آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

کسب و کار اینترنتی یکی از بهترین راه های کسب درآمد

مجموعه: تعداد بازدید: 77

تا پیش از روی کار آمدن شبکه های مجازی و راه های ارتباطی اینترنتی، کسب و کار به صورت حضوری و گفتمان های رو در رو صورت میگرفته است. اما پس از پیشرفت ارتباطات، فاصله ی خدمات دهنده یا فروشنده با خریدار یا کاربر کمتر شده و نوع خدمات نیز تغییر یافته است.

کسب و کار اینترنتی

برای نمونه امروزه بیشتر از جابجایی های الکترونیکی وجه، و بسیاری از کار ها در فضای اینترنت انجام میشود. از همین رو، ایده ی کسب و کار اینترنتی نیز بیان شد. به تازگی افراد زیادی توانسته اند، در فضای مجازی اینترنت، کسب و کار بسیار خوبی را برای خود ساخته و صاحب کمپانی های بزرگ مجازی شوند.

دیگر کسب و کار بدون زحمت و عرق ریختن، مورد مقبولیت و باور مردم قرار گرفته است. به طوری که اشخاص زیادی را میتوان یافت که از خانه بیرون نمی آیند و منبع کسب درآمدشان نا مشخص است. بی شک این شخص، کارگاهی را در خانه ی خود بنا کرده است.

این شاخه از کسب و کار، باید برپایه ی اصول کسب و کار اینترنتی باشد. تا که ضرری از این بابت به شما وارد نشود.


مقاله مرتبط :  اصول و قوانین لازمه برای رسیدن به موفقیت در کسـب و کار


کسب و کار اینترنتی

شیوه ی  کسب و کار خود را تعیین کنید

قدم اول در این مسیر، این میباشد که شما نعیین بکنید که میخواهید از چه شغلی کسب درآمد کنید. یک فروشگاه اینترنتی؟ یک سایت فروش اطلاعات؟ یا یک نوآوری؟

بهترین راه برای کسب درآمد، نو آوری میباشد. یک شهر کوچک را در نظر بگیرید که در آن شرکتی خدماتی به تازگی سرویس اینترنت را ارائه میکند. این شرکت، مردم شهر را با خدماتی که در صورت پرداخت هزینه دریافت میکنند، آشنا کرده و آنها را مشتاق به خرید و پرداخت هزینه ی لازمه میکند.

این شرکت، در این شهر کسب درآمد بسیار بیشتری نسبت به یک شهر بزرگ که شرکت های ارائه ی سرویس های دیگری در آن نیز وجود دارد خواهد داشت. میتوان گفت که این شرکت، با ارائه ی این سرویس در واقع در این شهر نو آوری کرده است.

شیوه ی کسب و کار خود را تعیین کنید


مقاله مرتبط :  مراحل راه اندازی یک کسـب و کار کوچک


پس میتوان به طور حتم، تضمین کرد که این عمل میتواند کسب و کار خیلی خوبی را برای شما به وجود بیاورد. اما موردی که باید حتما توجه داشت، این است که در صورت انتخاب این کار، شما باید ایده ای متناسب با نیاز های مردم جامعه انتخاب کنید و با تبلیغات حرفه ای، آن را به مردم جامعه معرفی کنید.

پس از انجام صحیح این امور، مشتری و خریداران خدمات شما افزایش می یابد. انسان ها این خصوصیت را دارا میباشند که به کسانی اعتماد میکنند که قبلا با اعتماد به آنها شانس خود را انتخاب کرده اند. هنگامی که خدمات گیرنده ها، شما را بشناسند و نتیجه ی اعتماد خود را ببینند. از آن پس مشتری ثابت شما خواهند شد.

به عبارتی، شما امپراطوری خود را در سرزمین بی کران اینترنت بنا میکنید.

فروشگاه خود را بسازید

میتوانید فروشگاهی برای هر چیز منحصر به فردی که توانایی تولید یا تهیه ی آنرا دارا میباشید را در اینترنت بنا کنید. دقت داشته باشید، محصولاتی که میخواهید در این فروشگاه به نمایش بگذارید، باید قابل باور و کاربردی باشد. برای مثال شخصی که سایت جدیدی به منظور خرید کالا های گران قیمت دیجیتالی بنا میکند. کسی تمایل به خرید محصول از این سایت را نخواهد داشت. چرا که این فروشگاه تازه کار بوده و ذهن خریدار به او اجازه ی اعتماد نمیدهد.

پس یا شما باید در فروشگاه خود، به حدی حرفه ای و مقتدر عمل کنید که اعتماد هارا جذب کنید و از رقبا پیشی بگیرید. یا به فروش کالا های متناسب با عمر وبسایت و نیاز های مردم ، کار خود را شروع کنید.

فروشگاه خود را بسازید

کسب درآمد با مارکتینگ

یکی از اشغال پر طرفدار در دنیای امروز، شغل مارکتینگ میباشد. مارکتینگ در گذشته به صورت حضوری صورت میگرفت. اما با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن اینترنت، میتوان در خانه مشغول به این کار شد.

مارکتینگ با پورسانت های کوچک فروشگاهی، تنها کوچک ترین شاخه ی این درخت پر بار است. مدت هاست که شغل مارکتینگ یا بازاریابی، به تدریس دانشگاهی و کلاس های متفرقه رسیده است. شما میتوانید اصول و قواعد صحیح این رشته را با شرکت در این کلاس ها، توسط اشخاص موفق در این حرفه، بیاموزید.

این رشته به این گونه میباشد که شما طی یک قرار داد با شخص فروشنده، درصدی از فروش کالا هایش را مطالبه میکنید. برای نمونه شخص بازار یاب، طرف مقابلش را مشتاق به خرید یک تلویزیون ۵ میلیون تومانی از فروشنده ی اصلی میکند. پس از فروش این تلویزیون، مثلا ۱۰ درصد از سود فروش، به شخص بازاریاب تعلق میگیرد. همین طور، بازاریاب میتواند خود فروشنده یا شخصی دیگر باشد.

پیش از این هم گفتیم که اینگونه فروش ها تنها شاخه ی کوچکی از رشته ی مارکتینگ میباشد. تصور کنید که با یک شرکت بزرگ تولید کالا قرار داد میبندید. هنگامی که شما این کالا هارا به فروش انبوه برسانید. در واقعا پورسانت شما ضربدر تعداد کالای فروخته شده میشود و کسب و کار شما رونق می یابد.


مقاله مرتبط :  معرفی کسـب و کارهایی که بازار ایران را متحول کرده اند.


 کسب درآمد با مارکتینگ

کلام آخر

با پیشرفت بشر در زمینه ی تکنولوژی، مشاغل و تجارت های الکترونیکی و اینترنتی، یکی از بهترین راه های کسب درآمد شده اند.

میتوان به جرئت گفت که، راه های میلیاردر شدن در اطراف ما هستند و برای پیدا کردنشان تنها باید کمی دقت کنید و نگاه خود را به پولدار شدن عوض کنید. دیگر عرق ریختن برای کسب درآمد، کم ثمر و قدیمی شده است. پس سعی کنید، از دنیای جدید و بی کران اینترنت، مسیری مناسب را انتخاب کنید و با شوق به سوی آن حرکت کنید.


همچنین بخوانید :  چگونه اجازه ندهیم کمبود پول، مانع شروع یک کسـب و کار جدید شود؟


 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ نکات بازاریابی محتوا | چرا کسب‌وکارها نیاز به بازاریابی محتوا دارند ”

ویدیو ها