آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

هاست دانلود بخرم یا از آپلود سنتر استفاده کنم؟

مجموعه: » تعداد بازدید: 191

هاست دانلود و آپلود سنتر چیست ؟

خیلی از افرادی که به تازگی وارد عرصه سایت و سایت داری شده اند شاید برای آنها سوال باشد که چه تفاوتی بین هاست دانلود آن هم از نوع رایگان و یا پولی است و یا اصلا تفاوت آپلود سنتر با هاست دانلود چیست؟

هاست دانلود استفاده کنم بهتر است و یا از یک سرویس آپلود سنتر؟

و سوالاتی متداولی که حتی برای دوستان قدیمی این عرصه ممکن است پیس آمده باشد اما تا کنون برای آن جواب دقیقی نیافته اند. اما در این مقاله ما سعی بر جواب دادن به تمامی این سوال ها به صورت دقیق و شفاف برای شما دوستان می باشیم.
در ابتدا در مورد چه بودن و خدمات سرویس های هاست دانلود و آپلود سنتر صحبت کنیم و به کلیات آن ها آشنا شویم. به طور کلی از زمانی که مباحثی همچون سایت و اینترنت و از این قبیل واژه ها به وجود آمدند در کنار آنها واژه هایی همچون دانلود و آپلود شکل گرفتند و دارای معنا شدند. حال ما در این مقاله با هر دو این واژه سر و کار خواهیم داشت. یعنی اساس وجود بسیاری از سرویس های موجود در دنیای فضای مجازی همین دو کلمه، آپلود و دانلود هستند!

 

آپلود سنتر

آپلود سنتر چیست ؟

آپلود سنترهای رایگان

واژه Host به معنای فضای میزبانی وب است و همانطور که مشخص است محیطی است که میزبان فایل های شماست. به عبارتی هاست ها به هرنوعی برای شما فضا و محیطی برای مدیریت فضای در دسترس ایجاد می نمایند تا بتوانید فایل های خود را بر روی آن ها بارگذاری یا همان آپلود Upload نمایید.

حال با مفهوم ساده ای روبرو هستیم که آپلود سنتر، یک فضای ابری برای بارگذاری فایل های ماست، اما چرا در عمل و هنگام تهیه یک آپلود سنتر دچار سردرگمی و سوالات متعدد می شویم؟!
خب بگذارید اینگونه بگویم که سرویس دهنده های هاستینگ که سرویس آپلود سنتر رایگان و یا آپلود سنتر پولی در اختیار شما قرار می دهند کم نیستند و همیشه با یکدیگر در رقابت بوده اند و این رقابت باعث وجود پلتفرم های مختلف برای تهیه یک آپلود سنتر چه از نوع رایگان و چه از نوع پولی برای مخاطب شده است.

بگذارید تا بحث پیچیده تر نشده تعدادی از سایت های برتر آپلود عکس و آپلود فایل رایگان را به شما معرفی کنیم :

۴shared

Uploadboy

WixUp

PicoFile

خب مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد، می توان جز محبوب ترین و پایدار ترین آپلود سنترهای ایرانی و خارجی دانست. ادامه می دهیم و سعی می کنیم با جزئیات بیشتر در مورد انواع آپلود سنتر ها و پلتفرم های رایگان و پولی آن صحبت کنیم. آپلود سنترها بر دو دسته هستند، آپلود سنترهای پولی و آپلود سنتر های رایگان.

 

آپلود سنتر ها و موارد استفاده آنها:

خرید آپلود سنتر

هاست های آپلود و هاست دانلود ها به عبارتی استفاده های متفاوتی داشته و هر شخصی بنا به دلایلی از این گونه سرویس ها استفاده می کند اما اگر بخواهیم آن ها را به چند دسته کلی تقسیم کنیم می توانیم اینگونه بیان کنیم :

تهیه و ذخیره فایل های پشتیبان

تعدادی از افراد هستند که برای تهیه ی یک نسخه پشتیبان و گرفتن بک آپ های روزانه از این گونه سرویس ها استفاده می کنند. خب ممکن است فایل ها از هر فرمتی باشند به عنوان مثال تهیه یک نسخه از Document های کاری بر روی یک آپلود سنتر برای اینکه همیشه و هرجا در دسترس باشد و مکان آن در امنیت.

ذخیره کننده فایل های وب میل

اکثرا افراد و شرکت هایی که دارای سایت هستند و این سایت وجهه رسمی و یا بیزینسی دارد، از سرویس های ایمیل همچون وب میل ها استفاده می نمایند. هاست های شرکت ها محدود بوده و اگر بخواهند فضای آنها را ارتقا دهند هزینه های بسیار بالای باید پرداخت شود. از همین سو بسیاری از شرکت ها سرور وب میل خود را بر روی آپلود سنتر ها تنظیم می نمایند تا در صورت ارسال فایل حجم هاست خود حفظ شود.

کسب درآمد

همانطور که جلو تر به آن خواهیم رسید، بعضی از ارائه دهندگان سرویس آپلود سنتر به ازای تعداد مشخصی کلیک در سایتشان به شما جایزه یا دونات می دهند. به عبارتی افرادی سعی می کنند با استفاده از قرار دادن لینک های دانلود محبوب خود در سایت های سرویس دهندگان آپلود سنتر کسب درآمد نمایند. حال این پاداش ممکن است به ریال و یا دلار باشد.

آپلود سنتر رایگان یا آپلود سنتر پولی

تفاوت اصلی بین این دو نوع پلتفرم در میزان امکاناتی است که در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در آپلود سنتر های رایگان به شما فضای محدودی می دهد که نا گفته نماند، اصولا همان فضای محدود پاسخگویی درصد بسیاری از مخاطبین است اما مشخصا افرادی هستند که نیاز به فضایی بیشتر و امکانات بیشتر دارند.

برای آشنایی بهتر با معایب و مزایای آپلود سنتر ها تعدادی از آن ها را شرح می دهیم :

مزایای آپلود سنتر پیکو فایل PicoFile

فضای ارائه ۲۰ گیگابایت
سرعت دانلود مناسب
پنل کاربری ساده و کاربردی
پنل مدیریت فایل و همچنین مدیریت ترافیک مصرفی
قابلیت رمزگذاری بر روی لینک های دانلود

معایب آپلود سنتر پیکو فایل PicoFile

برای ارتقا فضای اکانت خود هزینه ی نسبتا زیادی باید پرداخت کرد.
محدودیت آپلود فایل ها تا حداکثر ۷۰۰ مگابایت
ظاهر قدیمی و نه آنچنان یوزر فرندلی

 

مزایای آپلود سنتر آپلودبوی UploadBoy

سرعت ایده آل هنگام آپلود فایل
قابلیت آپلود فایل تا حداکثر ۱۰۰ گیگابایت
درآمدزایی با کلیک بیشتر برای دانلود فایل از لینک موجود

معایب آپلود سنتر آپلودبوی UploadBoy

انتظار ۶۰ ثانیه برای ساخت لینک دانلود
دریافت هزینه های زیاد برای ارتقا به اکانت ویژه

 

مزایای آپلود سنتر ویکس آپ WixUp

امکان آپلود نا محدود فایل

ارائه لینک مستقیم برای عکسها و فایلها امکان آپلود چند فایل به صورت همزمان
امکان قرار دادن رمز روی لینک دانلود فایل و دانلود فایل پس از وارد کردن رمز صحیح
در صفحه دانلود فایل ، نمایش لینک کوتاه ، لینک فروم ، لینک html و …
آپلود عکس و فایل رایگان
توانایی ایجاد لینک های کوتاه و اختصاصی

امکان ورود با شماره موبایل و رمز عبور
سیستم بازیابی رمز با ارسال sms

ارائه لینک گالری برای اشتراک با دوستان

رمزگذاری تمامی دیتابیس ها

ریموت آپلود و آپلود از لینک

معایب آپلود سنتر ویکس آپ WixUp

عدم امکان کسب درآمد

 

از دیگر ویژگی های آپلود سنترها می توانیم به :

ارائه لینک گالری برای اشتراک با دوستان

امکان آپلود از کامپیوتر

ریموت آپلود و آپلود از لینک

امکان ورود با شماره موبایل و رمز عبور

سیستم بازیابی رمز با ارسال sms

در صفحه دانلود فایل ، پیش نمایش تصویر و یا فایل های ویدیویی

مشاهده تعداد دانلود هر فایل و آخرین دانلود از فایل

رمزگذاری تمامی دیتابیس ها

انتقال فایل به پوشه به صورت تک تک و یا کلی

و …

 

همانطور که مشاهده کردید شما می توانید با انتخاب درست یکی از آپلود سنترهای موجود اکثر نیاز های خود را برای آپلود فایل های خود را پوشش دهید و در صورت نیاز به امکانات بیشتر با پرداخت هزینه نه چندان زیاد امکانات بیشتری دریافت کنید.

نکته ای ذهن بسیاری از افراد به خود درگیر می کند این است که این سرویس دهنده چگونه کسب درآمد می کنند؟ ارائه دهنده ی سرویس با استفاده از Pop Up ها و تبلیغاتی که در سایت خود می کند کسب درآمد می نماید.

همچنین در بین افرادی که به صورت رایگان از سرویس دهنده ها استفاده می کنند، درخواست امکانات بیشتر و بهتر خواهند کرد که این امکانات منوط به پرداخت هزینه می شود و این خود یک سیاست برای کسب درآمد است.

 


همچنین مطالعه کنید : ۱۱ سایت برتر آپلود عکس و آپلود فایل رایگان


 

هاست دانلود رایگان ویکس آپلود

هاست دانلود چیست ؟

هاست دانلود یا سرویس میزبانی فایل رایگان

بگذارید اینگونه شروع کنم، هاست دانلود همان آپلود سنتری است که کت و شلوار پوشیده است! نسخه رسمی تر و صد البته پر هزینه تری نسبت به آپلود سنتر ها.

هاست دانلود و یا سرویس میزبانی فایل هر دو یکی هستند و صرفا برای آپلود فایل های سایت شما طراحی شده اند. به عبارتی این سرویس در فضا های پایین همچون تا ۵ الی ۱۰ گیگ هم نیز به صورت رایگان از سمت بعضی از سایت های داخلی نیز در اختیار شما قرار می گیرد .

هاست دانلود نسبت به آپلود سنتر ها هزینه ای بیشتری در بر خواهد داشت و اصولا هاست دانلود باید خریداری شود و نسخه ی رایگان آن، چنگی به دل نمی زند. زیرا بسیار از امکانات محدود شده است و اگر اعتبار به عنوان مثال یکساله هاست دانلود شما به پایان برسد تمامی فایل های شما به صورت خودکار از روی آن پاک می شود.

 

هاست دانلود و انواع آن

 

انواع سرویس های هاست دانلود

به صورت کلی هاست دانلود و یا همان سرویس های میزبانی فایل به دو دستی داخلی و خارجی تقسیم می شود و نشان دهنده این است که سرور این سرویس در داخل است و یا خارج.

یک تجربه و یک راهنمایی برای دوستانی که تصمیم به استفاده از هاست دانلود گرفته اند، سعی کنید از هاست دانلود های داخلی استفاده نمایید، به علت وجود مباحث تحریمی و همچنین بروز هرگونه مشکل بر روی هاست خارجی، بسیاری از شرکت های ارائه دهنده صلب مسئولیت نموده و به راحتی باید قید فایل های خود را بزنید!

هاست دانلود های داخلی به ۴ دسته تقسیم می شوند که با اختصار در مورد هر کدام از آن ها صحبت خواهیم نمود.

 

هاست ابری ( Cloud )

در هاست های ابری تمام اطلاعات شما بر روی یک سرور قرار نمی گیرد و به صورت شاخه ای و رگه ای هر قسمتی از اطلاعات شما بر روی یک سرور قرار دارد. البته نه اینکه شما نیاز داشته باشید برای مدیریت فایل های خود بر روی تعدادی سرور بروید، خیر بلکه این مبحث را کاربر و متوجه نخواهد شد و شما همه ی فایل های خود را به صورت یک جا در پنل مدیریتی خود خواهید داشت. خب با خود می گویید مزیت این سبک از ذخیره داده چیست ؟ یک کلمه، امنیت.

هاست سرور مجازی یا همان VPS

به این گونه است که فضا، RAM، CPU و پهنای باندی که در اختیار شما قرار می گیرد به صورت اختصاصی است و یک محیط یکپارچه و امن خواهید داشت. اصولا جز گرانترین نوع هاست های دانلود می باشد. با استفاده از نرم افزار های مجازی همچون VM از روی سیستم اصلی سیستم به شما مقداری امکانات به صورت محدود شده می دهد.

هاست اختصاصی یا همان Dedicated

به عبارتی کامل ترین نوع هاست است. در هاست های اختصاصی و یا Dedicated تمامی توان و قدرت سرور متعلق به شماست. تمامی سخت افزار مربوط به هاست اهم از رم، سی پی یو و … در اختیار شما بوده و در صورت امکان قادر به ارتقا آن خواهید بود. به عبارت دیگر از یک هاست اختصاصی می توان چندین هاست مجازی یا VPS ساخت. مشخصا این سرویس گرانترین سرویس هاست دانلود یا سرویس میزبانی فایل است.

 

هاست اشتراکی

همچون یک محیط خوابگاهی است که تمامی امکانات بین همه ی افراد درون آن تقسیم می شود. در هاست اشتراکی محدودیت فضا کمتر است اما محدودیت های سخت افزاری بسیاری خواهید داشت و بیشتر اوقات با مشکل کندی و قطعی مواجه خواهید بود. اما برای مباحث کوچک و ابتدایی می تواند یک پیشنهاد خوب باشد.

 

معایب و مزایای هاست دانلود

مشخصا هرگونه سرویسی دارای معایب و مزایای می باشد و به همین دلیل است که تنوع گوناگونی در میزان سوریس های ارائه شده در زمینه هاستینگ وجود دارد. حال تعدادی از این موارد اشاره خواهیم کرد.

 

مزایای استفاده از هاست دانلود:

تنوع بیشتر در دریافت انواع سرویس

قابلیت انتخاب میزان قدرت سخت افزاری و حجم درخواستی نسبت به نیاز

پایداری و امنیت بالا

توانایی ایجاد لینک های کوتاه و اختصاصی

 

معایب استفاده از هاست دانلود:

هزینه های بالا، چه در خرید، چه در ارتقا و چه در تمدید

پاک شدن اطلاعات شما در صورت عدم تمدید سرویس

 

نتیجه گیری و گرفتن تصمیم!

 

در این مقاله سعی نمودیم تمامی مواردی که در خرید و تهیه یک فضا و بستر برای آپلود فایل های خود نیاز دارید را توضیح داده شود. از انواع سرویس های موجود آپلود سنتر و هاست فایل ( سرویس میزبانی ) گفتیم و حال تصمیم با شماست که نسبت به نیاز خود انتخاب نمایید. دقت داشته باشید در خرید سرویس فریب تبلیغات کذب را نخورده و تنها نکته بررسی دقیق نیاز خود و تطبیق آن با نزدیک ترین سرویس ارائه شده است.
ممنون از همراهی شما دوستان

 

 


شاید علاقمند باشید بدانیدسئو چیست؟


 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

سلام
مقاله خیلی خوبی تهیه کردید واقعا از اینکه تمام جزییات آپلود سنتر های ایرانی را بیان کردید لذت بردم ، من خودم از قبل با up44.ir کار میکردم ولی بقیه آپلود را نمیشناختم.

عرض سلام و ادب و احترام .
بسیار خوشحال هستیم که این مقاله مفید واقع شده و توانستیم در این زمینه اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.
این ۱۱ آپلود سنتر ، طبق بررسی های ما ، بین کاربران بسیار محبوب هستند.

با سلام،
ممنون پست خیلی خوبی هست.
یکی دیگه از امکانات خوب آپلود سنتر یک آپلود ( https://yekupload.ir ) ارائه لینک مستقیم دانلود فایل می باشد که بدون دردسر با یک کلیک فایل به سرعت دانلود می شود.
برای مشاهده پلن های و امکانات هر پلن از آپلود سنتر یک آپلود میتونید به لینک زیر مراجعه نمائید.

https://yekupload.ir/plan.html

مزایــای حساب کاربری در یک آپلود:
آپلود از طریق FTP
دانلود با لینک مستقیم
امنیت فایل ها( رمزنگاری فایل و پوشه ها )
اشتراک گذاری ساده در سایت ها و شبکه های اجتماعی
پشتیبانی آنلاین به کاربران
دسترسی آسان به تمامی فایل های با موبایل و تبلت و رایانه
دانلـود فایل ها با حداکثر سرعت
دانلود سریع و بدون معطلی
عـدم نمـایش تبلیغـات
نگهداری فایلهای شما در حساب کاربریتان برای همیشه.
فضای ذخیره سازی فایل از ۲۵ گیگ تا ۱۰ ترابایت
اندازه آپلود هر فایل تا ۱۰ گیگ
محدودیتی در تعداد دانلود روزانه وجود ندارد.
پشتیبانی از دانلود منیجر

نظر شما برای “ ۱۱ سایت برتر آپلود عکس و آپلود فایل رایگان ”

ویدیو ها