آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

بهترین فیلم و انیمیشن های سینمایی الهام بخش و آموزنده برای کودکان

مجموعه: تعداد بازدید: 4,609

در ادامه به معرفی بهترین فیلم های سینمایی و انیمیشن های سالم و آموزنده برای کودکان و خرسالان که مهارت ها و نکات زندگی را به صورت سرگرمی به آن ها آموزش می دهند می پردازیم.

بهترین انیمیشن های آموزنده برای کودکان

بهترین فیلم و انیمیشن های سینمایی الهام بخش و آموزنده برای کودکان

کودکان و خردسالان باید چیزهای زیادی را در طول سنین کم خود یاد بگیرند. مهارت ها و نکات بی پایانی وجود دارد که پیش از ورود به جامعه باید آن ها را فرا بگیرند. شاید علوم و ریاضیات را در کلمه مهارت ها متصور شوید اما قطعا درس های با اهمیت تری وجود دارد که سوای اینکه کودک در آینده چکاره می شود باید آن ها را فرا بگیرد.

در این شرایط شاید روان پرهیجان کودک اجازه انتقال اطلاعات را به صورت رسمی ندهد و در اینجا است که باید برای یادگیری برخی از مهارت های زندگی از روش های مهیج تری استفاده نمود. کودک و جوان، پیر و خردسال همه و همه شیفته شنیدن، گفتن و خلق داستان هستند.

داستان ها تصورات زیباتری از شجاعت و صداقت می باشند که در جزیره امن خیال می توانند راحت تر در ذهن جای گیرند. اما چه قالب داستانی می تواند بیشترین منبع الهام برای کودکان باشد؟

با توجه علاقه کودکان به فعالیت های بصری شاید انیمیشن ها و فیلم های سینمایی مخصوص خردسالان و کودکان نه عنوان یک روش جایگزین، بلکه کمک کننده در کنار کتاب بتوانند منبع الهام خوبی برای فرزندان شما باشند.

انیمیشن و کارتون ها در دنیای زیباتری فضای مناسب تری برای یادگیری را به وجود می آورند و با توجه به جنبه سرگرمی آن، همراه کردن کودک چندانه سخت بنظر نمی آید.

اما چه انیمیشنی در چه زمینه ای می تواند به فرزند یا حتی شما کمک کند؟ قطعا تمامی محتواهای موجود در بازار نمی تواند گزینه مناسبی برای آموزش باشد بدین منظور در این سری از مقالات بهترین انیمیشن ها به معرفی برخی از فیلم های سینمایی جذاب و آموزنده برای کودکان و خانواده می پردازیم.


حتما بخوانید: آسیب های اجتماعی , بررسی و راه های درمان


بهترین فیلم و انیمیشن های سینمایی الهام بخش و آموزنده برای کودکان

۱- انیمیشن How to Train Your Dragon (چگونه اژدها خود را تربیت دهیم)

تفاوت ها را قبول کن و آنچه هستی باش.

هیکاپ یک پسر نخبه و باهوش است که در رسم مقابله و هراس داشتن از موجودات اژدها بزرگ شده است. او با وجود  مخالفت خانواده قصد نزدیک شدن به اژدهایان را دارد. و در این مسیر می یابد که این موجودات می توانند دوستان خوبی برای انسان ها باشند و از آن ها در برابر دیگر قبایل و موجودات حمایت کند. این داستان به می آموزد که سعی در یافتن معنای دقیق هر چیز باشیم و به صرف تعریف و تصوری که دیگران برای ما ساخته اند زندگی نکنیم.


حتما بخوانید: زنان خانه دار و ایده های کسب و کار مخصوص خانم های خانه دار


بهترین فیلم و انیمیشن های سینمایی الهام بخش و آموزنده برای کودکان

۲- انیمیشن The Lego Movie (فیلم لگو)

همه معمولی هستند تا زمانی که بخواند خارق العاده شوند.

یک کارمند معمولی به نام امت خود را ناگهان در یک ماموریت خارق العاده و به عنوان کلید نجات دنیا می بیند. امت در این مسیر می یابد که اسطوره ها، اسطوره به دنیا نمی آیند و این مسیر زندگی است که آن ها را به افراد خارق العاده ای تبدیل می کند. امت یاد می گیرد که از منطقه امن خود خارج شده و کمی متفاوت تر برای بدست آوردن آرزوی خود تلاش کند.


حتما بخوانید: خلاقیت در کارآفرینی با بهره گیری از عادت نوشتن و خاطره نویسی


بهترین فیلم و انیمیشن های سینمایی الهام بخش و آموزنده برای کودکان

۳- انیمیشن The Lion King (شیرشاه)

تجربیات سخت کمک می کنند رشد کنی

سیمبا جانشین تخت پادشاهی جنگل است تا اینکه با دسیسه عموی و قتل پدرش به دست عموی خود مجبور به فرار می شود. سیمبا بعدها وقتی بزرگ شده است با کمک دوستان خود به محل زندگی کودکی خود بر می گردد تا عموی خود را شکست دهد. او که در کودکی به خاطر ضعف و ترس فرار کرده می یابد که هر آنچه در گذشته بوده نمی تواند برای همیشه شخصیت او را تعریف کند و می یابد که می تواند با کسب تجربه حتی در بدترین شرایط شخصیت خود را برای مقابله با مشکلات بزرگتر رشد دهد.


حتما بخوانید: اصول و قوانین لازمه برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار


بهترین فیلم و انیمیشن های سینمایی الهام بخش و آموزنده برای کودکان

۴- انیمیشن Toy Story (داستان اسباب بازی ها)

کار تیمی مهم است؛ به تنهایی نجنگ

اندی عروسک محبوب می یابد که با حضور عروسک جدیدی به نام Buzz، موقعیتش در نزد صاحبش را از دست می دهد. با وقع یک مشکل بزرگ و خطر جا ماندن از خانواده اندی و باز که رابطه خوبی با هم ندارند می یابند که با کار تیمی و همکاری گروهی می توانند خود را به نحو بهتری از مهلکه نجات دهند و در این مسیر با یک دیگر بیشتر آشنا می شوند.


حتما بخوانید: نوع عصبانیت شما چیست؟


بهترین فیلم و انیمیشن های سینمایی الهام بخش و آموزنده برای کودکان

۵- انیمیشن Cars (ماشین ها)

پیروزی موقتی است؛ تقوا و خوبی می ماند.

مککوئین مغرور و پرآوازه ناگهان خود را در یک دهکده ناشناخته در میان مردم معمولی، از مسیر مانده می یابد. او مجبور به انجام وظائفی مخالف میل خود است اما غرور و پیروزی های پیشین او مانع کمکش به دیگران می شود. اما پس از مدتی می یابد که پیروزی های قبلی و شهرتش، برای دیگران ارزشی ندارد اما کمک و خوبی به دیگران نام او را برای همیشه در قلب دوستان و آشنایان حک می کند.

دیگر انیمیشن های آموزنده

داسشتان انیمیشن ها به اینجا ختم نمی شود در ادامه سری مقالات فرهنگی به معرفی فیلم های سینمایی و انیمیشن ها و کارتون های دیدنی و جذاب بیشتری خواهیم پرداخت که علاوه جنبه سرگرمی خود می توانند در قالب یک داستان نکات آموزنده ای را به ما آموزش دهند.

منبع: lifehack

نظر شما !!!

نظر شما برای “ بهترین فیلم و انیمیشن های سینمایی الهام بخش و آموزنده برای کودکان ”

ویدیو ها