آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

آلوئه ورا برای مو | با گیاه شگفت انگیز آلوئه ورا آشنا شوید

مجموعه: تعداد بازدید: 122

آیا با خواص آلوئه ورا برای مو آشنا هستید؟ اگر دچار ریزش مو هستید و یا موهای نازکی دارید و از درمان‌های مختلف شیمیایی خسته شده‌اید این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله قصد دارید شما را با یک گیاه شگفت‌انگیز و مفید برای پوست ومو آشنا کنیم.

آلوئه ورا چیست؟

صبر زرد یا آلوئه ورا (Aloe vera) گیاهی از تیره سریشیان است. این گیاه بی ساقه، دارای برگ‌های کلفت و گوشتی است که در واقع همین برگ‌ها دارای خواص بسیار طبی است.

آلوئه ورا برای مو چه ویژگی‌هایی دارد؟

آلوئه ورا برای مو دارای خواص بسیاری است که در ادامه می‌خواهیم چند نمونه از آن‌ها برای شما بازگو کنیم.

به گفته انجمن Trichological، یک انجمن مستقل برای متخصصان در مطالعه و درمان پوست سر و موی انسان، میانگین رشد مو ۱ سانتی‌متر در هر ماه است.

شستشوی مو با استفاده از آلوئه ورا ممکن است به ترویج رشد مو کمک کند. مطالعات نشان می‌دهند که شامپو و دیگر محصولات اثر قابل‌توجهی بر این میزان ندارند و این موضوع تحت تأثیر ژنتیک و سلامت فرد است؛ اما آلوئه ورا برای مو دارای خواص مختلفی است. عمده خواص آن مربوط به موارد زیر است:

ویتامین‌ها

اسید آمینه ضروری

مواد معدنی مانند مس و روی که برای رشد مو مهم هستند

استروئید گیاهی

اسیدهای چرب

صبر زرد یک گیاه طبی فوق العاده است که دارای خواص بسیاری است و البته ممکن است دارای خطراتی همچون برخی از حساسیت‌ها برای برخی از افراد باشد.

آلوئه ورا گیاهی شگفت انگیز

بله درست دیدید این گیاه یک گیاه فوق العاده شگفت انگیز است. می‌پرسید چرا؟! ما می‌گوییم که به خاطر خواص معجزه‌آسا و شفابخشی است که برای رفع سوختگی پوست دارد. این گیاه ممکن است به عنوان یک ملین به کار رود اما باید از آن در این مورد با احتیاط استفاده نمود چرا که هنوز نیاز به تحقیقات بیشتری در این زمینه وجود دارد.

مزایای تائید شده آلوئه ورا برای مو

یکی از مزایای آلوئه ورا برای مو برمی‌گردد به اثری که در مورد بیماری درماتیت سبورئیک دارد. این بیماری (SD) باعث بروز تورم و قرمزی در پوست به خصوص در پوست سر است. SD اغلب در صورت و پوست سر ایجاد می‌شود. نتایج یک تحقیق نشان می‌دهند که درمان به وسیله این گیاه باعث کاهش قابل‌توجهی در میزان خارش و قرمزی در ناحیه تحت اثر می‌شود. از آنجا این بیماری ممکن است باعث اثرات بر ریزش مو شود. این خود یک درمان برای رشد موها است. محققان معتقد هستند که تأثیرات آلوئه ورا برای مو برمی‌گردد بر اثراتی که روی بهبود گردش خون و اکسیژن‌رسانی دارد و باعث بهتر شدن تغذیه فولیکول‌های مو می‌گردد.

اسید فولیک و ویتامین ب ۱۲ لازم برای مو

بی شک وجود دو فاکتور ضروری چون اسید فولیک و ویتامین ب ۱۲ برای سلامتی بدن و متعاقب آن برای رشد و سلامتی موها ضروری است. گیاه صبر زرد با دارای بودن این دو فاکتور ضروری به همراه دیگر فاکتورهای کلیدی می‌تواند یکی از گزینه‌های مفید برای تأمین سلامتی موها و پوست باشد.

چگونه می‌شود از آلوئه ورا برای مو استفاده نمود؟

استفاده از آلوئه ورا برای مو دارای اشکال مختلفی است. برای مثال:

_ یک برگ از آلوئه ورای زنده را ببرید

_با استفاده از یک قاشق ژل آن را جمع‌آوری نمایید.(برخی موقع می‌شود آن را با مواردی همچون روغن زیتون و یا نارگیل ترکیب نمود.)

_ژل و یا مخلوط را مستقیماً به پوست سر بمالید و آن را یک ساعت بگذارید.

_برای شستن مو و پوست سر از یک شامپو خفیف استفاده کنید.

_این روند را ۲-۳ بار در هفته تکرار کنید، در صورت نیاز.

جمع‌بندی آلوئه ورا برای مو

همان‌طور که اشاره شد آلوئه ورا برای مو دارای خواص بسیاری است. وجود ویتامین‌ها و اسیدهای آمینه ضروری بهترین گزینه برای آسیب‌های پوست و مو هستند. برای استفاده از آلوئه ورا هیچ محدودیتی وجود ندارد مگر افرادی که دارای حساسیت به این گیاه هستند که پیشنهاد می‌گردد قبل از استفاده موضعی از این گیاه ابتدا مقداری از آن را تست نمایید.

 

 

 

نظر شما !!!

نظر شما برای “ آلوئه ورا برای مو | با گیاه شگفت انگیز آلوئه ورا آشنا شوید ”

ویدیو ها