آموزش کسب و کار اینترنتی انلاین در ایران

فراحرف | کسب و کار آنلاین

روتین صبحگاهی افراد موفق برای آمادگی پیش از شروع روز کاری به چه شکل است؟

مجموعه: تعداد بازدید: 596

در ادامه به معرفی ۵ فعالیت در روتین صبحگاهی و کارهایی که افراد موفق در ابتدای روز برای آماده شدن برای روز کاری انجام می دهند؛ می پردازیم.

روتین صبحگاهی افراد موفق در ابتدای روز

روتین صبحگاهی افراد موفق برای آمادگی پیش از شروع روز کاری به چه شکل است؟

روند پیمودن روز مانند نواختن یک سمفونی می باشد که یک اشتباه و بی برنامگی می تواند چینش بعدی ضربات موسیقی را مختل کند. در طور روز شما با کارها و رویداد های منتظره و غیر منتظره ای رو به رو خواهید شده که بهتر است پیش از اقدام به انجام آن ها، آمادگی کافی را بدست آورید. برای این آمادگی بسیاری از افراد موفق وقت صبح و پیش از ورود به روز کاری را در نظر می گیرند. آن ها مجموعه فعالیت ها و اقدامات خاصی را در پیش می گیرند که به نوعی یک روتین صبحگاهی مشخص و منظم تلقی می شود.

با پیروی از یک روتین صبحگاهی مناسب با نیازهای خود می توانید سطح آمادگی برای انجام فعالیت ها را افزایش دهید. در این مسیر هر کس علاقه به انجام کار مشخصی دارد اما در این این مجموعه فعالیت هایی که می تعوان در روتین صبحگاهی جای داد مواردی برتر از مابقی به افزایش آمادگی و تقویت انگیزه و قوای جسمانی کمک می کنند. مجموعه فعالیت های زیر، کارهایی است که می توانید پیش از شروع یک روز انجام داده تا احساس نشاط، نظم و نیروی بیشتری را در خود بیابید.


مقاله مرتبط: بررسی تنبلی و کسالت به عنوان عامل بازدارنده از موفقیت


ورزش برای آمادگی جسمانی و افزایش نشاط

پس از ساعت ها استراحت، خواب و لم دادن بهتر است پیش از شروع فعالیت های بدنی کاری خود را برای این موارد با انجام چند حرکت ورزشی آماده کنید. افراد موفق می دانند که برای شروع یک روز خوب نیاز به آمادگی جسمانی دارند. ورزش هم در این راستا با افزایش جریان خون در سرتاسر بدن موجب می شود فرد نشاط بیشتری را برای انجام فعالیت های آتی بدست آورد. نوع حرکت ورزشی بسته به نیاز، توان و سلیقه شما متفاومت است اما یوگا، حرکات کششی، پیاده روی سریع و حرکات استقامتی می تواند گزینه های مناسبی باشد.

برنامه ریزی برای شروع روز

سکوت زیبای صبحانه بهترین زمان برای نقشه کشیدن برای روز در پیش می باشد. یک راست به سمت کارهای انجام شده خود نروید. افراد موفق می دانند که در طول روز می توانند با فعالیت ها، کارها و مشکلات غیر منتظره ای رو به رو شوند. آن ها همچنین می دانند که چه کارهایی به نفع پیشرفت آن ها بوده و چه کارهایی به منزله اتلاف وقت می باشند.

با آگاهی از مجموعه فعالیت هایی که در طول روز انجام می دهید برای خود یک برنامه منظم و قابل کنترل را طراحی و تدوین کنید. در این برنامه نباید با سخت گیری به حسب اینکه کارهای زیادی را در وقت کم انجام داد؛ استرس اضافی را بر روی خود تحمیل کرده و نه با پرداختن به امور غیر ضروری وقت خود را تلف کنید.

بدین راستا بهتر است با تنظیم استراحت های پراکنده و برنامه کاری مصمم خود را برای یک روز موفق آماده کنید. روزی که می دانید با انجام چه کارهایی به پیشرفت خود و جامعه کمک کرده اید.


مقاله مرتبط: مشاغل پر درآمد دولتی در ایران


خوردن یک صبحانه مقوی

 صحبت از صبحانه مقوی شاید مهمترین کار در یک روتین صبحگاهی باشد! در کنار فوائد بیشمار پایندی به صبحانه کامل، از لحاظ روحیه قرار است این فعالیت را بررسی کنیم.

ممکن است با عجله ای که برای رفتن به سر کار دارید در این میان صبحانه را در وهله اول خط زده یا به سرعت آن را تناول نموده و یا از یک نوشیدنی گرم مانند قهوه به عنوان راه حل جایگزین استفاده کنید. شروع یک روز در تلاطم و اضطراب، نتیجه نه چندان مطلوبی را به دنبال خواهد داشت.

بهتر است با بیدار شدن به موقع، به آرامی به سمت میز صبحانه رفته و دقائقی را در کنار خانواده و فرزندان باشید. مکث در ابتدای روز به شما کمک می کند تا به بفهمید دقیقا چه حس و حالی دارید و چه کاری باید انجام دهید. علاوه بر این فرار از احساس گرسنگی امکان پذیر نمی باشد و در صورتی که صبحانه خود را حذف نمایید. کاهش نیرو و احساس نیاز به مصرف مواد غذایی تمرکز شما را در حین کار و در مهمترین ساعات کاری که در ابتدای روز قرار دارد از بین برده و بهره وری شما را کاهش می دهد.

نظافت و مرتب سازی کوتاه و سریع

شاید به عمل شستشو و نظافت از منظر بهداشت فردی نگاه کنید. اما در کنار اهمیت نظافت که می تواند در هر ساعتی از روز باشد؛ گرفتن یک دوش سریع، تمیز کردن و مرتب کردن محل کار و خانه می تواند حواس پرتی های کوچکی متعددی را از شما دور کند.

بلند بودن ناخن، مرتب نبودن میزکار، احساس گرما و دیگر بی نظمی های بهداشتی شاید موارد خطرناک و آسیب رسان بزرگی به نظر نیایند اما تصور کن که با شروع روز خود در این حالت همواره چند عارضه حواس شما را پرت کرده و یا احساس بدی به شما دست می دهند.

مرتب نبود فضای کاری و زندگی حتی اگر تعامل بالایی با آن نداشته باشید می تواند احساس اضطراب کاذبی را در شما به وجود آورد. در کنار از بین این اضطراب کاذب با انجام مرتب سازی و نظافت، شما احساس مسئولیت نسبت به خود را به وجود می آورید که می تواند روش انگیزشی برای انجام هر چه مصمم تر امور نیز باشد. نظافت همانند ورزش نظاط شما را افزایش داده و روحیه بهتری را در قالب فرد به وجود می آورد.

آمادگی برای رفتن به اصل مطلب

حال که از آمادگی جسمانی و روانی خوبی برخوردار هستید، بهتر است با آگاهی کامل به سمت کار خود بروید. به این معنا که بهتر است با تصویر سازی روزی که میخواهید در پیش بگیرید از وضعیت فعلی و کارهایی که می خواهید در ساعات آتی انجام دهید، با تخیل و ایجاد تصویر کلی با خبر شوید. کدام کار از اهمیت بیشتری برخوردار است؟ بهتر است حال که از فعالیت های در انتظار روز خود با خبر هستید با ترتیب و اولویت بندی در ذهن خود به مهمترین کار  ضروری و کمک کننده سپرده و به همین ترتیب تصویر ذهنی خود را دنبال نمایید.


مقاله مرتبط: معرفی و بررسی جزئیات شغل آرایشگری مردانه


فعالیت های ریزتر روتین صبحگاهی

صحبت از ورزش، برنامه ریزی، اولویت بندی، تغذیه و ده ها کار و فعالیت متنوعی که می توانید آن ها را در روتین صبحگاهی خود قرار دارید تنها به ماهیت کلی فعالیت ها مربوط نمی باشد. زندگی شما از تمامی افراد اطرافتان متفاوت است پس بهتر است با الهام گیری از فعالیت های مفید آن را آن گونه که علاقه و زمان دارید انجام دهید.

شاید ورزش روش مناسبی برای افزایش نشاط باشد؛ اما قطعا یک دوش سریع نیز می تواند در این راستا کمک کننده باشد پس بهتر است روتین صبحگاهی خود را بسته به علاقه و نیاز خود چیده و از آن پیروی کنید. روتین های کاری برای زمان بندی های مختلف به ما کمک می کنند تا یک دستورالعمل ساده و قابل کنترل را برای بازه های زمانی روزانه یا هفتگی خود تنظیم کنیم تا به بیراهه نرفته و از وقت خود به بهترین شکل ممکن استفاده نماییم.

منبع: forbes

نظر شما !!!

نظر شما برای “ روتین صبحگاهی افراد موفق برای آمادگی پیش از شروع روز کاری به چه شکل است؟ ”

ویدیو ها