آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

پریدن وسط حرف دیگران را چگونه به درستی انجام دهیم

مجموعه: تعداد بازدید: 1,603

از دوران کودکی یاد گرفتیم که پریدن وسط حرف دیگران کار صحیحی نیست؛ این درست می باشد و باید تا می توانیم از آن اجتناب کنیم اما اگر مجبور شدیم باید یاد بگیریم که چگونه آن را به شکل صحیح انجام دهیم.

داستان پریدن وسط حرف دیگران

پریدن وسط حرف دیگران را چگونه به درستی انجام دهیم

همه ما میدانیم که پریدن وسط حرف دیگران و قطع کردن رشته کلام آن ها می تواند کار دور از ادب و اخلاق باشد. اما گاهی ممکن است که فردی سخن نامناسبی را در جمع گفته یا باید فورا او را متوجه نکته ای کرده و یا سوال حیاتی در زمینه چیزی که گفته از او داریم. در این صورت هر چند توصیه می شود تا حد ممکن از آن دوری کرد؛ باید یاد بگیریم که چگونه به درستی حرف دیگران را قطع کنیم.

همچنین مواقعی بیشتر جنبه منفی خود را جلوه می کند که شما می خواهید فورا چیزی را اضاف کنید اما نمی خواهید خود را بی ملاحظه جلوه دهید. خوشبختانه برای این موضوع تکنیک های قطع کردن حرف دیگران و روشهای پریدن وسط حرف دیگران وجود دارد که نتیجه تخریبی کمتری را بر جای می گذارد.


مقاله مرتبط: راهکار و روش های افزایش مهارت های اجتماعی کودکان


شیوه صحیح و مودبانه قطع کردن صحبت دیگران

۱– ابتدا اجازه بگیرید

چگونه؟ «ممکن است چیزی بگویم»

شاید فوری ترین روش برای شروع گفتار خود در حالی که فردی دیگری در حال صحبت کردن است، اجازه گرفتن و درخواست از وی و جمع می باشد. اما این روش نیز باید به درستی و زمان صحیح خود صورت بگیرد.

در صورتی که با متانت درخواست خود را از شخص صحبت کننده و در زمان درست بخواهید در بسیاری از مواقع این روشنه تنها جلوه بد قطع کردن رشته کلام دیگران از بین می برد بلکه شما را به عنوان یک شرکت کننده علاقه مند و نه تنها گوش دهنده نشان خواهد داد.

 

۲- برای پریدن در وسط حرف دیگران عذرخواهی کنید

چگونه؟ «خیلی خیلی ببخشید که حرفتون رو قطع می کنم.»

حتی اگر قصد شما ضروری باشد، با توجه به اختلالی که در مکالمه ممکن است به وجود آورید چه اشکالی دارد که برای درخواست عذرخواهی کنید. با اینکار نشان خواهید داد که به حرف شخص مقابل اهمیت می دهید اما باید نکته ای را اضاف نمایید.

 

۳- وارد شدن در یک نقطه مناسب

چگونه؟ «حالا که داریم در مورد این موضوع صحبت می کنیم…»

پریدن وسط حرف دیگران همواره بد نیست – گاهی این اقدام می تواند یک گفتگو را غنی تر نماید.

اگر می خواهید نکته ای مرتبط با صحبت در حال گفته شدن بگویید؛ می توانید در زمان صحیح و به درستی این کار را انجام دهید. اما اگر با صحبت فرد مرتبط نمی باشد بهتر است صبر نموده و پس از پایان نوبت وی، نظر خود را مطرح کنید.

 

۴- از ابتدا پیامدها را پیش بینی کنید

چگونه؟ «آیا دوست دارید سؤالتمان را پس از اتمام صحبتتان بپرسیم یا می توانیم در گفتگو شرکت کنیم؟»

برخی مواقع صرف نظر از اینکه چقدر قطع کردن حرف دیگران را هوشمندانه انجام دهید؛ به هر حال جلوه بدی از شما را نشان می دهد و راه فراری از آن وجود ندارد. به همین علت خوب است که با پیش بینی و بررسی شخصیتی فرد وارد شده در میدان گفتگو پیامدهای پریدن وسط حرف او را بررسی کرده و پیش شروع کلامشان از وی بپرسیم که چه بازخوردی خواهد داشت.

بعضی از افراد شراکت ناگهانی دیگرا در کلامشان را دوست داشته و گرم می دانند. برخی دوست دارند تا پایان صحبتشان کسی حرفشان را قطع نکند. پس با شنات شخصیت هر فرد می توان اقدام صحیحی را اتخاذ نمود تا به بهترین شکل ممکن بدون بد جلوه نشان دادن شخصیت خود، حرف واجبی را که داریم به سمع دیگران برسانیم.

 


مقاله مرتبطبا این ۲۰ خصوصیت خود را به یک فروشنده حرفه ای تبدیل کنید


اهمیت رعایت نوبت در گفتگو

یادتان باشد که هیچ چیز بدتر از قطع کردن رشته ایده های یک فرد نیست و احتمال این بسیار است که با قطع کردن ناگهانی صحبت یک شخص، سلسله ایده های او را نیز از هم بپاشانده و فرصتی که برایش مهیا شده را از بین ببریم. پس با احترام و ارزش قائل شدن برای صحبت های دیگر افراد حاضر در یک جلسه یا شخص مقابلتان تنها در زمان ضرورت و آن ها به درستی وسط حرف ایشان بپرید.

منبع: themuse

نظر شما !!!

نظر شما برای “ پریدن وسط حرف دیگران را چگونه به درستی انجام دهیم ”

ویدیو ها