آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

رازهایی برای شروع یک روز خوب

مجموعه: تعداد بازدید: 194

چگونه می توان یک روز خوب را شروع کرد؟ اصولا یک روز خوب چگونه آغاز می شود؟ شما مجبور نیستید که برای شروع یک روز خوب از یک برنامه روتین و منظم با فرمولی خاص استفاده کنید. ما یک انسان هستیم و این توانایی را داریم که یک روز خوب را برای خودمان بسازیم. فقط باید بلند شویم و این روز را خلق کنیم. در این مطلب رازهایی گفته می شود که می تواند به آسانی یک روز خوب را برای شما بسازد.

تحقیقات نشان می دهد خلق و خوی شما در ابتدای صبح می تواند در طول روز شما تاثیر گذار باشد. محققان دریافتند که حالت های کارکنان در ابتدای صبح می تواند تا پایان روز با آن ها همراه باشد. خلق و خوی اولیه در صبح می تواند به نوع برخورد و درک شما از مشتریان بستگی داشته باشد.  برای مدیران نیز مهم تر از همه چیز حالات کارکانشان و رفتار آن ها با مشتریان می باشد. و این که چه تاثیری یک کارمند می تواند بر روی مشتری داشته باشد.

یک روز خوب

برای شروع یک روز خوب باید سه نکته مهم را در نظر داشته باشید:

  • هدف

  • کنترل احساسات

  • خوش بینی

۱)  هدف خود را مشخص و درک کنید

با شروع یک روز کاری باید هدف خود را کاملا حس کنید. شما در یک ماموریت هستید. سرنوشتی دارید. زندگی شما معنی دارد. پس بیهوده یک روز شروع نمی شود.

دن پینک، نویسنده موفق مطالب انگیزشی می نویسد، احساس کردن هدف، یکی از مهم ترین عوامل برانگیختن انگیزه در جهان می باشد. او می گوید: من در دنیای خودم سهیم هستم پس باید برای بهتر شدن آن تلاش کنم.

احساس و مشخص کردن هدف در زندگی معنی دارد. این هدف نه تنها باعث می شود شما زنده بمانید، بلکه موجب می شود تا شما سرزنده و شاد باقی بمانید.

۲- احساسات خود را کنترل کنید

آیا شما می خواهید خوشحال باشید؟ کلید آن در کنترل احاساسات می باشد. افرادی که احساس خود را کنترل می کنند، رضایت و خوشحالی بیتری در زندگی خود دارند.

محدود کردن احساسات در زندگی بر شرایط زندگی تاثیر دارد. چرا که در این صورت افزایش خطر مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی را به همراه دارد.

۳- خوش بین باشید

در این باره تحقیقات زیادی انجام شده است. محققان آمریکایی بر روی سربازان آزمایشی درباره استقامت کرده اند. در این تحقیق نشان داده شد که سربازانی که خوش بین بودند و امید بیشتری داشتند، استقامت بیشتری در آزمایشات از خود نشان دادند. بدبینی سبب می شود تا مغز تمایلی به فرمان دادن برای انجام کار نداشته باشد.

مغز تمایلی برای از دست دادن منابع خود ندارد. مگر این که فرصت شایسته ای برای موفقیت پیدا کند. نیروی فیزیکی ما برای ما مشهود نیست. اگر مغز به این نتیجه برسد که موفقیتی در کار است تمام تلاش خود را می کند تا این نتیجه حاصل شود.

امید و ناامیدی برای ما پیشگویی می کنند.

بدترین کاری که ما می توانیم انجام دهیم این است ناامید و بدبین باشیم. در این صورت منابع مغز خراب شده و شکست می خوریم. اگر اعتقادی به انجام کار نداریم نباید منابع خود را خرج کنیم. لحظه ای که ایمان می آوریم، دروازه ها باز می شوند و سیل انرژی به بدن و مغز ما سرازیر می شود. در این صورت است که خوش بینی سبب می شود تا برای پیشرفت کار تلاش کرده و به هدف خود برسیم.

درباره خوش بینی تحقیقات علمی بسیار زیادی انجام شده است. در این جا فقط گوشه ای از این تحقیقات را به شما نشان می دهیم:

خوش بینی با سلامت بهتر و عمر طولانی تر همراه است.
تحقیقات نشان داده است که تمرین خوش بینی و قدردانی باعث افزایش خوشبختی می شود.
ارتش به سربازان آموزش می دهد که خوش بین باشند زیرا آنها را سخت تر و ماندگار تر می کند.
از لحاظ اجتماعی خوش بینی موجب می شود تا مردم نیز به شما خوش بین باشند.
انتظار می رود نتیجه مثبت اندیشی در مذاکرات کاری این گونه باشد که، گروه های بیشتری را در معرض یک معامله قرار داده و موفقیت را بالا می برد.
تحقیقات نشان می دهد تفکر مثبت نسان ها را بردبار کرده و در نتیجه فرصت های موفقیت بیشتری را برای آن ها به وجود می آورد.

جمع بندی

در اینجا بهترین کارها برای شروع یک روز این است که:

هدف: از خود بپرسید: “چطور من به دیگران سود می رسانم؟”
کنترل احساسات: تعیین اهداف برای روز.
احساس خوشایندی داشته باشید: موانع را برای اهداف خود در نظر بگیرید و برنامه ریزی کنید.

منبع: http://www.health.com

نظر شما !!!

نظر شما برای “ رازهایی برای شروع یک روز خوب ”

ویدیو ها