آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

کسب درآمد از راه مترجمی و نویسندگی

مجموعه: تعداد بازدید: 223

نویسندگی و مترجمی از جمله فعالیت های کسب درآمد

مهارت ها و علوم مختلف، به افراد کمک می کنند تا ظرفیت های لازم برای انجام کارهای مختلف را داشته باشند.  از این رو به فرد کمک می کنند تا از بیکاری و رخوت نجات یابد. بی شک، بسیاری از کارها، فنی هستند و انجام آن ها در محیط های کوچک و بسته مانند خانه امکان پذیر نیست. اما علوم و مهارت هایی هم وجود دارد که شخص با داشتن آنها، به راحتی می تواند در منزل بنشیند و کسب درآمد کند. بی آنکه کوچکترین آلودگی محیطی یا صوتی داشته باشد. در چنین شرایطی، تنها یک برگ کاغذ و یک قلم می تواند تمام ابزار مورد نیاز فرد برای یک درآمد عالی باشد. نویسندگی و مترجمی از آن جمله کارهایی است که می تواند به راحتی در منزل انجام شود و درآمد خوبی را نصیب فرد کند.

درآمد مترجمی و نویسندگی

متاسفانه در کشور ما، با توجه به آمار پایین خرید و خواندن کتاب، حقوق و مزایای ناچیزی برای نویسندگی درنظر گرفته می شود و این ضربه ی عمیقی است که این حرفه را به زمین می زند و انگیزه ی افراد را برای داشتن این شغل جذاب کاهش می دهد. اما مترجمان زبان وضعیت بهتری نسبت به نویسندگان دارند و از نظر کسب درآمد نیز در جایگاه بهتری قرار دارند و بنا به مهارتشان در کار، حقوقشان نیز بالاتر می رود. آنها باید به تنهایی در محیطی آرام و بدون هیاهو، عادت داشته باشند. اما آشنایی با جامعه شناسی و مردم شناسی نیز لازم است تا بتوانند معضلات و مشکلات جامعه و همچنین افتخارات آن را به زبان آورند و آن را به جذاب ترین شکل به سمع و نظر مردم برسانند.

نویسنده و مترجم حتما نباید به شکل تمام وقت در یک شرکت ،حضور داشته باشد؛ بلکه آنچه در نویسندگی مهم است، دست نوشته ها و تراوشات ذهنی نویسنده است که تحویل کارفرما می دهد.

او می تواند با موسسات انتشاراتی یا دارالترجمه ها قرارداد ببندد که تا زمان مقرر، تعداد معینی کتاب بنویسد یا ویراستاری کند. بعضی کتاب ها همیشه خواندنی اند، حتی اگر آمار سرانه ی خرید کتاب بسیار پایین باشد.

همچنین میتواند از طریق اینترنت به فعالیت نویسندگی بپردازد و خود را به دنیا بشناساند و نمونه کار ارائه دهد. این کار مردم را به خواندن داستان ها و نوشته هایش جذب کرده و آنها را تشنه ی خواندن قسمت های بعدی داستان می کند. بعد از مدتی او می تواند داستان هایش را بفروشد و از راه نویسندگی کسب درآمد کند.

نویسنده و مترجم

نویسنده، اگر کمی هم طبع شعر داشته باشد، می تواند برای گروه های موسیقی ترانه بسراید. با این کار،هم مشهور می شود، هم درآمد خوبی از بابت آنها دریافت می کند.

همچنین ، تولید مجلات و کتاب های آنلاین ، می تواند یاریگر شما برای کسب درآمد نویسندگی باشد. می توانید با صرف چند ساعت از وقتتان، روزانه درآمد بالایی دریافت و مردم را در زمینه ها و حوزه های مختلف یاری کنید. کتاب های پزشکی، روان شناسی، کودکانه ،شعر و داستان و … می تواند هر خواننده ای را جذب نوشته هایتان کند. فقط کافیست مهارت جذب را در نویسندگی به خوبی آموخته باشید.

اگر علم نوشتن مقاله و تحقیقات دانشجویی را داشته باشید، اطمینان داشته باشد که موقعیت های بسیار خوبی برای شما فراهم می شود. زیرا بسیاری از دانشجویان برای رهایی از سختی کار و نداشتن اطلاعات و علم لازم برای نوشتن مقاله ، حاضرند مبالغ بالایی برای دریافت یک مقاله حاضر و آماده بپردازند و فقط به گذرندان و کسب حداقل نمره آن واحد درسی اکتفا می کنند.


مقاله مرتبط : یادداشت‌برداری ، خلاصه نویسی و چکیده نویسی


ترجمه مقاله

راه دیگری که برای نویسندگان و مترجمان آماتور و حرفه ای بسیار مفید است، عضویت در سایت های برون سپاری است؛ این سایت ها، موضوع را به شما می دهند و طبق قرارداد، پس از تحویل گرفتن مطلب شان، حق الزحمه شما را پرداخت می کنند.

پروژه های متنوع و بی شماری در این سایت ها وجود دارد که شما را به ترجمه یا تولید محتوا تشویق می کند و مهارت شما را برای نوشتن و ویراستاری یا ترجمه افزایش می دهد.

مترجمی نیز، در حال حاضر از پردرآمدترین مشاغل آمریکا و استرالیا به حساب می آید و شما صرف داشتن علم به زبانی غیر از زبان مادری تان، قادرید درآمدی بالاتر از یک کارمند حرفه ای کسب کنید. وقت مترجم، ۲۴ ساعته در اختیار خودش است و خودش تصمیم می گیرد چه ساعتی کار کند اما مهم ترین ویژگی کار او، روان و  خوانا بودن متن ترجمه شده اش است.

اگر مترجم حرفه ای هستید، تبلیغات کنید تا بتوانید با ترجمه ی شفاهی، مبالغ هنگفتی را به جیب بزنید یا مترجم همراه مقامات سیاسی شوید. فقط کافی است لیاقت خود را به آنها اثبات کنید و شخصیتی سالم و بی خطر باشید تا یک عمر در راحتی و آرامش، تنها با صحبت کردن بتوانید آینده ی خود را تامین کنید.


مقاله مرتبط : معرفی برخی مشاغل آزاد پر درآمد در ایران


البته این بدین معنا نیست که اگر حرفه ای نیستید، حقوق پایینی دارید؛ به هیچ وجه! آموزش ابتدایی ترین سطوح زبان خارجی نیز به صورت تدریس خصوصی می تواند شما را در کسب سرمایه ای قابل قبول تاحد زیادی یاری کند. نام و شماره همراهتان را در پشت یک برگ تقویم سالانه  یا در ادامه ی یک شعر زیبا چاپ کنید و حق التدریس کارتان را هم بنویسید. کمتر کسی دلش می آید آن را در سطل زباله بیاندازد. شک نکنید که روزی از آن استفاده می کنند و با شما تماس میگیرند.

به دنبال پیدا کردن وب سایت، شرکت و افرادی باشید که به دنبال مترجم یا نویسنده می گردند. مطمئن باشید که گزینه مناسبی را پیدا می کنید. به راحتی می توانید نویسندگی یا مترجمی را به صورت پروژه ای قبول کرده و از این راه کسب درآمد کنید.


همچنین بخوانید : هدف زندگی شما چیست؟


مطالب مرتبط

نظر شما !!!

سلام. بنده با اینکه تولید محتوا انجام میدم، اما از این مطلب شما بسیار لذت بردم. کامل و جامع بود. در صورت تمایل حاضر به همکاری با تیم تحریریه شما هستم.
تشکر

نظر شما برای “ یادداشت‌برداری ، خلاصه نویسی و چکیده نویسی ”

ویدیو ها