آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

هدف زندگی شما چیست؟

مجموعه: تعداد بازدید: 262

هدف زندگی

هدف زندگی شما چیست؟ در زندگی به دنبال چه چیزهایی هستید؟
همه ی ما رویاها و آرزو هایی داریم …. اکنون چند لحظه وقت بگذارید و در فکر بروید و به وضوح مشخص کنید، خواسته ی واقعی شما از زندگی چیست. آرزوهای روزمره و کوچک ملاک نیستند، بلکه آرزوی بزرگ یا هدف زندگی تان مهم است.

 

هدف زندگی

حال ببینید برای رسیدن به این هدف چه کارهایی را انجام داده اید؟ آیا اصلا گامی هم برداشته اید؟
کارهای کوچک و گاه به گاه مبنا نیستند، بلکه این اعمال دائمی هستند که نقش تعیین کننده ای دارند. نکته اینجاست که اگر هدفی داریم باید خود را متعهد کنیم ، طوری که نتوانیم از تصمیم خود برگردیم.
خوشبختانه در درون هر کدام از ما منابع نیروی عظیمی، وجود دارد که می تواند ما را به هدف زندگی یا تمامی آرزو های خود و حتی به چیزهایی بیشتر از آن ها برساند. همین الان تصمیم بگیرید و بدانید هر تصمیمی پیامد هایی دارد. کمی فکر کنید در گذشته چه تصمیم هایی گرفته اید که بر زندگی کنونی شما تاثیر شدیدی گذاشته است.

 

روزی خانم ” روزا اپاکس” ، تصمیم گرفت از یک قانون ناعادلانه و مبتنی بر تبعیض نژادی سر پیچی کند، ایشان از اینکه در اتو بوس جای خود را به یک سفید پوست بدهد، امتناع کرد. این کار او نتایجی را به بار آورد که در آن لحظه فکرش را هم نمی کرد.
آیا قصد این خانم، تغییر دادن ساختار اجتماعی بود؟ و یا قصد او … در واقع قصد او چه بود؟

پایبندی به معیارهای عالی تر زندگی او را به این کار وا داشت. حال اگر شما معیارهایی را که دارید، جهت دهید و آن ها را بالا تر ببرید و تصمیم واقعی بگیرید که بر اساس این معیار ها زندگی کنید، چه اتفاقی می افتد؟
همه ی ما داستان زندگی افرادی را شنیده ایم که علارغم محدودیت ها، دست به کاری بزرگ زده اند، و در طول تاریخ به صورت نمونه هایی از نیروی بی کران روح انسان در آمده اند.

 

هدف زندگی

من و شما هم می توانیم زندگی خود را مانند یک افسانه زیبا درآوریم به شرط آنکه شهامت داشته باشیم و بپذیریم که قدرت آن را داریم که اتفاقات زندگی خود را به دست بگیریم و اگر نتوانستیم همیشه اتفاقات زندگی مان را کنترل کنیم ، حداقل می توانیم واکنش های خود را نسبت به آن وقایع و اعمالی را که در مقابل آن انجام می دهیم را کنترل کنیم.

همین الان در مورد ۲ کار تصمیم بگیرید، یکی آسان و دیگری کمی سخت تر. بلافاصله در جهت عملی کردن آن ها اقدام کنید و این روند را با قدم های دیگری که فردا و فرداها برمی دارید ادامه دهید. با این کار کوچک عضلات تصمیم گیرنده ی مغز شما نیرومند می شوند و می توانید تغییرات بزرگی در تمام جهات زندگی خود به وجود آورید.
در این راه سعی کنید از اشتباهات خود پند بگیرید، نه اینکه خود را ملامت کنید. اگر از خطاهای خود درس نگیرید ممکن است در آینده دوباره آن ها را تکرار کنید. اگر به مشکل بر خوردید، به یاد آورید که در زندگی شکست معنا ندارد و فقط نتیجه وجود دارد.

 

هدف زندگی

 توجه به نکات زیر می تواند شما را به هدف زندگی تان نزدیک کند :

هرگاه تصمیم شایسته ای گرفتید، آن را رها نکنید.

در مسیر رسیدن به هدف زندگـی خود، هر گاه تصمیم درست و شایسته ای گرفتید با پشتکار و قدرت آن را ادمه دهید. ” اد رابرتس ” اولین فرد معلولی است که بدون داشتن دست و پا از دانشگاه کالیفرنیا و برکی فارق التحصیل شد و ریاست اداره ی توانبخشی کالیفرنیا را پذیرفت. همچنین وی قوانین مهمی را برای حفظ حقوق انسانی معلولین به تصویب رساند و برای اجرای این قوانین، ابتکارات بسیاری را بروز داد.
با وجود چنین افرادی شما هیچ بهانه ای ندارید ، هم اکنون تصمیم بگیرید که وضع سلامت، روابط زندگی و شغل تان را بهبود دهید.

موفقیت و شکست، منشا واحدی ندارند.

همان طور که شکست ناشی از تعدادی تصمیمات جزئی است، موفقیت نیز ناشی از کمی ابتکار، آغاز گری ، پشتکار و بیان واضح عشق و محبت عمیق قلبی است.
امروز چه کاری برای رسیدن به موفقیت انجام داده اید. تحقیقات حاکی از آن است که افراد موفق معمولا سریع تصمیم می گیرند و زمانی که بدانند تصمصم آن ها صحیح است به آسانی از آن دست بر نمی دارند.

مسیر حرکت خود را تا رسیدن به هدف زندگی ارزیابی کنید.

از امروز تا مدت ۴ روز، هر روز به مدت ۱۰ دقیقه زمان خود را برای هدف گذاری صرف کنید. هدف های خود را در دفترچه ثبت کنید.
در حین انجام این تمرین مرتبا از خود بپرسید اگر مطمئن بودم که به همه ی خواسته هایم خواهم رسید، و در هیچ زمینه ای شکست نخواهم خورد، چه می کردم و یا اینکه چه چیزهایی را انتخاب می کردم؟

.بعد از اینکه هدف های خود را مشخص و یاد داشت کردید، برای رسیدن به هر هدفی مهلتی را مشخص کنید، مثلا ۱ ماه، ۶ ماه، ۶ سال و …
بزرگ ترین هدفی که می خواهید تا یک سال دیگر به آن برسید را مشخص کنید و چند خط در مورد اینکه چرا باید به این هدف برسید را توضیح دهید.

با روند و تکرار این مراحل ذهن شما برای حرکت و رسیدن به هدف آماده شده است.بعد از این زمان اقدام است. در طول مسیر رسیدن به هدف، نقطه ی آغاز و پایان و حد پیشرفت تان را بسنجید. هرگز هدفی را رها نکنید، مگر اینکه قدمی مثبت برای تحقق آن برداشته باشید. و این نکته را همواره به یاد داشته باشید، احساس رفاه و دارندگی، پایه ای است برای رسیدن به هر نوع موفقیت در زندگی .

نظر شما !!!

نظر شما برای “ هدف زندگی شما چیست؟ ”

ویدیو ها