آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

چگونه اجازه ندهیم کمبود پول، مانع شروع یک کسب و کار جدید شود؟

مجموعه: » تعداد بازدید: 297

در ادامه به بررسی تاثیر کمبود پول و امکانات مالی بر شروع کسب و کار جدید پرداخته و نحوه مقابله با این کمبود را آموزش خواهیم داد.

۵ دلیل مانع نبود کمبود پول برای شروع یک کسب و کار جدید

5 دلیل مانع نبود کمبود پول برای شروع یک کسب و کار جدید

به تازگی متوجه شده ام که تعداد زیادی از متخصصان، یا بهتر است بگویم اکثر آنها، گاهی در رویاهایشان به احتمال تبدیل شدن به یک کارآفرین فکر کرده اند، یا حداقل این موضوع را مد نظر داشته اند. اما چرا کسب و کار جدیدشان را شروع نکردند؟

یکی از دلایلش این است که مردم، نگران هستند. البته این نگرانی را کاملا درک می کنم. شروع یک کسب و کار، معمولا کار بزرگی است که به زمان و پول زیادی نیاز دارد. مردم باور ندارند که بتوانند این کار بزرگ را انجام دهند. آنها یا به مشاغل فعلی خود مشغول می شوند یا صرف زمان با خانواده را به هر چیز دیگری اولویت می دهند.

اما معمولا میبینم که دلیل اصلی مردم برای عدم تمایل به شروع یک کسب و کار جدید، مسئله ی پول است؛ یا معتقدند که پول کافی برای شروع موفقیت آمیز یک کسب و کار را ندارند، یا از ریسک هایی که در سرمایه گذاری روی این کارها وجود دارد، می ترسند.


حتما بخوانید: اصول و قوانین لازمه برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار


اگر جنبه ی مالی، بزرگترین نگرانی شما برای تبدیل شدن به یک کارآفرین است، این نکته ها را به یاد داشته باشید:

  1. معمولا می توانید پول پس انداز کنید، فقط کافیست زمان بیشتری بگذارید

اکثر چیزهایی که برای شروع یک کسب و کار می خرید را خودتان می توانید رایگان و با صرف زمان کافی بسازید. مثلا، مبلغی را به یک شرکت یا یک متخصص پرداخت می کنید تا از طریق بازاریابی و تبلیغات، برای شما برندسازی انجام دهد. اما می توانید چند ساعت زمان بگذارید و خودتان این کار را یاد بگیرید. به طور مشابه، شما واقعا به استخدام بعضی از افراد “نیازی” ندارید. می توانید ساعات کارتان را دوبرابر کنید و خودتان آن مسئولیت ها را به عهده بگیرید.

البته، اینکه همه ی کارها را خودتان انجام دهید، عاقلانه ترین یا کارآمدترین روش نیست: نه تنها عدم تخصص شما باعث می شود که انجام موثر کارها برایتان سخت تر شود، بلکه خودتان را در معرض خطر بزرگ فرسودگی شغلی قرار می دهید. اما بهتر است همیشه به یاد داشته باشید که می توانید در اکثر مواقع، پول را با زمان مبادله کنید و در کارتان هم موفق شوید.

  1. اکثر چیزهایی که در اینترنت وجود دارند، رایگان هستند

در گام بعدی، فراموش نکنید که منابع و فرصت های بیشماری در اینترنت وجود دارند که همگی رایگان هستند. می توانید با استفاده از سرویس های ساخت وبسایت، مثل Wix یا WordPress به صورت رایگان (یا تقریبا رایگان) یک وبسایت بسازید؛ محصول نهایی، چیزی با ظاهر تقریبا حرفه ای خواهد بود. می توانید در چندین پلت فرم شبکه اجتماعی یا انجمن،  چند حساب کاربری بسازید و به صورت رایگان و در هر زمانی، با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

حتی می توانید با استفاده از سایت های رایگانی مثل Craigslist،  پست هایی در مورد رویدادهای طبقه بندی شده یا رویدادهای آینده متنشر کنید. اینترنت، پر از اطلاعات و منابع رایگان است. پس اگر نگران پول هستید، از مزایای این اطلاعات و منابع بهره ببرید.

  1. منابع زیادی برای تامین سرمایه ی اولیه وجود دارد

به نظر من شما تمایلی ندارید به جای صرف پول، از زمان خود خرج کنید (دلیل خوبی هم برای این ادعا دارم) و منابع رایگانی که پیدا کرده اید، نمی توانند همه ی نیازهای کسب و کاری شما را تامین کنند. باز هم به سرمایه نیاز دارید، و به اندازه ی کافی برای شروع کسب و کارتان بودجه ندارید.

در این مواقع، مهم است برای خودتان یادآوری کنید که منابع زیادی وجود دارند که می تواند سرمایه اولیه شما را تامین کنند. اگر می خواهید بخشی از حق مالکیت یک شرکت بزرگ را خریداری کنید و شریک آن شوید، می توانید با سرمایه گذاران یا سرمایه داران ناجی کار کنید تا سرمایه ی اولیه را تزریق کنید. اگر میخواهید سرمایه قابل توجهی جمع کنید، می توانید از Kickstarter یا سایر پلت فرم های جمع آوری بودجه برای افزایش بودجه ی اولیه ی خود استفاده نمایید.

اگر دوستان یا اعضای خانواده تان ایده شما را قبول کردند، می توانید از آنها بخواهید تا در کسب و کار جدیدتان سهمی داشته باشند. اینجا چند احتمال مطرح می شود. اما حداقل یک نفر هست که به شما کمک مالی کند.


حتما بخوانید: تحول عظیم مشاغل و کسب و کار اینترنتی به جای کسب و کار سنتی


  1. درآمد اولیه باید همه ی آنچه نیاز دارید را برای کسب و کار جدید فراهم کند

حتما به این نکته توجه داشته باشید که وقتی کسب و کار جدید خود به درآمد زایی رسید، باید هر چه برای ادامه ی کار نیاز دارید را تهیه کنید. با فرض اینکه بتوانید در چند ماه اول کار هیچ حقوق و درآمدی را برای خودتان بر ندارید (و در نتیجه به صورت رایگان برای کارتان وقت بگذارید)، می توانید همه ی جریان پول نقد ورودی را به سمت توسعه سایر بخش های داخلی شرکت هدایت کنید. برای جذب اولین مشتری، نیازی نیست کسب و کار جدید شما به تکامل رسیده باشد؛ در واقع، حتی در قدم اول واقعا نیازی به وبسایت یا برند ندارید. با محصولی که در کمترین سطح قابلیت اطمینان قرار دارد کار را شروع کنید و ایجاد یک خط درآمد اولیه را در اولویت قرار دهید. بقیه ی کارها خودشان به موقع انجام می شوند.

  1. وام ها می توانند این خلاها را پر کنند

اگر هنوز نگران پول هستید، یا اینکه کاری را با موفقیت شروع کرده اید اما در ادامه با موانعی مواجه شده اید، از امکان دریافت وام به راحتی رد نشوید. افتتاح یک خط اعتباری، کاری نسبتا آسان است و همه ی پولی که برای طی کردن این مسیر سخت نیاز دارید را برایتان تامین می کند؛ اگر کسب و کار جدید شما به اندازه کافی اعتبار یا سابقه ندارد که بتواند وام بگیرد، می توانید به جای آن برای دریافت یک وام تضمینی یا یک وام شخصی درخواست دهید.

اصلا نمی خواهم بگویم که مسئله ی پول، مانع نیست. یا اینکه نباید نگران پول باشید. در واقع، این خیلی خوب است که به اندازه ی کافی برای ارزیابی تنگناهای مالی کارآفرینی احساس مسئولیت می کنید. اما، یادتان باشد که پول، راه حل همه ی مشکلات نیست و شروع یک کسب و کار، می تواند با مقدار پولی کمتر از آنچه که تصور می کنید اتفاق بیافتد.

بنابراین، اگر پول تنها مانع شما برای شروع یک کسب و کار جدید است، حتما تحقیقات بیشتری انجام دهید. شاید فرصت هایی که پیدا کنید، بیشتر از حد انتظارتان باشند.

منبع: entrepreneur

 

نظر شما !!!

نظر شما برای “ چگونه اجازه ندهیم کمبود پول، مانع شروع یک کسب و کار جدید شود؟ ”

ویدیو ها