آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

تمیز کردن دیوار آشپزخانه و فضای پشت گاز: بخش دوم – مراقبت از سطوح دیواره های آشپزخانه

مجموعه: تعداد بازدید: 266

در مطلب قبل درباره نحوه تمیز کردن دیوار آشپزخانه و فضای پشت گاز و سینک را با هم مرور کردیم. از آن جایی که این قسمت ها در آشپزخانه اهمیت زیادی دارند و خیلی سریع لک می شوند نیاز به مراقبت دارند و از این رو باید تدابیری اندیشید تا از بروز این اتفاق ها جلوگیری شود.
دیوار آشپزخانه و فضای پشت گاز جزو مناطقی هستند که علاوه بر گرد و غبار لکه چربی نیزسطح آن ها را می پوشاند. پس باید همیشه و مداوم این مناطق را تمیز کرد.
در این مطلب که بخش دوم چگونگی تمیز کردن دیوار آشپزخانه است، به چگونگی مراقبت از سطوح دیواره های آشپزخانه می پردازیم.
این تکنیک ها به شما کمک می کند تا از بروز لک های چربی و … بر روی سطوح جلوگیری کرده و برای مدت طولانی تری دیوارا را تمیز نگه دارید.

۳- مراقبت از سطوح دیواره های آشپزخانه:

 

۱-۳: لکه ها را بلافاصله پاک کنید:
از دستمال های کاغذی و پارچه های نازک برای پاک کردن چربی و غذا استفاده کنید. پاک کردن لکه ها هرچه زودتر انجام گیرد، شانس باقی ماندنشان را کمتر می کند. مواد غذایی اسیدی مانند رب گوجه فرنگی یا آبلیمو ممکن است در طول زمان به سطوح آشپزخانه آسیب برساند. پس اجازه ندهید لکه ها برای مدت های طولانی روی سطوح بمانند.
۲-۳: برای از بین بردن اثر انگشت از روی سطوح، از شیشه پاک کن استفاده کنید:
از یک شیشه پاک کن بدون کلر یا اسپری پاک کننده ی همه کاره استفاده کنید و لکه های روی آینه ، خصوصا اثرات انگشت را با آن پاک کنید . روی سطح را اسپری کنید و با یک پارچه روی آن را تمیز کنید . سپس یا آن را خشک کنید یا اجازه دهید در اثر گردش هوا خشک شود. در هر صورت باید این لکه ها پاک شوند.

 

۳-۳: با روغن زیتون سطح را جلا دهید:
برای درخشندگی سطوح پشت گاز و سینک، یک قاشق سوپخوری روغن زیتون را روی یک پارچه نرم بریزید. چند ثانیه صبر کنید تا روغن با لکه ها ترکیب شود. روغن را پاک کنید . این کار باعث می شود لکه های آینده نیز تا چند هفته بر روی سطح باقی نمانند.
پولیش های مختلف موجود در بازار نیز می توانند در این زمینه به شما کمک کنند. اما روغن زیتون هم بهتر کار می کند، هم ارزان تر است. از روغن های دیگر، مانند روغن بچه نیز می توانید استفاده کنید.
منبع:
http://www.wikihow.com

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ نحوه تمیز کردن دیوار آشپزخانه و فضای پشت گاز و سینک آشپزخانه: بخش اول- راههای تمیز کردن ”

ویدیو ها