آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

لیست شغل های پردرآمد در ایران یا مشاغل پر درآمد دولتی در ایران

مجموعه: تعداد بازدید: 14,049

شغل های جدید و پر درآمدترین مشاغل دولتی در ایران

آیا می دانید پر درآمدترین شغل های ایران چه هستند؟ در ادامه با لیست شغل های پردرآمد در ایران بیشتر آشنا می شوید. بهترین کسب و کار در ایران چیست؟

امروزه افراد در مشاغل پر درآمد در جهان و به خصوص ایران در بخش خصوصی بسیار بیش تر از بخش دولتی درآمد کسب کرده و فعالیت می کنند. با این تفاوت که در بیشتر نقاط جهان بخش خصوصی بسیار قدرتمند از بخش دولتی است. ولی در کشور ما بخش دولتی قدرتمند تر از بخش خصوصی است. این در حالی است که کسب و کارهای اینترنتی نیز به یک حوزه جدید کسب و کار تبدیل شده که بر روی مشاغل دولتی نیز تاثیرگذار بوده است.

همواره برخی از مشاغل پر درآمد دولتی را در ایران ذکر میکنیم:

 

مشاغل پر درآمد

 

۱- شهرداران مناطق مختلف شهری و اعضای شورای شهر

 

بسیاری از شرکت های وابسته به شهر داری مانند شرکت های شهر سازی،شرکت های حمل و نقل،شرکت های راه سازی،و… فعالیت های زیاد ودر نتیجه درآمد بسیار بالایی دارند. شهرداری می تواند نقش بسزایی در رضایتمندی شهروندان از دولت داشته باشد. در نتیجه برای دولت حائز اهمیت است و جزء اجزای مهم دولتی است.


مقاله مرتبط :  آموزش سئو | پردرآمد ترین حوزه شغلی سئو


۲ پزشکان جراح در بخش دولتی به ویژه جراجان پلاستیک

با توجه به نیاز بالای مردم و بیمارانی که بیماری های خاص دارند، جراحان طی سال ها تحصیل و کسب تجربه برای درمان آن ها تلاش می کنند،با توجه به حساسیت بالای کار آن ها دستمزد های بالایی نیز دارند.

وضعیت مالی جراحان درمانی نسبت به جراحان زیبایی به نسبت پایین تر است.

امروزه با توجه به درخواست بالای مردم و توانایی بالای جراحان، آنها در این زمینه درآمد بسیار خوبی دارند ولی معمولا جراحان زیبایی کمتر در بخش دولتی فعالیت می کنند.

پزشکان جراح

۳- وزیران و اعضای هیئت دولت (کابینه)

وزرا و اعضای کابینه دولت هم از حقوق و مزایای بالایی برخوردار هستند. این افراد با توجه با ساعات کاری بالا و سختی کاری که دارند تقریبا معادل ۱۰ میلیون تومان در ماه حقوق دریافت می کنند.


مقاله مرتبط :  کارهای پر درآمد برای خانم های خانه دار


 

۴-رییس شعب بیمه

سازمان های دولتی بیمه با استفاده از بودجه دولتی ،امکانات خدماتی و درمانی در اختیار شهروندان می گذارند و این برای اعتبار دولت بسیار حائز اهمیت است.

همچنین بیمه بودجه و سرمایه ی زیادی دارد زیرا در صورت استفاده نشدن مبلغ پرداختی مبلغ در حساب بیمه می ماند و ذخیره می شود. بنابراین میزان ذخیره مالی این سازمان بسیار بالا است.

پس از لحاظ درآمد شغلی فوق العاده و تضمین شده می باشد و در بخش دولتی پشتیبانی قوی تری نسبت به بخش خصوصی دارد.

 

بیمه


مقاله مرتبط :  کسب درآمد از راه مترجمی و نویسندگی


۵- سفیران ایران در دیگر کشور ها و دیپلمات ها و دیگر افراد شاغل در سفارتخانه ها مانند مترجم همراه سیاسی

همانطور که می دانید، در عصر ارتباطات، زبان، نقش مهمی در روابط داشته و ارتباطات را تسهیل می کند. مترجم شفاهی یا مترجم همراه یکی از مشاغلی است که مقامات سیاسی برای برقراری ارتباط با دیگر کشورها به آن نیاز مبرم دارند و فرد مترجم، با توجه به مهارت بالایی که دارد، می تواند رقم های بالایی برای کارش درنظر بگیرد. زیرا حساسیت کار به قدری بالاست که تغییر در ترجمه ی یک کلمه می تواند یک تغییر عظیم در تصمیم گیری های سیاسی به وجود آورد.

در کنار مترجمی شغل تولید محتوا نیز یکی از پردرآمد ترین مشاغل است. برای آموزش تولید محتوا می توانید اینجا کلیک کنید.

translator

 

۶- رییس شعبه های بانک های دولتی

اداره و مدیریت کارکنان شعبه  و افزایش کمیت و کیفیت خدمات مالی به مشتریان از وظایف اصلی و مهم رئیس شعبه بانک است. با توجه به ساعات کاری بالا که معمولا از ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر می باشد، منابع مالی خود بانک و حمایت بانک مرکزی، این شغل هم از درامد بالایی برخوردار است.


مقاله مرتبط :  شغل مورد نظر خود را با اصول صحیح به دست آورید!


۷- حسابرس دولتی

حسابرس کار بررسی صحت اسناد مالی و حسابداری و منطبق کردن آن ها با اصول حسابداری را بر عهده خود دارد. این شغل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که باید بر کار حسابداران نظارت شود. و نتیجه عمل آن ها به بانک، هیات مدیره و … گزارش شود. از این رو معمولا حسابرسان را از لحاظ مالی تامین می کنند تا کار خود را به نحو مطلوبی انجام دهند.

حسابرس

۸- کارشناسان گمرک

کارشناسان گمرک یا در بخش دولتی مشغول به کار هستند یا این که در بخش خصوصی فعالیت می کنند. کارشناسانی که در خصوصی کار می کنند معمولا بر اساس تجربه و توافق با کارفرما حقوق دریافت می کنند. ولی کارشناسان گمرک مشغول به کار در بخش دولتی، حقوق و مزایای خود را همگام با مدیریت خدمات کشوری و توافق کارفرما با کارشناس دریافت می کنند.

transport

۹- نمایندگان مردم در مجلس

نماینده مردم در مجلس هم یکی از پر درآمد ترین شغل های دولتی در ایران است. معمولا سقف حقوق وکلا را تقریبا ۶ میلیون تومان در ماه در نظر می گیرند. اما این نایندگان دارای مزایای دیگری همچون، پول رفت و آمد، هزینه خودرو در تهران و … را هم دریافت می کنند که موجب می شود حقوق ماهانه بیشتر شود. به علاوه این که نمایندگیا هز از چند ماهی ۳ میلیون تومان پاداش دریافت می کنند.

Government

 

۱۰- قضات کشور

قاضی،معمولا در دادگستری ها و دادگاه ها و شوراهای حل اختلاف می تواند مشغول به کار شود.افراد در این شغل پرمخاطره، به علت حساسیت بالایی که دارد،ممکن است تهدید شوند یا در معرض خطرهای احتمالی قرار گیرند و اینگونه است که برخی از آنها معتقدند میزان درامدشان در ازای این خطرات،کافی نیست.


مقاله مرتبط :  معرفی برخی مشاغل آزاد پر درآمد در ایران


۱۱- اساتید دانشگاه و اعضای هیات علمی

تدریس در بالاترین سطوح علمی و آکادمیک و تحقیق و پژوهش، مسلما کار آسانی نیست و اساتیدی که در دانشگاه ها عضو هیات علمی و انجمن های بین المللی هستند،حتما لایق آن هستند که در ازای علم فراوانشان که در اختیار دانشجویان قرار میدهند،حقوق بالایی دریافت کنند.آنها ممکن است علاوه بر دانشگاه،در پژوهشکده ها و شرکت های دانش بنیان نیز به فعالیت های علمی خود ادامه دهند و علاوه بر کمک به پیشرفت کشور،درامدشان را افزایش دهند.

استاد دانشگاه

۱۲- نمایندگان دولت در استانها و تقسیمات کشوری ( استانداران، فرمانداران، بخشداران، دهیاران)

در بین کارکنان دولت این افراد در مناطق مختلف شهری و روستایی از حقوق به مراتب بالاتری برخوردار هستند. و ضمنا از مزایا و امتیازات ویژه ای نیز بهره مند می شوند بنابراین این مشاغل نیز از مشاغل پر درآمد محسوب می شوند.


مقاله مرتبط :  معرفی شغل آرایشگری زنانه


مطالب مرتبط

نظر شما !!!

سر دفتر اسناد رسمی حتی از یک پزشک هم بیشتر درآمد داره مخصوصا تو نقل انتقال ملک و ماشین هزینه های نجومی در میارن به چند صد میلیون هم میرسه طبق آمار

نظر شما برای “ شغل مورد نظر خود را با اصول صحیح به دست آورید! ”

ویدیو ها