست ، زیرا بیش از ۹۰۰ صفحه دارد. این مقدمه ای را برای مبانی موتورهای جستجوگر و سئو ارائه می دهد و سپس در مباحث پیشرفته تر گسترش می یابد.

کانال های YouTube

اگر از یادگیری ویدیو لذت می برید ، در اینجا چند کانال YouTube برای اشتراک در اینجا آمده است.

Backlinko
Ahrefs
Google Webmasters
Google Analytics
Search Engine Journal
Eric Enge
WEBRIS

کنفرانس SEO

کنفرانس سئو می تواند یک تجربه فوق العاده برای افراد تازه وارد صنعت سئو باشد. اگرچه این همایش ها گران هستند ، از مزایای آن مانند:

درک بهتر سئو
کسب اطلاعات در مورد آخرین تکنیک هایی که در صنعت کار می کنند
فرصت های شبکه ای
جستجوی عشق

حالا بعد از مطالعه این مقاله به دنبال چیزهایی که نمیدانید و نتوانستید در تین مقاله پیدا کنید بروید. ما سعی کردیم یک آموزش سطحی و ابتدایی برای ایجاد یک تصویر ذهنی اولیه برای مبتدیان ایجاد کنیم. از اینجا به بعد زمان پر کردن شکاف دانش از طریق تحقیق ، جستجو و مطالعه توسط خود شما است.

موفق باشید.

 

منبع:http://seo.wixsite.ir/Post/3/how-to-learn-SEO

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ سئو چیست؟ آیا با اصطلاحات سئو آشنایی دارید؟ ”

ویدیو ها