آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

سریعترین راه برای از بین بردن بوی سوختگی و دود در منزل

مجموعه: تعداد بازدید: 7,366

راهکارهایی برای از بین بردن بوی سوختگی در خانه

تنها یک حواس پرتی کافی است تا چند روز این بوی نامطلوب را در خانه و محیط آشپزخانه خود استشمام کنید و خود را به خاطر سوزاندن غذا سرزنش کنید. سوختن غذا، اتفاقی است که برای هر کسی ممکن است رخ دهد و جدا از حس بدی که از بر باد رفتن زحمات و غذای خوشمزه مان به ما دست می دهد، فضای خانه را بوی سوختگی غذا پر کرده است که به مشام رسیدن این بوی نامطبوع غیرقابل تحمل و موجب آزار و اذیت ما می شود اما اگر راهکار رفع بوی سوختگی را بدانید، قطعا این بوی بد، زودتر خانه تان را ترک می کند. برای از بین بردن بوی سوختگی غذا در منزل راه حل هایی پیشنهاد می کنیم که بکار ببرید.
.

بوی سوختگی

شما می توانید در این چند مرحله، فضای خانه ی خود را به حالت اول بازگردانید:

۱-پس از این که متوجه شدید غذا سوخته است، قابلمه را از روی گاز بردارید و به محیط آزادی مانند: بالکن یا پشت پنجره منتقل کنید تا دود آن در خانه پخش نشود. وقتی ظرف را از آشپزخانه خارج کردید، مقداری سرکه را در آن بریزید و درب آن را بگذارید و پس از چند ساعت آن را بشویید.

۲- پنکه یا کولر را روشن کنید و درب ها و پنجره های منزل را تا جایی که ممکن است باز کنید و هود را روشن بگذارید.

۳- تعدادی چوب دارچین و گل میخک را در سرکه سفید و آب بجوشانید تا بوی سوختگی را جذب کنند.

۴- اسفند دود کنید و در خانه بگردانید.

۵- حالا یک حبه قند را به عطر یا اسانس آغشته کنید و روی شعله گاز بگیرید. این بو فضای خانه را پر می کند و دیگر اثری از بوی سوخته و دود باقی نمی ماند.

 

بوی سوختگی

ترفندهای بسیار ساده برای از بین بردن بوی سوختگی و نامطبوع در منزل

اگر غذا در مایکروفر یا فر سوخته است، یک لیمو ترش را به دو نیم تقسیم کنید و داخل یک کاسه آب بیاندازید و چند دانه ی قهوه نیز در آن قرار دهید. درب آن را به هیچ وجه باز نکنید و تا یک ساعت از آن استفاده نکنید تا دود و بوی بد از آن خارج نشود.

 اگر ذغال در خانه دارید، همیشه تکه ای از آن را در یخچال و تکه ای را زیر هودتان قرار دهید تا بوهای مختلف ناشی از آشپزی  و ماندگی را جذب خود کنند.

 درصورتی که در فصل سرما به سر می برید، پنجره ها را باز نکنید تا اتلاف انرژی صورت نگیرد. تنها کافیست هواکش ها را روشن کنید تا هوا عوض شود.

 اگر در منزلتان، شومینه دارید، پوست پرتقال و نارنگی و لیمو را دور نیندازید و هر از گاهی با انداختن تکه هایی از آنها در آتش، خانه ی خود را عطر آگین نمایید.

 اسپری ها و محصولات خوشبو کننده ی هوا، اگرچه بوی ماندگار و خوبی دارند، اما جدا از هزینه ای که باید برایشان صرف کنید، عوارض شیمیایی آنها کمی آزار دهنده است و گاهی حس می کنیم با استشمام آن ها، انتهای راه بینی کمی می سوزد. پس چه بهتر که از مواد خوشبوکننده خانگی و کم هزینه و طبیعی استفاده کنیم.

 برای پختن کلم و مواد غذایی دیگری که بوی ناخوشایندی دارند، سعی کنید همزمان، کمی جعفری را با آن بپزید که بوی بدش را بگیرد و طعم غذایتان را هم دل انگیز و دوست داشتنی کند. مطمئن باشید هیچ کس از طعم جعفری آزرده نمی شود.

نظر شما !!!

الان چندروزه بوی سوختنی میادودودتوخونه‌جمع میشه نمی‌دونم مشکل ازکجاس؟چندروزپیشم سیم آبگرمکن پذیرش ذوب شده بودنصفش چون مدام قبلاابگرمکن توبرق بودالانم بوی سوختنی بدی میادودودجمع میشه تو خونه نمی‌دونم مشکل از کجاست لطفاراهنماییم کنید؟!چیکارکنم؟

نظر شما برای “ سریعترین راه برای از بین بردن بوی سوختگی و دود در منزل ”

ویدیو ها